Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ponížený Thurman se sklonil. Pacquiao se po výhře hádá s Mayweatherem

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao slaví / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao slaví / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Největší zápas víkendu vzbudil možná tak trochu neočekávané emoce. Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) v noci na neděli zdolal v těsné bitvě Američana Keitha Thurmana (29-1, 22 KO), aby poté vyzval na odvetu jiného zámořského bijce, Floyda Mayweathera (50-0, 26 KO). Jejich popichování se poté zajímavé rozjelo na sociálních sítích...

Ve čtyřiceti letech Manny Pacquiao ukázal, že na to má. Že stále dokáže bojovat s nejlepšími boxery velterové váhy, byť je možná jediný ze špičky, kdo se do ní dojídá a směle by mohl bojovat o váhu níže. O deset let mladšího Američana Keitha Thurmana vyloženě nepřeboxoval, na počet trefených úderů byl dokonce horším, ovšem duel zvládl díky svým zkušenostem a šikovností.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Navíc se bijci přezdívanému „One Time“ pomstil za pár dní staré posměšky při povídání face to face v televizním studiu. Ten zesměšňoval jeho styl, přirovnával ho k „T-Rexovi“ kvůli jeho krátkým rukám a rychlým výpadům.

Jenže tenhle „T-Rex“ ho poslal už v prvním kole do počítání a vlastně i díky tomu nakonec získal celý zápas pro sebe. „Můj kouč Dan Birmingham mi říkal, že musím vyhrát každé kolo. A to jsem nedokázal. Navíc v tom desátém kole mne opravdu trefil, zranil, ten úder na spodek mi sebral hodně energie pro mistrovská kola. Člověk nikdy neví, co se stane. Manny byl skvěle připravený, snažil jsem se ho tlačit na jeho hranu a on to zvládl, proto vyhrál,“ pronesl po duelu zklamaný Thurman.

Zároveň dodal, že pro něj není ostudou přijít o nulu v kolonce porážek s někým, kdo jej skutečně zdolá. A že to legendární boxer dokázal, byť si myslí, že těsně. Přímo v ringu se oba rivalové navíc objali, Thurman uznal porážku i tím, že soupeři zvedl paži nad hlavu. Ano, tu paži, kterou předtím zesměšňoval.

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Tohle k boxu patří. Je to skvělý bojovník. Prostě udělal více než já pro to, aby přesvědčil bodové, že má vyhrát. V boxu dostáváš požehnání a lekce. Dnešní večer pro mě byl požehnáním i lekcí. Děkuji všem a děkuji Mannymu Pacquiaovi,“ dodal po své první prohře kariéry.

Také vítěz už příliš neřešil, co bylo, posměšky soupeře neměl potřebu připomínat. Thurmana ocenil jako silného a tvrdého protivníka. „Byla to zábava, můj soupeř je skvělý boxer. I když prohrál, udělal všechno, co mohl. Já byl ale dneska požehnán, abych vyhrál. Nejsem z těch, kteří hodně mluví, prostě jen boxuji a snažím se dělat fanouškům radost svým výkonem v ringu,“ pronesl oblíbený Filipínec ještě v ringu před 14 356 diváky, kteří bylo povětšinou na jeho straně.

Tedy až na jednoho (minimálně) – Američana Flyoda Mayweathera, který sledoval duel po boku svého kamaráda a manažera Leonarda Ellerbeho. Po duelu nejdříve prohlásil, že ho vítězství Mannyho nepřekvapilo, že prostě jen ukázal, co umí.

Jenže následně se začala obě jména opětovně spojovat kvůli odvetě za jejich první střet starý už více než čtyři roky. Ostatně Pacquiao sám po odvetě hodně touží. Jenže zatímco on zůstává aktivní, Mayweather za poslední tři roky „boxoval“ jen dvakrát – s Conorem McGregorem a exhibici s Tenšinem Nasukawou.

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Nemám problém se žádným soupeřem, boxuji i ve čtyřiceti a porážím kluky o deset let mladší. Čerpám z dovedností a schopností, které mám od Pána,“ pousmál se Pacquiao při dotazu na toto téma.

A to už se Mayweather neudržel: „Je ironií, že pokaždé, když se v médiích objeví jméno Manny Pacquiao, přidá se k němu i moje. Celé jeho dědictví a kariéra je budována skrze moje jméno. Možná je na čase, abyste přestali zneužívat moji cenu a nechali toho muže budovat vlastní odkaz,“ uvedl americký ex-boxer na sociálních sítích.

K tomu ještě připojil, už daleko ostřeji: „Pořád jsem slyšel, že se ho bojím. Ale je zábavné, že když jsme konečně bojovali, tak jsem ho snadno porazil. Až tak snadno, že ti, co mne kritizovali, tak museli zalézt do kanálů, jak jsem je zahanbil. Řekněte mi jediný důvod, proč bych mu měl dát druhý zápas?“

Odpověď je nasnadě, třeba pro to, že on sám to naznačil už loni v září, kdy se obě ikony potkaly v Tokiu. Mayweather tehdy prohlásil, že se střetnou ještě do konce roku 2018, pokud bude ve hře výdělek přes 100 milionů dolarů.

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Kašlu na všechny tyto kecy. Jste nasraní, že jsem zlomil rekord Rockyho Marciana (ano, „šlágrem“ s McGregorem) a štve vás skutečnost, že kluk ze střední školy, kterou ani nedokončil, odešel do důchodu s takovým rekordem, neporažený, a tak bohatý díky chytrému výběru oponentů, a ještě chytřejším investicím. Vždycky se podobným budu moct smát,“ pokračoval rozvášněně.

„Floyde, přijdeš na můj zápas, poté použiješ mé jméno ve svém statusu, ale já jsem ten, který využívá tvé jméno? Zajímavé, já jsem tady... #MayPac2“ kontroval po svém a s klidem filipínský senátor na svém Twitteru.

„Sečteno, podtrženo, vydělávám více peněz než ty. Porazil jsem tě, jsem tvůj šéf,“ ukončil prozatím tyto dohady Mayweather.

Opravdu? Nebo jen oba budují půdu a testují zájem o odvetu? „Nepotřebujeme Floyda, stejně by ho ukončil před limitem. Máme hodně možností,“ pousmál se kouč Filipínce Freddie Roach...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MANNY PACQUIAO VS. KEITH THURMAN

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze