Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lomačenko zve Salido na 'svou univerzitu' a nechce bít 'starého' Pacquiaa

  • Napsal Antonín Vavrda

Zleva Usyk, Lomačenko a GvozdikZleva Usyk, Lomačenko a GvozdikPRAHA – Ukrajinský trojlístek Vasil Lomačenko (8-1, 6 KO), Alexander Usyk (12-0, 10 KO) a Alexander Gvozdik (13-0, 11 KO) může být po sobotě spokojený. Všichni tři dokázali zvítězit, navíc prvně a posledně jmenovaný před limitem. A Usyk k tomuto neměl daleko...

„Udělal jsem, co jsem udělat chtě. Dokázal unést hodně úderů, myslel jsem si, že ho dokážu v závěrečných kolech knockoutovat, nakonec na to nedošlo, jsem ale spokojený,“ hodnotil svoje vystoupení Usyk, úřadující šampion WBO v křížové váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Statistiky mu dávají za pravdu – třicetiletý Ukrajinec zasypal soupeře 905 údery, 321 z nich našlo svůj cíl, hned 115 pak v posledních třech kolech. Michael Hunter (12-1, 8 KO), ač počítán a ve velké defenzivě ale ustál tlak šampiona až do konce. A kredit dosud relativně neznámého Američana trénujícího v tělocvičně Floyda Mayweathera touto porážkou rozhodně neutrpěl.

Stejně jako v případě dalšího zámořského bijce Jasona Sosy (20-2-4, 15 KO). Toho rozebral Lomačenko doslova na součástky. A po devíti kolech bylo po všem. Trenér bijce s portorickými kořeny – Raul „Chino“ Rivas – duel ukončil.

„Je opravdu skvělý, nemohl jsem na něj nic vymyslet, je to velký bojovník,“ hlesl smutný Sosa po teprve druhé profesionální porážce kariéry. A byť na ni nedošlo po čistém knockoutu, byla drtivější než ta první, stará sedm let, kterou mu uštědřil Tre'Sean Wiggins už po 122 sekundách od úvodního gongu a po třech počítání.

„Přišel jsem do ringu, abych dělal svoji práci. A myslím, že jsem dělal svoji práci opravdu dobře,“ usmíval se ukrajinský fenomén, kterého momentálně opěvuje celý boxerský svět. Většina zároveň řeší, kdo by se mu mohl postavit jako další.

Nejčastěji se zmiňují čtyři jména: Orlando Salido, který dokázal Lomačenka jako jediný porazit, Mikey Garcia, Terence Crawford a Terry Flanagan. Sám Lomačenko vypadá, jako kdyby se chtěl utkat se všemi čtyřmi jeden večer.

Statistiky Usyk vs. HunterStatistiky Usyk vs. Hunter

„Chci sjednotit tituly v super pérové váze, pokud to nebude možné, půjdu klidně o váhu výše. Myslím, že duel s Flanaganem by mohl být kvalitní přípravou na souboj s Garciou,“ pronesl po zápase dvojnásobný olympijský šampion a muž, který odešel z amatérského ringu s bilancí 396 výher a 1 porážka.

Ještě úchvatněji vypadá jeho profesionální rekord. Zatímco většina amatérů vstupuje mezi profíky nejdříve sbírat zkušenosti a často dostává soupeře s pasivním rekordem, Lomačenko se postavil už dvěma neporaženým rivalům a kombinovaný rekord jeho devíti dosavadních protivníků je: 267 výher, 13 remíz a 25 porážek.

Přesto nestačil pouze na jediného z nich – zmíněného Salida, se kterým se utkal ve svém druhém zápase mezi profesionály.

„Náš souboj byl duelem amatéra z tříkolových sprintů se zkušeným bijcem zvyklým bojovat na dvanáct kol. Jako srovnání hodně chytrého středoškoláka s učenlivým a zkušeným vysokoškolákem. Nyní už mám za sebou absolvování univerzity a rád bych vyzval Salida k tomu, aby si tu moji také vyzkoušel,“ řekl devětadvacetiletý „Hi-Tech“ směrem k o sedm let staršímu Mexičanovi.

Statistiky Gvozdik vs. GonzalezStatistiky Gvozdik vs. Gonzalez

A Crawford? „Na to zatím zapomeňte. Viděli jste, jak to dopadlo s Brookem, když šel o dvě váhy výše proti Golovkinovi? Vypadal fantasticky, ale byl až moc malý. Bojovat s někým, kdo vládne o dvě váhy výše by byla momentálně sebevražda. Šílené. Naopak lehká divize a duel s Flanaganem se mi zamlouvá. Protože super pérové váha je trochu problém, nikdo nechce s Vasilem boxovat,“ přidal svůj pohled na věc manažer Ukrajince Egis Klimas.

„Kdyby byl dost velký, už boxuje lehkou či lehkou velterovou váhu. Je to obrovský talent, ale z nějakého důvodu je nyní v super pérové váze. A já jsem v lehkém velteru a pomalu přemýšlím o tom, že bych se posunul do velteru. Myslím, že náš duel nemá příliš smysl,“ doplnil jej sám Crawford, který bude své tituly WBO a WBC hájit už 20. května v newyorské Madison Square Garden proti Felixi Diazovi (19-1, 9 KO) z Dominikánské republiky.

Naopak cesta přes Brita Flanagana, který vyhrál ve stejný den jako Lomačenko, vypadá více než reálně. Ostatně už i jeho promotér Frank Warren na toto téma před týdnem mluvil s druhou stranou, konkrétně Klimasem a Bobem Arumem. Ty láká vidina toho, že by svůj klenot ukázali ostrovnímu publiku, kde začíná rohovnický sport momentálně obrovský boom.

Po víkendu došlo ještě na jedno jméno. Dalšího fenomenálního leváka ze stáje legendárního promotéra – Filipínce Mannyho Pacquiaa (59-6-2, 38 KO). „Manny se pomalu blíží ke konci své kariéry. Myslím, že je to otázka dvou, tří let. A já nehodlám jít do ringu se starým chlapem a porazit ho. Proč bych to dělal? Je hloupost, abych ho pronásledoval. On má vlastní kariéru a já také,“ zaznělo na toto téma z úst samotného Lomačenka.

Statistiky Lomačenko vs. SosaStatistiky Lomačenko vs. Sosa

„Lidé nás začali srovnávat, ale myslím, že to nelze. Jsme jiní. On začal velkou kariéru v osmnácti letech a postupně rostl, vlastně během celého své kariéry. Je úžasné, jak se o sebe staral a kam se dostal. Já jsem přišel do profi v pětadvaceti letech coby hotový boxer, prošel dvě váhy a chystám se na třetí. To je stejné, jako srovnávat Kella Brooka s Gennadijem Golovkinem. To nejde, ty váhy nejsou vymyšlené pro nic za nic,“ dodal slova.

Na jednu stranu pravdivá. Na druhou stranu, síla peněz znamená v byznysu často více než rozum a pravda...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VASIL LOMAČENKO VS. JASON SOSA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER USYK VS. MICHAEL HUNTER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER GVOZDIK VS. YUNIESKI GONZALEZ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze