Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Thurman lámal žebra a chce Portera, Matthysse lákán na Bronera

  • Napsal Profiboxing.cz

Matthysse vs. Molina / zdroj foto: Boxingscene.comMatthysse vs. Molina / zdroj foto: Boxingscene.comCARSON – Parádní televizní program přichystala stáj Golden Boy Promotions (GBP) pro fanoušky boxu na galavečeru v kalifornském Carsonu. Především pak souboji Lucase Martina Matthysseho (35-3) s Johnem Molinou (27-4) doslova uchvátil nejen všechny přítomné...

Byla to válka, která snad ani nemohla jinak skončit. Žádné výmluvy, žádné úskoky, prostě hra o všechno. Hra, ve které musel poražený padnout. A také padl – Matthysse byl sice v první polovině dvakrát na zemi, jenže stupňovaným tempem prostě Molinu přetlačil, uštval a v jedenáctém kole sundal.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Statistika Matthysse vs. MolinaStatistika Matthysse vs. Molina„Ano, byl to nejtvrdší a úderově nejsilnější soupeř, proti kterému jsem se kdy postavil. Cítil jsem každý jeho úder," pronesl už uvolněný vítěz zápas. Řečí čísel pocítil na své těle 104 úderů, další dvě stovky pak musel zblokovat. Jenže impozantnější čísla ale vykázal sám bijec přezdívaný „Mašina".

Ten totiž z 275 přesných úderů trefil hned 170 v posledních čtyřech kolech a 22 vteřinách duelu, čímž své přezdívce rozhodně ostudu neudělal. Naopak se opět ukázalo, jak moc jeho loňský duel s Dannym Garcíou ovlivnil fakt, že více jak polovinu zápasu bojoval napůl slepý.

Není se čemu divit, že mocně touží po odvetě. „Chci Dannyho, nebo jakéhokoliv šampióna v lehkém velteru. A poté bych se rád přesunul do velteru," poznamenal argentinský sympaťák. Jeho nadřízený – generální ředitel GBP Richard Schäfer by jej rád ve velteru viděl již nyní. Proti komu? Adrienu Bronerovi, kterého loni v prosinci zlikvidovala jiná argentinská mlátička – Marcos Rene Maidana.

Nouzi o nabídky nemá ani poražený Molina. Ten by totiž mohl završit zajímavé kolečko duelem s Mauriciem Herrerou. Proč zajímavé? Právě tento třiatřicetiletý Američan před sedmi týdny zle potrápil výše zmíněného Garcíu, jenž je posledním přemožitelem pro změnu Matthysseho.

Statistika Thurman vs. DiazStatistika Thurman vs. DiazNa podobně zajímavé srovnání kvalit se možná bude moct chystat také Keith Thurman (23-0). Plánovaná to hlavní hvězda galavečera totiž v duelu o prozatímní titul WBA ve velterové divizi ve třech kolech rozbila zkušeného Mexičana Julia Diaze (40-1-10), kterému zlomila žebra.

Toho Diaze, který den po zápase oficiálně ukončil svojí bohatou a úspěšnou kariéru a který má na kontě dva vyrovnané zápasy s Thurmanovým vrstevníkem Shanem Porterem (24-1). Porter naopak o týden dříve ukončil kariéru – pro změnu ve čtvrtém kole – Pauliemu Malignaggimu.

Právě Thurman nyní mocně touží po vzájemném střetnutí dvou dle mnohých nejtalentovanějších a fyzicky nejsilnějších bijců našlapané velterové váhy, které vládnou dvě legendy z největších – Floyd Mayweather junior a Manny Pacquiao. A Porter dle všeho není proti.

Nejkontroverznější pak byl třetí hlavní duel večera – mezi Omarem Figueroou (23-1-0) a Jerrym Belmontesem (19-4) v souboji o titul WBC v lehké váze. Hodně rozviklaným verdiktem 2-1 zvítězil na body prvně jmenovaný. Belmontes, který Figuerou porazil pětkrát v amatérském ringu, se ale cítil byl okradený.

Statistika Figueroa vs. BelmontesStatistika Figueroa vs. Belmontes„Upřímně si myslím, že jsem tento zápas vyhrál. Myslel jsem, že jsem trefil více jasných a tvrdších úderů. Vím, že se náš zápas fanouškům nelíbil, nechci takhle boxovat, ale neměl jsem holt jinou možnost," pronesl zklamaný pětadvacetiletý Belmontes.

Bohužel pro něj, jeho slova se tak úplně neopírala o fakta. Na počet přesných úderů celkem i v tzv. „power punches" totiž vyhrál o rok mladší Figueroa. Jeho soupeř byl ale pro změnu přesnější. Tak, či onak, i sám (dle Profiboxing.cz) zasloužený vítěz zápasu přiznal, že mu neoblíbený soupeř nadělal velké problémy.

„Bylo to pro mě těžší, než jsem čekal. Omlouvám se fanouškům, kteří ode mne chtěli lepší výkon. Byl to asi spíše sparing, než pořádný zápas. Bohužel," pronesl obhájce titulu šampióna WBC v lehké váze. Posléze se se svým rivalem shodl na tom, že by oba stáli o odvetu. Zda-li na ni dojde, to se uvidí až v dalších týdnech a měsících, nejen na jejich sobotní duel se můžete podívat již nyní.

VIDEO CELÉHO DUELU LUCAS MARTIN MATTHYSSE VS JOHN MOLINA

VIDEO CELÉHO DUELU KEITH THURMAN VS. JULIO DIAZ

VIDEO CELÉHO DUELU OMAR FIGUEROA VS. JERRY BELMONTES

videa dodáme později, jakmile budou k dispozici

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze