Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Velké plány Matthysseho a Linarese: Pacquiao, Garcia, Lomačenko a Garcia

  • Napsal Antonín Vavrda

Matthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.comMatthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Skvělé výkony předvedly o víkendu v legendární aréně Forum v Inglewoodu Argentinec Lucas Martin Matthysse (39-3, 36 KO) a Venezuelan Jorge Linares (44-3, 27 KO). Prvně jmenovaný proti Thajci Tewovi Kiramovi (38-1, 28 KO) vybojoval pás WBA ve velteru, druhý nad Filipíncem Mercitem Gestou (31-2-2, 17 KO) obhájil titul WBA v lehké váze.

Až do pětatřiceti let a 43. profesionálního souboje musela argentinská „Mašina“ čekat na plnohodnotný pás světového šampiona. S trochou nadsázky se dá říct, že „schůdného“ protivníka v osobě pětadvacetiletého Thajce Kirama dostal Matthysse tak trochu za odměnu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tvrďák, který se poměřil s většinou elity lehkého velteru se po přesunu o váhu výše po květnovém zahřívacím souboji dostal okamžitě k šanci na pás WBA. A tu využil bezezbytku.

Po sedmi kolech vedl u dvou bodových ze tří (69-64 a 68-65), třetí – zkušený Pat Russell – asi koukal na trochu jiný zápas (65-68). Matthysse ale kontroverzi nedopustil. Kirama uspal v polovině osmého dějství a mohl začít slavit.

„Myslím, že cítil můj úder. Nebylo to ještě ono, ale určitě ho cítil,“ usmíval se při rozhovoru ještě v ringu argentinský sympaťák, který dosud v kariéře nestačil pouze na Viktora Postola, Zaba Judaha, Devona Alexandra a Dannyho Garciu. Právě s ním by si to rád rozdal nyní znovu.

„Můj sen se stal skutečností, konečně jsem šampionem. Je to odměna za celou kariéru, kterou jsem začal v jedenácti letech. Kiram se snažil vyhýbat bitvě, chvíli trvalo, než jsem našel cestu, jak jej ukončit. Vždycky jsem chtěl bojovat s těmi nejlepšími. Rád bych si zopakoval zápas s Dannym, nebo se utkal s Mannym Pacquiaem. Bylo by mi ctí a věřím, že alespoň jeden z těchto duelů vyjde,“ dodal už po návratu do vlasti.

Linares vs. Gesta / zdroj foto: Boxingscene.comLinares vs. Gesta / zdroj foto: Boxingscene.com

Linares vs. Gesta / zdroj foto: Boxingscene.comLinares vs. Gesta / zdroj foto: Boxingscene.com

S ohledem na fakt, že Garcia už má naplánovaný únorový duel s Brandonem Riosem, který je navíc finální eliminací WBC (pás drží Keith Thurman, který loni jako první Garciu porazil), má reálnější obrysy bitva Matthysseho s Pacquiaem. Ta by jistě lákala i fanoušky.

Navíc jednání na trase Golden Boy Boxing (Matthysse) a Top Rank (Pacquiao) již probíhají s ohledem na jiný duel. A to setkání fenomenálního Ukrajince Vasila Lomačenka s Jorgem Linaresem, druhým hrdinou sobotní kalifornské noci. Ta už potvrdil promotér Lomačenka a šéf stáje Top Rank Bob Arum.

„Ano, začali jsme jednat,“ řekl po víkendu Arum, který čekal na to, jak se „vybarví“ zraněné obočí Linarese. To ale není vážné a tak mohl reagovat na výzvu svého bývalého chráněnce a nyní promotéra Oscara de la Hoyi: „Jsme připraveni. My ano. Ten zápas se musí uskutečnit. Pro rok 2018 máme jen ty nejvyšší cíle, chceme špičkové duely a tenhle mezi ně jednoznačně patří.“

Jejich souboj dává navíc smysl. Lomačenko ani Linares nemají ve svých vahách příliš konkurenci. Špičkoví a nebojácní protivníci došli. Důkazem budiž poslední protivník Venezuelana žijícího v japonském Tokiu. Gesta bojoval, dřel, přesto prohrál hladce 0-3 na body (2x 118-110 a 117-111).

Matthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.comMatthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.com

Matthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.comMatthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.com

Matthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.comMatthysse vs. Kiram / zdroj foto: Boxingscene.com

„Pokud bude mít svůj den, může porazit kohokoliv. Je to velmi, velmi dobrý boxer a vždycky byl. Dneska ukázal zkušenosti, chytrost, bojoval velmi dobře. Můj kluk se snažil, byl tvrdý, ale nestačilo to,“ řekl na adresu Linarese kouč Gesty, kterým není nikdo menší než Freddie Roach. Ten přitom před víkendem zpochybňoval srdce venezuelské hvězdy, kterou před lety sám trénoval.

Linares mu ale ukázal, že za poslední dobu dozrál mezi elitu nejen lehké divize, ale napříč vahami. Ten ukázal nadhled a zkušenost i na tiskovce po zápase: „Nebyl nebezpečný, kontroloval jsem zápas, přestože jsem si ve čtvrtém kole poranil pravačku. Jak jsem řekl Oscarovi, nechci mluvit o jménech svých soupeřů, ať oni mluví spíše o mně. Je to příjemné a hezké. Já si raději počkám na termín zápasu a setkání tváří v tvář v ringu.“

Vedle Lomačenka se ve spojení s Linaresem mluví také o Američanovi Mikeym Garciovi, kterého ale v březnu čeká zápas s neporaženým šampionem IBF v lehkém velteru Sergejem Lipinecem.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LUCAS MARTIN MATTHYSSE VS TEWA KIRAM

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JORGE LINARES VS. MERCITO GESTA

(kompletní zápasové video dodáme, jakmile bude k dispozici)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze