Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ruské mlátičky Drozd s Lebeděvem? Vymítači ďábla!

  • Napsal Antonín Vavrda

Lebeděv vs. Kolodziej / zdroj foto: Sportbox.ruMOSKVA – Noví ruští boxerští hrdinové mají jména Grigorij Drozd (39-1) a Denis Lebeděv (26-2). V sobotu v noci totiž oba slavili v ruské metropoli s titulem mistra světa nad svými hlavami.

Rusko vs. Polsko 2-0! Ruští bijci tentokrát neponechali nic náhodě. Nejprve si Lebeděv vybil zlost na panamského dopingového hříšníka Guillerma Jonese a doslova vypráskal z ringu Pawla Kolodzieje (33-1). Dokázal tak, že pás světového šampiona WBA v křížové váze je ve správných rukou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Poté nastoupil do ringu Drozd proti úřadujícímu vládci organizace WBC Krzysztofu Wlodarczykovi (49-1-3) a během šestatřiceti minut dokázal to, co před ním zatím nikdo. Rozebrat šestřicetiletého polského „Ďábla" na součástky.

„Málo pracoval, nedá se nic dělat. Snažili jsme se mezi koly něco změnit, ale nešlo to. Nevím, proč, ale nešlo. Krzyzstof chtěl sundat Grigorije jedním úderem tak, jak se mu to povedlo u Rachima Čachkijeva, ale to byla chyba," smutnil po zápase za svého svěřence Fjodor Lapin.

„Pauza po sedmém kole byla myslím zbytečná. Chápu, že chtěl mít sudí jistotu, ale tohle není volejbal, ale box. Ale kvůli tomu jsme neprohráli. Stejně tak věřím, že jsme neprohráli kvůli dopingu soupeře. Grigorij byl jedním slovem úžasný, pracovat dvanáct kol v takovém tempu jsem jej ještě neviděl. Věřím, že to bylo díky tvrdému tréninku," neodpustil si rýpnutí.

A minimálně v prvním případě oprávněné. V sedmém kole se oba bijci srazili hlavami, po kterém se otevřelo Drozdovi obočí. Proč ale nedal ringový pokyn k přezkoumání videa (nebo to supervizor neudělal sám), ale čekalo se až na úvod dalšího dějství, to asi nechápal nejen Lapin se svým svěřencem.

Pravda je ale taková, že na výsledek zápasu toto zdržení skutečně nemělo vliv. Jen spíše opět prokázalo díry v organizaci ruských galavečerů. Občas se nelze zbavit dojmu, že bez nějaké té velké, viditelné chyby to na východ od našich hranic ani nejde. Stejně nepříjemná totiž byla – a to nejen pro zahraniční fanoušky (televizní) – více jak hodinová mezera poté, co Lebeděv ve druhém kole knockoutoval Kolodzieje.

Radost ruským boxerům to ale zhatit nemohlo. „Jsem šťastný, konečně v ringu, konečně zápas. Co se týče mojí výhry – chci ji věnovat našim slovanským krajanům na Ukrajině," vyznal se pětatřicetiletý Lebeděv, který dokázal, že nošení vojenské uniformy do ringu není jen prázdným gestem.

„Co je tajemstvím mého úspěchu? Povedená, špičková příprava. Všechno klaplo, skvěle do sebe zapadlo, neměl jsem žádný zdravotní problém, kondiční i taktická příprava vyšla na jedničku. Věřil jsem, že mohu soupeře porazit a šel si za splněním svého snu," usmíval se jeho vrstevník Drozd, který se rázem vyhoupl na druhé místo světového ratingu.

Co bude nyní s oběma ruskými mlátičkami dále? Jedno je jisté – proti sobě v ringu oba parťáky a kamarády hned tak nikdo neuvidí. V oficiálním zápase. Ovšem sjednocující souboje s dalšími šampiony Markem Huckem a Yoanem Pablem Hernandezem? Proč ne?! Zvláště, když by šlo o souboj dvou promotérských stran – Andreje Rjabinského a Sauerlandu.

Naprosto upřímně: komu by se nelíbil galavečer s taháky Lebeděv vs. Huck a Drozd vs. Hernandez? S tím, že vítězové by si to případně rozdali mezi sebou, nebo s dalšími zajímavými vyzývateli v osobách Kalengy, Mchunua, Makabua, nebo i Wlodarczyka, jehož trenér již naznačil, že ve smlouvě s Drozdem byla i klauzule o odvetě.

Tak, či onak, křížovou váhu čeká hodně zajímavé období...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DENIS LEBEDĚV VS. PAWEL KOLODZIEJ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GRIGORIJ DROZD VS. KRZYSZTOF WLODARCZYK

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze