Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Garcia je zpět a hned chce tituly. Malignaggi? Ten zase dovolenou

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Rojas / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Rojas / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Nejen o zápase Carl Frampton vs. Leo Santa Cruz byl boxerský galavečer Premier Boxing Champions (PBC) v noci na neděli v newyorském Brooklynu. Zajímavé věci se děly i v několika předzápasech.

Ve druhém dvanáctikolovém souboji večera dokázal Tony Harrison (24-1, 20 KO) – finalista ESPN Boxcino v lehké střední váze – knockoutovat v devátém kole Bělorusa Sergeje Rabčenka (27-2, 20 KO), který se v roce 2010 představil také v Praze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Harrison se tak po výhře nad bývalým mistrem Evropy v této váze opět přiblížil svému velkému titulovému souboji. Zvláště, když všechny světové tituly v této váze drží ve své moci bojovníci projektu PBC. „Je to moje životní vítězství. Věřil jsem, že ho dokážu uspat,“ řekla po výhře momentálně dvojka ratingu IBF.

Zámořské fanoušky ale možná ještě více zajímal návrat „ztraceného syna“ a velkého talentu Mikeyho Garcii (35-0, 29 KO). Ten ukázal, že ani po více jak 30 měsíční zápasové pauze mnoho ze svého umění neztratil, a bývalého světového šampiona WBC v pérové váze Elia Rojase (24-3, 14 KO) z Dominikánské republiky knockoutoval v pěti kolech. Také pro toho šlo o duel po delší pauze – v jeho případě téměř dvouleté.

„Myslím, že to byl velmi dobrý výkon. Jsme navíc i rád, že i kdyžjsem měl tak dlouhou pauzu, tak na mne lidé nezapomněli. Bohužel jsem nemohl zápasit, oheň jsem ale neztratil,“ pronesl po výhře stále teprve osmadvacetiletý Garcia, kterému stačilo k výhře „jen“ 53 přesných úderů (Rojas zasáhl soupeře 47krát).

Garcia vs. Rojas / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Rojas / zdroj foto: Boxingscene.com

„Uvidíme, co bude nyní dále. Rád bych se zase dostal do lehké váhy, abych si vzal zpět do svého držení pás mistra světa. Je jasné, že jde o byznys, ale rád bych Terryho Flanagana, šampiona WBO,“ vysvětloval muž, za jehož dlouhou zápasovou nečinností není třeba hledat nic jiného než právě jím zmíněný byznys. Garciu stály 30 měsíců „boxerského života“ soudní tahanice s jeho bývalým promotérem Bobem Arumem z Top Ranku.

„Jsme ale připravený na kohokoliv ze šampionů. Klidně i Dejana Zlaticanina (pás WBC vybojoval na červnovém gala PBC),“ dodal bijec, který ač byl zápas vypsán v lehkém velteru, dokázal shodit o téměř kilo pod limit. Důvod? Chtěl vyzkoušet, zda bude schopen opět boxovat v lehké divizi. To jeho protivník měl tak trochu opačný problém a ihned po porážce oznámil, že se chce pokusit znovu boxovat v pérové, či super pérové váze.

Zatímco Garcia chce co nejdříve zpět k výšinám – „Král Brooklynu“ Paul Malignaggi (35-7, 7 KO) hodlá po desetikolové výhře nad Gabrielem Bracerem (24-3, 5 KO) hlavně odpočívat. „Odlétám do Itálie na dovolenou a budu přemýšlet o své budoucnosti,“ řekl po triumfu pětatřicetiletý bývalý světový šampion s předky právě na Apeninském poloostrově, který je aktuálně mistrem Evropské unie ve velterové váze.

Garcia vs. Rojas / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Rojas / zdroj foto: Boxingscene.com

„Uvidíme, co bude dál. S Bracerem to byl typický souboj dvou kontra-puncherů, kteří vyčkávají a chtějí toho druhého přechytračit. Jsem rád, že se mi to povedlo, že jsem dokázal přečíst jeho styl a reagovat na některé jeho naučené věci,“ přidal Malignaggi, který se následně převlékl do obleku a přidal se k týmu stanice Showtime.

Právě pro ni oblíbený bijec, který se vypracoval na jednoho z nejuznávanějších boxerských spolukomentátorů, pracuje. A mnohé o své budoucnosti naznačil už slovy, kterými se přivítal s televizními fanoušky: „Jsem více fanouškem než boxerem. Jsme nadšený, že jsem ve své práci...“

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MIKEY GARCIA VS. ELIO ROJAS


Mikey Garcia vs Elio Rojas - Full Fight by zurabsurkisian

VIDEO CELÉHO ZÁPASU PAUL MALIGNAGGI VS. GABRIEL BRACERO


Paul Malignaggi vs Gabriel Bracero - Full Fight by zurabsurkisian

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TONY HARRISON VS. SERGEJ RABČENKO


Sergey Rabchenko vs Tony Harrison (30-07-2016) by boxingfightsvideos

Malignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.comMalignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.com

Malignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.comMalignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.com

Malignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.comMalignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.com

Malignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.comMalignaggi vs. Bracero / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze