Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Láska až přes oceán. Zraněný nešika Wilder chce Furyho

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder vs. Bermane StiverneDeontay Wilder vs. Bermane StiverneLAS VEGAS – V sobotu v noci vstoupil do historie. Deontay Wilder (33-0) se stal prvním Američanem, který si v novém desetiletí sáhl na titul mistra světa, když porazil v MGM Grand v Las Vegas Kanaďana Bermana Stiverna (24-1-2). Co s ním bude dále? Možností má hodně...

...Nejprve se ale bude muset dát zdravotně dohromady. Do zápasu se Stivernem šel z krvavým levým okem. Důvod? „Protahoval jsem se s gumou v noci před zápasem, držel ji nohama a ona povolila a trefila mě do oka. Vážně, je to pravdivý příběh," řekl na tiskové konferenci devětadvacetiletý Američan.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následná vyšetření už po návratu domů do Tuscaloosy prokázala zlomeniny v kůstkách pravé ruky, kterou již měl operovanou v roce 2009. Ke zranění došlo zhruba na konci první třetiny souboje se Stivernem a dle jednoho z trenérů Wildera je tak jasné, že se do ringu nevrátí dříve, než v létě.

Co to znamená pro další vývoj v těžké váze? Předně má federace WBC čas určit jeho povinného vyzývatele, případně uspořádat o tuto pozici jeden zápas. Jedním z kandidátů by mohla být současná dvojka ratingu Alexander Povětkin, šanci by mohl dostat i stále velmi populární Chris Arreola.

Stats Wilder vs. StiverneStats Wilder vs. StiverneTeoreticky by mohl být označen za eliminační duel Tonyho Thompsona s Odlanierem Solísem, který by se snad napotřetí mohl uskutečnit dle německých médiích 27. prosince (termíny byly na podzim dvakrát posuny a následně zrušené, ve druhém případě bez údání důvodů, pozn. redakce). Jasné je, že Bryant Jennings o svojí pozici povinného vyzývatele přijde ve chvíli, co 25. dubna vstoupí do ringu v Madison Square Garden s Vladimirem Kličkem.

Je také možné, že se právo vyzvat Ukrajince pro změnu připraví jeho první povinný soupeř – Brit Tyson Fury. Důvod? Pokračující mediální přestřelka právě s Wilderem. „Zápas s ním? Byla by to zábava od první tiskovka po závěrečný gong," usmíval se o víkendu bijec přezdívaný „Bronzový Bombarďák".

A Fury? „Nemám toho kluka rád, on nemá rád mě. Mne nyní čeká duel s Hammerem, který dopadne podobně, jako jeho se Stivernem. To byl ostatně podobný souboj jako můj s Chisorou. Prostě velký chlap bije malého. Ukázalo se, že nyní je prostě doba velkých chlapů. Oba jsme neporažení, oba jsme kouzelní, oba můžeme zažehnout oheň těžké váhy," nechal se slyšet manchesterský rodák, kterého zmíněný Němec Hammer čeká v ringu 28. února.

„Podle mne by byl náš zápas největší událostí boxu historie. Neúcta k legendám? Nikoliv, Ali byl skvělý, úžasný, ale v dění kolem zápasu byl vždy osamocený. Nyní by mluvili oba bojovníci, oba jsme přirození baviči, umíme to, proto by to dle mého byl ten největší duel ze všech. On je velký ranař, já jsem velký ranař, myslím, že knockout v raných kolech by byl téměř jistý. Myslím, že by to byla rychlá práce," vzkázal za oceán ve velkém rozhovoru svému rivalovi Fury.

Wilder vs. StiverneWilder vs. StiverneA jeho promotér Mick Hennessey dodal: „Wilderovi vítězství vrátilo tuto divizi tam, kam si zaslouží. Na výsluní. Udělalo jí opět zajímavou. Tyson a Wilder jsou oba více jak dvoumetroví chasníci, novodobí gladiátoři. Každopádně si myslím, že Tyson je jiná liga, než Wilder, nebo Stiverne. Myslím, že kdyby chtěl, tak je Tyson zbije oba za jeden večer. Ale ten zápas by byl určitě zajímavý, proč ne."

À propos, když už je řeč o Stivernem. Na již v úvodu zmíněné tiskové konferenci dokázal Wilder, že skutečně není jen uřvaný mamlas a držka, jak si o něm někteří myslí. Než začal mluvit o čemkoliv jiném, pochválil svého protivníka.

„On byl pro mě ten pravý, byl ten pravý pro fanoušky, pro to, aby zodpověděl otázky na mojí hlavu, jako jestli Wilder může jít více kol, má úder, může boxovat? A myslím, že já je dneska všechny zodpověděl. A myslím, že jsem je ukázal navíc ve velkém stylu, v ringu jsem se bavil. Během zápasu mi říkal spoustu věcí: 'nemůžeš mi ublížit, nemůžeš mě zasáhnout, utahám tě a podobně'. Mně to nevadilo, protože to, že více mluvil, než boxoval, ukazovalo jeho slabost," spustil Wilder.

„Každopádně se mi líbí chlap, který umí dělat naplno svojí práci a ještě u toho mluvit. Já myslím, že jsem mu ublížit dokázal, on mně ne, ale ukázal se jako opravdový šampion, protože i když byl zraněný, dokázal dál inkasovat i rozdávat velké rány. Má tvrdou bradu, je houževnatý, nebál se dát proti v sázku svůj titul. Myslím, že se dokáže ještě vrátit, že to nebylo naposledy, co jsme slyšeli jméno Bermane Stiverne. Rád bych mu poděkoval za výzvu a přeji mu jen to nejlepší," dodal.

Wilder se svým týmemWilder se svým týmemAž poté začal Wilder mluvit o dalších záležitostech včetně Furyho. Bude proto hodně zajímavé sledovat, jak tenhle vysoký elegán z prořízlou pusou, ale slušným talentem, bude dál mezi šestnácti provazy fungovat a kdy (a proti komu) se postaví poprvé jako mistr světa.

Kromě zápasu těžkých vah viděli fanoušci v MGM Grand dalších pět duelů. Včetně ještě jednoho o titul mistra světa. V něm Mexičan Leo Santa Cruz (29-1-0) knockoutoval v osmém kole svého krajana Jesuse Ruize (33-5-6), ovšem knockout to byl hodně sporný a zkušený ringový Kenny Bayless se tentokrát s ukončením souboje značně unáhlil.

Šestadvacetiletý šampion WBC v super bantamu pak musel opětovně zodpovídat otázky na to, proč neboxuje proti těm nejlepším. „Já bych chtěl, požádal jsem o to své manažery, jenže ti mi postavili jiné soupeře a já musím dělat svojí práci," rozbouřil se mladík.

A poté dodal: „Zápas s Maresem a Rigondeauxem? Proč ne! Cena? Se 'Šakalem' by to bylo hodně, hodně peněz. Kolik? Hmmmm... Alespoň tři miliony dolarů," vysypal ze sebe Santa Cruz pořádně vysokou částku s ohledem na fakt, že ze víkendový duel zinkasoval 750 tisíc dolarů a že ještě nikdy nepřekročil ani milionovou hranici. To byla údajně v minulosti již nabídka na duel s Kubáncem, kterou ale tým kolem Santa Cruze odmítl.

Každopádně jeho souboji především s Rigondeauxem brání fakt, že ten je momentálně bez manažera a tíhne čím dál více k Roc Nation, zatímco Santa Cruz je smluvně vázán u Ala Haymona. A proč toto spojení nemůže fungovat se ukázalo již loni při tolik diskutovanému zřeknutí se titulu mistra světa WBO ve střední váze v podání Petera Quillina (Haymon) poté, co aukci na jeho souboj s Mattem Korobjovem vyhrálo právě Roc Nation.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DEONTAY WILDER VS. BERMANE STIVERNE

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LEO SANTA CRUZ VS. JESUS RUIZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU AMIR IMAM VS. FIDEL MALDONADO JR.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ERIK MOLINA VS. RAPHAEL ZUMBRANO LOVE

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VJAČESLAV ŠABRANSKIJ VS. GARRETT WILSON

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze