Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Světe, třes se! Chybí krok k ukrajinské bitvě o vládu nad supertíhou

  • Napsal Antonín Vavrda

Vjačeslav Glazkov vs. Tomasz Adamek / zdroj foto: Main EventsBETLÉM – Hodně zajímavé víkendové dění má za sebou svět boxu především ve svých dvou nejtěžších váhových kategoriích. Po videích z galavečerů v Polsku, Rusku a Portoriku je zde poslední ohlédnutí. Za soubojem Vjačeslava Glazkova (17-1-0) a Tomasze Adamka (49-3).

Před samotným soubojem sedmatřicetileté polské legendy s o osm let mladším Ukrajincem byl sice favorizován právě Adamek, málomluvný Glazkov ale průběžně naznačoval, že je v životní formě. A tu nejenže v ringu potvrdil, ale dokázal ji také prodat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bijec přezdívaný „Car" sice úvodní dvě kola prohrál, jenže de facto jen na oko. Skvěle takticky i technicky připravený Glazkov totiž Adamka systematicky rozbíjel a zastavoval ve výpadech přední rukou a byl za to odměněn – polskému „Horalovi" totiž již ve třetím kole de facto zavřel pravé oko.

„To oko bylo největším problémem. Jakmile se zavřelo, dostával Tom údery, které nikdy před tím neinkasoval. Dneska to nebyl jeho den," potvrdil po zápase i kouč polského ex-mistra světa dvou váhových divizí Roger Bloodworth. Jeho svěřenec se sice v posledních třech rundách vzepjal a potvrdil, jak velkým bojovníkem je, na obrat v zápase to ale nestačilo.

A tak zatímco Adamek může na souboj o titul mistra světa již definitivně zapomenout a velmi vážně uvažuje o konci své bohaté a skvělé kariéry, která z něj dělá možná nejlepšího polského boxera historie, jeho přemožitel se k němu naopak přiblížil mílovým krokem! Glazkov totiž sebral Adamkovi titul Severoamerického šampióna IBF a automaticky se posunul na druhé místo této federace.

Bez ohledu na jméno, jeho další duel by měl být na 99 procent eliminací této federace na zápas o titul mistra světa. A jaké jsou jeho možnosti? Buďto jednička této organizace Kubrat Pulev (18-0), který na vítěze sobotního souboje čekal, ale všeobecně se počítalo s Adamkem, nebo vítěz dubnového duelu Amir Mansour vs. Steve Cunningham.

Dá se tak říct, že pokud Pulev z tohoto duelu couvne, může se na podzim ukrajinský vládce těžké váhy Vladimir Kličko postavit svému krajanovi a dle mnohých nástupci Glazkovovi, nebo americké mlátičce a bývalému potížistovi Mansourovi, který je velkým favoritem bitvy s Cunninghamem. Je otázkou, která varianta by byla pro fanoušky zajímavější...

Názor si můžete udělat ostatně z našeho videa celého souboje Glazkov-Adamek a také si můžete prohlédnout jako „bonus" bitvu mezi Isaacem Chilembou (22-2-2) a Denisem Gračevem (13-1-3). Ta nabídla desetikolovou otevřenou řež, kterou ale nakonec zaslouženě a jednoznačně 3-0 na body opanoval prvně jmenovaný bijec žijicí v Jihoafrické republice.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VJAČESLAV GLAZKOV VS. TOMASZ ADAMEK

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ISAAC CHILEMBA VS. DENIS GRAČEV

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze