Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Válka a nadávky po Hernandez-Arslan. Nikoliv mezi trenéry

  • Napsal Antonín Vavrda

Hernandez vs. Arslan / zdroj foto: ARDHernandez vs. Arslan / zdroj foto: ARDERFURT – Pořádně ostrou dohru měl sobotní šlágr křížové váhy o titul mistra světa IBF, který vyhrál obhájce Kubánec Yoan Pablo Hernandez (29-1) těsně 2-1 na body nad německým veteránem Firatem Arslanem (34-2-8).

Zatímco devětadvacetiletý Hernandez slavil triumf a Arslan se už tak nějak tradičně chytal po verdiktu bodových nevěřícně za hlavu, rozhořela se válka slov v zákulisí, která jen tak neutichne. Expert ARD, která večer vysílala, totiž pronesl, že verdikt bodových 116-113, 115-113 (pro Hernandeze) a 115-113 (pro Arslana) byl krádeží a že by si poražený zasloužil odvetu. A když tím expertem je německá legenda Henry Maske, mají už tato slova váhu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A odezvu. „Neví, o čem mluví, jsou to sračky," kontroval o pár hodin později šéf pořádající stáje Sauerland Event (patří do ní oba bojovníci) Wilfried Sauerland. Ten Sauerland, který před více jak dvaceti lety dovedl coby manažer Maskeho ke světovému titulu.

„Myslel jsem, že Maske je můj přítel. Ale co, člověk si musí dávat na přátelství pozor," dodal Hernandez a podobně mluvil i jeho zkušený trenér Ulli Wegner. Reakce boxera, přezdívaného „Gentleman"?

„Stojím si za svým, Firat měl vyhrát a vyhrál zaslouženě a měl by dostat odvetu. A pokud Hernandez s Wegnerem zpochybňují naše přátelství kvůli sportovní kritice a věcném hodnocení zápasu, pak asi nebylo postavené na správných základech," nenechal se dostat pod tlak Maske.

Ten připomněl, že podobně jako Hernandez se cítil po prvním souboji s Gracianem Rocchigianim. Odvetu pak dokázal vyhrát daleko přesvědčivěji.

Zatímco oba boxeři si řekli své jen po zápase, mezi mocnými pokračuje boj i nadále. Nejde jen o Maskeho a Sauerlanda, ale také o trenéry obou stran – zmíněného Wegnera a Fritze Sdunka. Oba jsou německými legendami, oba jsou i přes velkou rivalitu kamarády. Jenže sobota dala zjevně zabrat i jejich vztahu.

„Skoro třem milionům televizních diváků museli rozhodčí box pořádně znechutit. Je to ostuda," pronesl po zápase Sdunek. Reakce Wegnera? „Kdo mluví o nespravedlnosti, nemůže být můj přítel," zněla do světa slova kouče Hernandeze. Kde je pravda?

Jestliže po prvním souboji s Markem Huckem v roce 2012 se mohl Arslan cítit okradený, souboj s Hernandezem byl trochu jiný. Ano, opět to byl těsný souboj, ale obhájce titulu tentokrát i dle mínění Profiboxing.cz vyhrál zaslouženě. Zápas by se dal přirovnat ke třetímu souboji Abraham vs. Stieglitz, který opanoval těsně, leč zaslouženě prvně jmenovaný.

Ostatně, prohlédnout si jej můžete sami na videu níže, zbývá jen dodat, že ještě před případnou odvetou s Arslanem se bude muset Hernandez do konce roku utkat v povinné obhajobě titulu s Britem Olou Afolabim.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU YOAN PABLO HERNANDEZ VS. FIRAT ARSLAN

VIDEO CELÉHO JACK CULCAY VS. ISAAC REAL (první část, vlevo i další části)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TYRON ZEUGE VS. BAKER BARAKAT

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze