Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Groves už se chystá na Eubanka. Nemá boxerský mozek, tvrdí ostře

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V sobotu večer sice boxoval Brit George Groves (27-3, 20 KO) se svým krajanem Jamiem Coxem (24-1, 13 KO), nejen ostrovní fanoušci ale žili jeho příběhem spojeným s případným dalším duelem – s dalším Britem Chrisem Eubankem Jr. (26-1, 20 KO).

Boxerská Liga mistrů, jak se World Boxing Super Series (WBSS), se rozhodně povedlo rozvířit vody minimálně v super střední a křížové váze, ve kterých se premiérový ročník boxuje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A už v semifinále dojde na některé hodně zajímavé bitvy. Tou nejvíce sledovanou bude bez diskuzí ostrovní souboj mezi Grovesem a Eubankem, ke kterým se oba dopracovali knockoutovými výhrami v rozpětí osmi dní.

Nejprve Eubank vyprovodil ve třech kolech neporaženého Turka Avniho Yildirima, nyní v sobotu strávil Groves s taktéž dosud nezdolaným Coxem v ringu jen zhruba o tři minuty více. „Byl to zajímavý výkon, ale velký dojem na mě neudělal. Udělal jen to, co musel, aby se postavil proti mně. Konečně dostanu šanci dokázat, že jsem nejlepším v této divizi,“ pronesl už v sobotu v noci osmadvacetiletý syn slavného otce.

Reakce jeho o rok staršího protivníka na sebe nenechala dlouho čekat. „Viděl jsem ho proti Abrahamovi, kde předvedl hodně chyb, promáchnutých úderů, velké plýtvání energií. Jeho souboj s Yildimirem jsem neviděl, ale asi to muselo být impozantní, když ho poslal v prvním kole do počítání a ukončil až ve třetím,“ zaznělo z úst šampiona WBA.

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

„Pokud budu boxovat jako s Coxem, nemá Eubank absolutně žádnou šanci. Jsem ve skvělé formě, miluji svůj styl boxu. Dívám se jen dopředu a svoji budoucnost vidím ve skvělých barvách,“ přidal svěřenec Shana McGuigana, který se v posledních týdnech rozešel se svým dlouholetým svěřencem Carlem Framptonem a také Davidem Hayem. Spolupráce s Grovesem ale oběma zatím svědčí.

„Chris má kvalitní kotníky, umí dát úderům velkou rotaci, ale nic jiného nabídnout nemůže. Jeho boxerská inteligence nestojí za moc. Není dost chytrý na to, aby mě porazil. Dospěl jsem, dozrál, je jedno, co bylo po mých prohrách s Frochem, já se od té doby posunul. Stejně jako od dob našich sparingů,“ přidal bijec přezdívaný „Svatý“, jehož triumf nad Coxem sledovalo ve Wembley Arena na osm tisíc fanoušků.

Bohužel, jako už se pomalu v tomto roce stává na boxu v Anglii zvykem, také tentokrát došlo šarvátkám v hledišti. Tentokrát dokonce v průběhu samotného souboje. Ochranka ale svoji roli zvládla skvěle a promotéři o tomto konfliktu později raději pomlčeli.

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

O čem ale naopak začali horečně jednat, to je místo zápasu Groves vs. Eubank Jr. Byť by se mělo boxovat na přelomu ledna a února, chtěli by jej organizátoři dostat na venkovní fotbalový stadion. Vedení londýnské Chelsea, které fandí Groves, již odmítlo. Ve hře tak je momentálně chrám Arsenalu či stadion Brightonu, tedy města, kde se narodil Eubank.

„Řešíme několik variant. Počasí je vždy nebezpečný, ale ono je jedno, ve kterém ročním období. Může být krásně v lednu, stejně jako v červenci a naopak. Poznal jsem to na vlastní kůži. A my si myslíme, že tento duel pod otevřené nebe na velkých fotbalový stánek patří,“ řekl Kalle Sauerland na tiskové konferenci po zápase Groves vs. Cox.

Dle ohlasů z britských ostrovů rozhodně. Sami podřízení Jejího Veličenstva označují duel George Groves vs. Chris Eubank Jr. jako domácí derby desetiletí. „Už se nemohu dočkat,“ shodnou se nakonec alespoň na tomto oba rivalové.

A fanoušci spolu s nimi...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GEORGE GROVES VS. JAMIE COX

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Cox / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze