Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Stevenson nejspíše znovu s Fonfarou, Beterbjev poprvé na zadku!

  • Napsal Antonín Vavrda

Stevenson bije Šuchotského / zdroj foto: ShowtimeStevenson bije Šuchotského / zdroj foto: ShowtimeQUÉBEC – Pohledné a zajímavé zápasy nabídli fanouškům boxeři na galavečeru v kanadském Québeku, kde hlavní tahák obstaral duel o titul mistra světa WBC mezi Adonisem Stevensonem (25-1) a Dmitrijem Šuchotským (22-3).

Hodně zajímavého se ale dělo i v předzápasech. Nejprve se do sebe pustili další Rus Artur Beterbjev (7-0) a Američan Jeff Page Jr. (15-1). A souboj polotěžké váhy začal hodně zajímavě, když se v závěru prvního dějství ocitl prvně jmenovaný favorit na zadku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Myslím, že mě to probudilo. Byl jsem na úvod hodně ospalý, ten down mě probudil. Dostal jsem na sebe vztek," řekl po zápase devětadvacetiletý mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy mezi amatéry. A ve druhém kole dokázal přetavit své negativní emoce k pozitivní výkon. Nejprve chytil Page těžkým vstřícným levým hákem a poté již jen postupně destrukci otřeseného protivníka dokončil.

„Mám se ještě hodně co učit mezi profesionály. Kovaljov? Určitě mě láká titul mistra světa i mezi profíky, ale to, že jsem ho porazil v amatérech, to tady nic neznamená," přidal muž, který má v držení menší tituly federací WBA, WBO a IBF. Tedy těch, jimž vládne právě jeho krajan, který kvůli Beterbjevově dominanci na ruských šampionátech odešel k profíkům už v roce 2009.

Svým způsobem byl zajímavý také následující duel, který byl eliminací IBF v super střední váze. Američan André Dirrell (23-1) v něm jasně dominoval nad krajanem Derekem Edwardsem (27-1-3), do kterého bušil více jak jedenáct kol, na výhru před limitem ale nedosáhl. Naopak, v posledním kole se mohlo zrodit prvotřídní senzace, když pětatřicetiletý veterán chytil těžkým levým hákem svého o čtyři roky mladšího rivala a zbytek dějství jej honil otřeseného po ringu.

„Chytil mě na konci zápasu, alespoň měli fanoušci vzrušení," usmíval se po výhře Dirrell, jehož bratr Anthony je šampionem WBC ve stejné váze. „Udělal jsem chybu, že jsem mu zůstal stát moc blízko a šel s ním do přetlačování, i když mi trenér Chris Byrd neustále připomínal, abych mu chodil za rukou a byl dál od něj. Ale hlavně, že to dopadlo," přidal Dirrell, který má nyní jasný cíl: Carla Frocha!

„Věřím, že si tu šanci dostanu a že si ji zasloužím. Chci tu šanci, tak mi ji dej, Carle," pronesl na závěr Dirrell, který se už s Frochem utkal v roce 2009 v rámci turnaje Super Six v super střední váze a prohrál s ním těsně 1-2 na body.

Na jednu odvetu došlo i přímo v Colisee de Québec. To když si následně stoupli do ringu v eliminaci IBF, ovšem ve velterové váze Ionut „Jo Jo Dan" Dan Ion (34-2) a Kevin Bizier (23-2). V souboji kanadského Rumuna s domácím bijcem neměl trvalou převahu ani jeden z bojovníků, i když opticky se jevil přesnějším Bizier.

Ten poslal v polovině zápasu „Jo Jo Dana" i do počítání, více se mu ale nepodařilo, přestože byl Rumun ještě několikrát v potížích. Výsledek? 114-113, 115-112 a 113-114 pro třiatřicetiletého Ionu, který kromě šance vyzvat Kella Brooka porazil svého rivala také ve druhém vzájemném souboji. Opět takto těsně!

Ve vrcholu celé show si pak mohl kanadský „Superman" Adonis Stevenson před očekávaným šlágrem se Sergejem Kovaljovem otestovat, jaké to je boxovat proti ruskému vyzývateli. Dmitrij Šuchotskij se sice tvářil od tiskovky, přes vážení až po vstup do ringu hodně sebevědomě, jenže to bylo z jeho strany asi tak všechno.

Od začátku bylo vidět, že rychlostně na Stevensona nemá a v okamžiku, kdy ten jej poslal ve druhém kole do počítání, tak ani silově. Sebevědomí bylo pryč, do jeho očí se vkradl strach a bylo rozhodnuto. V pátém kole ukončil šampion Šuchotského sen o titulu mistra světa těžkým KO.

„Co bude dál? Svět potřebuje můj zápas s Kovaljovem. Ale nechávám to na mých manažerech – Alu Haymonovi a Yvonu Michelovi. Jsou nejlepší ve svém oboru. A já dělám svojí práci, jdu do ringu a snažím se z něj dostat kohokoliv, koho mi postaví," pronesl sebevědomě po další výhře Stevenson, jehož zápasovou cenu stanovil výše zmíněný Michel na minimální hodnotě 1,5 milionů dolarů.

„Níže rozhodně chodit nebudeme. Adonis vládne polotěžké váze, je mistrem světa, není, co řešit. Co se týče souboje s Kovaljovem, věřím, že na něj dojde, ale na druhou stranu, my se nemáme čeho bát. Viděli jsme, jak bije padesátiletého chlapa (Hopkinse), ale to není nic, co by nás mělo rozhodit. Přesto si myslím, že Pascala knockoutuje, proto se budeme chystat na Kovaljova," řekl Michel.

Mimochodem, souboji Stevenson vs. Kovaljov je nakloněná i federace WBC, která věří, že by si oba šampioni mohli a měli rozdělit peníze 50 ku 50, přestože je Rus držitelem tří zbylých titulů. A zde možná nastane mírný problém. Je otázkou, zda na to „Krusher", respektive jeho tým přistoupí, navíc organizace IBF mu už nyní dala výjimku na zápas s Pascalem místo povinné obhajoby pásu s Francouzem Nadjibem Mohammedim.

Jak to nakonec dopadne?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ADONIS STEVENSON VS. DMITRIJ ŠUCHOTSKIJ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU IONUT DAN ION VS. KEVIN BIZIER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANDRÉ DIRRELL VS. DEREK EDWARDS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ARTUR BETERBJEV VS. JEFF PAGE JR.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze