Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Thrilla in Diriyah? Nikoliv… Warren: Ruiz svým přístupem zostudil sebe i box!

Joshua vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V sobotu večer porazil Brit Anthony Joshua (23-1, 21 KO) v odvetě Andyho Ruize Jr. (33-2, 22 KO) a vzal si zpět své pásy WBA, IBF a WBO v těžké váze. A celý svět od té doby řeší dvě věci: taktiku vítěze a tloušťku poraženého.

„Vrátím se silnější. Poučil jsem se, díval jsem se přes rameno Joshuy, podcenil jsem to,“ pronesl po duelu zlomený Ruiz. Jeho otec nešetřil kritickými slovy na průběh „přípravy“, kouč Manny Robles ale zachoval dekórum. „Vítězíme jako tým, prohráváme jako tým. Stejně tak i trénujeme. Je třeba ocenit i soupeře, nikdy jsem neviděl, aby se těžká váha i ve dvanáctém kole pohybovala jako Joshua,“ zaznělo z úst respektovaného trenéra.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

Zbytek světa ale podobně smířlivý nebyl. Nejen fanoušci, ale také boxeři, či promotéři si řekli své. O kritice Deontaye Wildera jsme vás už informovali, ostrými pálil ale například promotér Tysona Furyho – Frank Warren.

„Joshua byl skvěle takticky připravený, to je třeba ocenit. Ale to, co předvedl Ruiz, bylo hanebné. Pro něj i náš sport. Protože, aby se během tří měsíců nedokázal připravit na titulový zápas? Jen pro to, že se pohybuje v těžké váze, tak se nebude kontrolovat a chovat se jako čuně? I v této váze by měl projevit určitý stupeň kvality svého těla. Ano, také posledně byl velký, ale jeho výkon to neovlivnilo. Tohle bylo směšné,“ nešetřil Američana s mexickými kořeny britský funkcionář.

„Když si stoupl na váhu a poté face to face Joshuovi, tak byl doslova slonem na prknech. A Joshua asi v té chvíli přemýšlel, kterou jeho bradu vlastně bude v zápase trefovat. To, jaký zápas jsme viděli není vinou Joshuy, ale Ruize. Kvůli němu jsme trpěli,“ pokračoval ostře.

Joshua vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

Následně už přece jen coby muž stojící za rivalem Furym přidal: „Souhlasím s tím, co řekl Ben Davison (trenér manchesterského obra). Gratuluji Joshuovi k vítězství, ale Tyson by Ruize sundal. To není neúcta k Joshuovi, jen prostě Tyson by kolem něj netančil, bojoval by, deptal by ho. Tyson je totiž nepolapitelný, přirozeně, ne strojově. Ostatně uvidíte sami proti Wilderovi.“

Právě na tuto odvetu bude nyní upřena postupně maximální pozornost. Důvod? Povinným vyzývatelem vítěze Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) – Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) II. bude Brit Dillian Whyte. Ovšem řada příznivců chce lepšího z této dvojice vidět právě proti Joshuovi.

„Musí se utkat v ringu. Upřímně, vím, že mají své povinnosti, ale mne fakt nezajímá zápas Joshua – Kubrat Pulev (Bulhar je povinným vyzývatelem Brita skrze federace IBF). Chci vidět AJ proti Furymu, nebo Wilderovi. Jsou to hlavní tři těžké váhy současnosti a musí se proti sobě dostat do ringu, abychom zjistili, kdo je nejlepší,“ zaznělo například od velšské legendy, neporaženého bijce Joa Calzagheho.

Joshua vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

„Fury a Joshua jsou celosvětové hvězdy. Musí se utkat, musíme zjistit, kdo je lepší. Pokud se ti dva nepotkají v ringu, bude to velké zklamání. Myslím, že se dočkáme, pokud někdo z nich neutrpí nějakou těžkou porážku, nebo neukončí kariéru. A kdo je lepší? Myslím, že Fury. Fury je momentálně nejlepší těžkou vahou,“ dodal.

A co na to všechno kolem své osoby říká vítěz víkendu, o tři pásy a 85 milionů dolarů bohatší Anthony Joshua?

„Wilder a další ať si říkají, co chtějí. Je hodně lidí, kteří v sobě nemají dost dobra, aby řekli něco pozitivního. Dvanáct kol jsem deptal mistra světa v těžké váze. Vyhrál je všechny. Přišel jsem se skvělým plánem, uspěl jsem s ním, přesto to není dost dobré?“ začal svá slova Brit.

„Nemohu boxovat tak, aby byli všichni šťastní. Musím boxovat pro vítězství. A mám pocit, že přestože slavím, tak se mluví o tomto vítězství negativně. Ale negativní energie způsobuje selhání, takže já si hodlám nadále udržovat pozitivní myšlení a budovat své další kroky na tomto triumfu,“ zakončil své myšlenky.

Na to, na čem chce budovat, se můžete nyní podívat níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTHONY JOSHUA VS. ANDY RUIZ JR II.:

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze