Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Příprava, technika, jab, kryt. Ranaři z NHL by se neztratili v boxerském ringu

  • Napsal Antonín Vavrda

Reaves vs. Sabourin / zdroj foto: NHL.comReaves vs. Sabourin / zdroj foto: NHL.comLAS VEGAS – Parádní boxerskou vložku předvedli v noci na pátek na ledě Golden Knights domácí řízek Ryan Reaves a hostující Scott Sabourin z Ottawy.

Klasičtí bitkaři v NHL jsou stále více vymírajícím druhem. Přece jen otřesy mozku a degenerativní poškození této části těla přezdívaný „boxerská demence“ jsou dost výrazným strašákem. Dalším důvodem je, že slavná hokejová liga se stále více zrychluje a že dřívější čističi ledu by dnes kromě pár sekund slávy jiné uplatnění vlastně už neměli.

DALŠÍ NOVINKY Z RUBRIKY:

A tak se i bitkaři museli transformovat. Zlepšit své hokejové dovednosti, práci na bruslích. Někteří pak nezapřou kvalitní boxerské tréninky.

Důkaz nabídli urostlý černoch Ryan Reaves a Scott Sabourin, kteří si to rozdali v T-Mobile Arena hned na startu zápasu, při svých úvodních střídáních.

Na buly se domluvili, po vhození kotouče oba zahodili rukavice a poté ukázali hodně kvalitní, byť krátkou, boxerskou vložku. Za předvedený výkon by se nemusel stydět nejeden boxer. Ostatně posuďte sami.

Mimochodem, dvaatřicetiletý Reaves, který už absolvoval v zámořských soutěžích přes 100 bitek, má k 185 centimetrům oficiálně 102 kilogramů váhy. O pět let mladší Sabourin, pro kterého lze o úvodní sezonu v NHL, pak nabízí tyto proporce: 191 cm výšky a 93 kilogramů váhy...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze