Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Szpilka ukončil Adamkovi kariéru. A Jennings jej zve do Ameriky!

  • Napsal Profiboxing.cz

Szpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comSzpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comPRAHA – Polsko má nového krále těžké váhy! Legendárního Tomasze Adamka (49-4) totiž v sobotu v noci předčil díky preciznímu výkonu stále teprve pětadvacetiletý rebel Artur Szpilka (17-1). Kam povedou jeho další kroky?

Přes 17 tisíc fanoušků v Krakow Aréně. Miliony u televizních obrazovek a v ringu dva gladiátoři, kteří se navzájem respektují, ale touží po skalpu toho druhého. Souboj Szpilky s Adamkem rozhodně nabídl zajímavou podívanou. Zajímavou, taktickou a opatrnou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A přestože byl verdikt dvou rozhodčích 96-94, což značí vyrovnanou bitvu, třetí 98-92 se více blížil pravdě. Už sedmatřicetiletý ex-mistr světa polotěžké a křížové váhy totiž marně hledal cestu na skvěle připraveného krajana. Ten se tak možná nejlepším výkonem kariéry rehabilitoval za poslední porážku s Američanem Bryantem Jenningsem.

Szpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comSzpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comPrávě třicetiletý rodák z Philadelphie nabídl rivalovi pomocnou ruku. „Pokud se Artur přesune do Ameriky, rád mu nabídnu místo ve své tělocvičně, stejně jako mu udělám průvodcem naší zemí, aby se s ní seznámil. Myslím, že by to byl pro něj dobrý krok, je třeba si uvědomit, že nejen domácí slávou bude živ," nechal se slyšet Jennings.

Také jeho mimo jiné překvapilo, že polskou bitvu opanoval právě Szpilka. „Jsme překvapený, že Artur vyhrál na body. Nějak to nechápu, zápas jsem ale neviděl. Pokud se ale potvrdí to, co jsem četl, měl by Tomasz ukončit kariéru. Má už na to věk. Ano, Vladimir Kličko je stejně starý, ale to je trochu jiná liga," dodal americký talent.

Ostatně do penze posílal svého soupeře i rozjetý Szpilka, kterého po zápase čekala sladká odměna od přítelkyně Kamily Wybranczykové a následné sváteční menu od maminky. Obě ženy Szpilkova srdce a také otec zápas sledovali přímo v krakovské hale. „Skvělé, že se to podařilo. Byly tam i slzy, ale ty k tomu patří," usmívala se krásná Kamila po zápase.

Jak ona, tak i Szpilkovi rodiče začali slavit triumf ihned po závěrečném gongu. Tak moc byli přesvědčeni o tom, že jejich nejbližší zvítězil. Jestli oprávněně, o tom se můžete přesvědčit v našem videu...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ARTUR SZPILKA VS. TOMASZ ADAMEK

Szpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comSzpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.com

Szpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comSzpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.com

Szpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comSzpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.com

Szpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.comSzpilka vs. Adamek / zdroj foto: Fightnews.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze