Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tvrdá facka pro Eubanka. ‚Neměl ani na zraněného Grovese, měl by skončit!‘

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comMANCHESTER – V sobotním semifinále boxerské Ligy mistrů – World Boxing Super Series (WBSS) – byl favoritem Brit Chris Eubank Jr. (26-2, 20 KO). Jenže zkušenější krajan George Groves (28-3, 20 KO) mu dal tvrdé dvanáctikolové školení. Tak tvrdé, že někteří posílají syna slavného otce v osmadvaceti letech do důchodu.

„Jak to vypadalo? Neměl jsem pocit, že udělal pro vítězství dost,“ říká v pondělním videu Chris Eubank Jr. směrem ke svému otci, který je shodou okolností boxerskou legendou. A také jeho pomocným trenérem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Žij v realitě. Pokud si myslíš, že jsi vyhrál, tak jsi vyhrál,“ opáčil mu nad videem zápasu s Georgem Grovesem Senior. Na naléhání potomka dodal: „Rozhodnutí rozhodčích bylo správné!“

Zopakoval mu tak slova, která pronesl už těsně po zápase v ringu: „Groves nás překvapil. Byl lepší, než jsme čekali. Junior se naopak nedržel taktiky. Ta byla stanovená dobře, on ale neprodal to, co je v něm.“

Minimálně v úvodu svého hodnocení měl pravdu. Jeho syn skutečně nepodal dobrý výkon. Otázkou ale je, zda nepředvedl skutečně své maximum. Mnozí totiž už nějaký ten pátek poukazují na skutečnost, že je Eubank Jr. přeceňován. Že je až příliš čitelný, že mu chybí boxerská inteligence. Že není rozeným šampionem. A že je na super střední váhu příliš malý.

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

„Na této úrovni nemůžete něco ošidit. Vymstí se vám to. Pokud si myslíte, že takové soupeře porazíte bez řádného vedení, nevyhrajete nikdy. A on na to nemá, říkal jsem to už po našem souboji. Trénoval jsem na něj šest týdnů a jen pohyb na nohou. To mi stačilo. A se stejným plánem přišel do ringu také Groves. Mluvili jsme spolu dva dny před zápasem. I kdyby byl z poloviny tak dobrý jako proti Frochovi, tak by vyhrál,“ rýpl si do krajana a bývalého soupeře Billy Joe Saunders.

Ten jako první dokázal Eubanka Jr. porazit. A byť šlo o těsnější souboj než nyní s Grovesem, syn slavného otce se očividně totiž příliš nepoučil. „Všichni se mne ptali na bojový plán. Ale on fakt nebyl složitý. Prostě jsem se jen hodně pohyboval za jeho ruku, snažil se odpočívat a pracovat krátkými kombinacemi nebo kontry. To je celé,“ potvrdil slova Saunderse sobotní vítěz ostrovního derby.

„Víte, musí toho hodně změnit. Sní o velké kariéře, ale zapomněl, že jen sny nestačí. Měl by se probudit do reality,“ přidal muž, který poslední kolo odboxoval s vykloubeným ramenem, kvůli kterému zamířil okamžitě po duelu do nemocnice.

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

„Nebyl schopen nic vymyslet ani ve chvíli, kdy byl jeho soupeř zraněný. Vím, že to zní strašně, ale měl by skočit. Nemyslím si, že je to dříč, což je nyní vlastnost, kterou potřebuje. Ten chlap se ani ve snu nepřibližuje úrovni, o které si myslí, že na ní je,“ zaznělo z úst slavného bouřliváka Nassema Hameda.

„Je to střelec, ne boxer. A ten sport je z nějakého důvodu nazýván boxem. Je to umění. Eubanka nevidím se zlepšovat. Nevidím kvalitu v jeho rohu. Proti Grovesovi vypadal často jako školák, jako slon v obchodě s porcelánem. Měl by jít o váhu níže a začít přemýšlet o změně stylu,“ doplnil krajany Tony Bellew.

Těžko říct, zda jejich slova Eubank Jr. četl, či poslouchal. Zda si je vezme k srdci. On sám mluví o návratu do střední váhy, jedním dechem ale také o titulových zápasech v super střední váze. Očividně má o čem přemýšlet. Sobotní facka byla hodně tvrdá. Poučí se?

To se uvidí v dalších týdnech. Týdnech, ve kterých se bude naopak jeho přemožitel dávat zdravotně dohromady tak, aby byl připravená na červnové finále WBSS proti jednomu z dvojice Callum Smith – Nieky Holzken, který nahradil zraněného Němce Jürgena Brähmera.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GEORGE GROVES VS. CHRIS EUBANK JR

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze