Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Více než zápas! 'Čistý' Peterson opět úřadoval v ringu

  • Napsal Antonín Vavrda

Peterson vs. Holt / zdroj foto: www.boxingscene.comPeterson vs. Holt / zdroj foto: www.boxingscene.comWASHINGTON – Více jak rok se tahal po soudech a řešil svůj dopingový přestupek. Nakonec se přece jen dočkal, devětadvacetiletý Američan Lamont Peterson (31-1-1) se mohl opět postavit do ringu. Dokonce obhajovat titul IBF v lehké velterové váze. Svému soupeři Kendallu Holtovi (28-6) pak nedal absolutně šanci a vyřídil ho v osmi kolech.

Přitom zápas začal Peterson stejně opatrně, jako své předešlé, kdy se dokonce několikrát ocitl na podlaze ringu. Tentokrát ale ne. Po zápase pak i potvrdil fakt, který se při pohledu do ringu nabízel. Že se jednalo o taktickou variantu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Všichni víte, že jsem ofenzivní boxer, který je rád v tlaku. A já věděl, že tomu tak bude i tentokrát. Jen jsem potřeboval přečíst taktiku Holta, ujistit se, že jeho kombinaci hák-přímý úder jsem schopen ustát, pokud se odkryji a budu útočit. Jakmile jsem tuto jistotu nabyl, začal jsem do něj tlačit,“ pronesla nová jednička lehkého velteru podle žebříčku BoxRec.com.

Statistiky Peterson vs. Holt / zdroj foto: www.boxigscene.comHolt pochopitelně jeho názor na úvodní tři kola, ve kterých byl v ringu lepším boxerem, nesdílel. „Šel jsem do zápasu ve výborné formě, ale postupně jako kdyby moje mysl přestala spolupracovat s mým tělem. Cítil jsem, jak ztrácím energii, přestože jsem se i v momentu ukončení zápasu cítil soustředění a plně jsem vnímal, co se děje,“ prohlásil jednatřicetiletý bijec, který se ocitl na zemi postupně ve čtvrtém a šestém kole, po tlaku Petersona v kole osmém už ringový raději souboj ukončil.

„Kendall je velmi nebezpečný bojovník, vždy jím byl, ale já si všiml, že ve většině zápasech, kdy prohrál to bylo po otevřených výměnách, proto jsme jej potřebovali zpomalit. A to nám vyšlo, Lamont jej v úvodních kolech navnadil a pak začal tlačit,“ zhodnotil souboj kouč Petersona Barry Hunter. Jeho svěřenci se nyní otevřely další zajímavé dveře a není vyloučené, že by se mohl postavit i neporaženému krajanovi Dannymu Garcíovi.

A Holt? Ten buďto změní váhovou kategorii nebo skončí kariéru. „Už dávno jsem chtěl přejít do velteru, ale stále jsem měl vhodné možnosti v lehkém velteru. A titulový zápas přece neodmítneš. Chci zkusit velter, mám dobrou sílu, rychlost i tým kolem sebe. Nechci končit takto po prohraném zápase a v emocích. Ale samozřejmě nad tím také přemýšlím, přece jen jsem už dvanáct let mezi profíky. A tenhle zápas jsem mohl vyhrát, mohl...,“ dodal zklamaný rodák z New Jersey.

Zda jsou jeho slova pravdivá, se můžete přesvědčit v našem videu níže.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze