Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Solise zdeptal Öner více než Thompson. Ten chce Furyho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tony Thompson slavíTEKIRDAG – Hodně tvrdě narazil v sobotu v noci na zem amatérskými úspěchy ověnčený Kubánec Odlanier Solis (20-2), když jej v tureckém Tekirdagu porazil 2-1 na body Američan Tony Thompson (39-4) a možná mu tím ukončil profesionální kariéru.

V ringu v Atatürk Spor Salonu vládl většinu ze dvanácti vypsaných kol v souboji o Mezinárodní titul WBC v těžké váze právě levoruký americký veterán, který se následně mohl radovat z hodně cenného skalpu trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze. Jenže, nebyl by to galavečer pod organizací Ahmeta Önera, aby to nebylo vzrůšo...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tenhle Němec s tureckými kořeny nemá v Evropě zrovna dvakrát dobrou pověst a sobotním galavečerem si ji příliš nevylepšil. Pokud pomineme totální amatérismus co se týče proma, informací před, během a po celé akci, včetně fotodokumentace, nebo možné ovlivňování bodových v souboji mezi Kabajelem a Oloukunem, jsou zde další skutečnosti, které postupně vycházejí na povrch.

Třiatřicetiletý Solis totiž neměl ve svém rohu dlouholetého trenéra Pedra Diaze. Důvodem ale nebylo to, že by nad ním krajan definitivně zlomil hůl, ale fakt, že se pohádal právě s Önerem a výsledkem jejich rozepří bylo to, že musel zůstat na Floridě. Přestože s tímto rozhodnutím Solis nesouhlasil.

Stats Thompson vs Solis„Jsem z toho stále v šoku. Jediné, co mohu říct, je to, že mezi nimi byli rozepře a neshody, které vyvrcholily tím, že nebyla jiná volba, než aby zůstal Pedro Diaz doma," citoval Boxingscene spolupracovníka Önerovy stáje Arena Box-Promotions Jose Perez. Otázkou je, proč by si byznysman Öner sám pod sebou podřezal větev, tím, že by rozhodil svojí hlavní hvězdu před důležitým zápasem kariéry.

Není tajemství, že tento manažer stavěl posledních sedm let především na Solisovi, kterého už jednou dotlačil k duelu o titul mistra světa s Vitalijem Kličkem a nyní měli před sebou misi v podobě souboje s jeho bratrem Vladimirem.

Po porážce od amerického veterána v zápase, ve kterém Kubánec předvedl pramálo ze svého talentu a ještě méně ze svých aktuálních možností, se mu ale dveře k ukrajinskému obru nejspíše definitivně zavřely a pokud by se Solis rozhodl ukončit kariéru, k čemuž ho nabádají nejen fanoušci, ale i zámořští experti, mohl by to znamenat i konec Önera (rozhovor s ním ve středu!).

Naopak Thompsonovi, který na soupeře vyslal přes 1000 úderů za celý souboj, se otevřely opět možnosti na velké souboje a již nyní se začíná spekulovat o některých zajímavých jménech. S ohledem na fakt, že tento „Tygr" nemá problém vstoupit do ringu s kýmkoliv, můžeme se těšit určitě na další zajímavý duel v těžké váze.

Myslíte si, že by mohl Thompson potrápit například Deontaye Wildera, Mika Pereze, Bryanta Jenningse, Derecka Chisoru, nebo třeba i Tysona Furyho, kterého sám rodák ze Silver Springs vyzval?

„Fury je jen křikloun, který ale nikdy nestál proti pořádnému soupeři. Ano – Cunningham je kvalitní boxer – ale není to supertíha. Vím, že o mě mluvil a tak mu říkám: klidně si to můžeme rozdat, nejsem z těch, kteří se jen vykecávají, pojďme na to. Řekni svému manažerovi, ať se mi ozve," nechal se slyšet Thompson.

A následně dodal: „Fury je kecá, Price měl alespoň koule se mi postavit a dát všanc svojí kariéru a čistou bilanci a následně i na odvetu. Osobně si myslím, že Fury by byl lehčí soupeř, než Price. Ano, je to obrovský chlap, je to velká výzva pro každého. Jenže kromě své velikosti nemá co jiného nabídnout!"

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TONY THOMPSON VS. ODLANIER SOLIS

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze