Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Pianeta znovu na kolenou. V sedmi kolech ho zbil Johnson, který chce Joshuu

  • Napsal Antonín Vavrda

Johnson vs Pianeta / zdroj foto: Petko's GymMNICHOV – Na galavečeru v Unterscheissheimu to měl být pro Němce Franceska Pianetu (34-3-1, 20 KO) jen další krok v cestě k ještě jedné velké titulové šanci. Místo toho byli fanoušci v Ballhaus Forum svědky jeho sportovního pohřbu, o který se postaral americký veterán Kevin Johnson (32-8-1, 16 KO).

Třiatřicetiletý levák s italskými předky žijící v německém Gelsenkirchenu měl před zápasem jasno. „Necítím se být na sklonku kariéry. Myslím, že ještě mám hodně co nabídnout. V Petko's Promotions se cítím skvěle. Vím, že je tohle pro mě poslední šance,“ znělo z úst bývalého chráněnce SES Boxing před víkendem.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Jenže v samotného duelu s o pět let staršího americkým „Kingpinem“ svá slova naplnit nedokázal. Johnson byl sice jako již tradičně především v defenzivě, jenže ve druhém kole dokázal otevřít svému soupeři nad levým okem a postupně být i stále více nebezpečný směrem dopředu.

V sedmém kole vycítil, že jeho protivníkovi dochází šťáva, a tak se zaměřil na jeho spodky. Taktika vyšla, po jednom rovném úderu na břicho šel Pianeta poprvé do počítání a poté to s ním šlo již hodně rychle z kopce. Nakonec přilétl z jeho rohu do ringu ručník.

Johnson vs Pianeta / zdroj foto: Petko's GymJohnson vs Pianeta / zdroj foto: Petko's Gym

Johnson tak dokázal, že byť je silně defenzivním bijcem, kterého mnozí považují za otloukánka favoritů, když ucítí „krev“, umí využít situace. „Chci odvetu s Joshuou, podruhé své chyby z prvního našeho setkání neudělám,“ zopakoval po zápase své cíle. Při jejich vyslovení před víkendem si přitom mohl kde, kdo ťukat na čelo.

Joshua amerického tvrďáka, který jinak vždy prohrával na body, zničil ve dvou kolech. Následně navíc prohrál jednoznačně na body také s Bulharem Kubratem Pulevem. Ostatně šest porážek z osmi zapsal Johnson v posledních čtyřech letech a deseti duelech. Také s Pianetou po šesti kolech prohrával na body.

Jenže nyní může slavit, minimálně jeden zajímavější duel si víkendovým triumfem ještě zajistil. A jeho soupeř? Ten se raději před novináři vypařil.

Johnson vs Pianeta / zdroj foto: Petko's GymJohnson vs Pianeta / zdroj foto: Petko's Gym

Jeho promotér a trenér v jedné osobě – Alexander Petkovič – tak mluvil za něj. A nebyla to lichotivá slova: „Nečekali jsme to. Mluvili jsme spolu po zápase, řekl jsem mu na rovinu, co si myslím. V příštích dnech se rozhodneme, co bude dál. Určitě se na našem galavečeru ještě představí také Johnson. Co se týče Franceska. My v týmu makáme na 120 procent, aby se kluci měli dobře, ale to samé čekáme také od našich sportovců. Protože jen tak můžeme dojít ke společnému cíli.“

Že dle něj na 120 procent v přípravě, a hlavně v zápase Pianeta nefungoval, jistě není třeba dodávat. Dostane tento sympaťák, který překonal i rakovinu, ještě jednu šanci, nebo jeho velká kariéra po víkendu skutečně skončila?

VIDEO CELÉHO GALAVEČERA Z BALHAUS FORUM (zápas Johnson vs. Pianeta začíná v čase 2:30:45 hodiny)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze