Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kdo je Wallin? Čahoun ze Sundsvallu, kterého kritizuje AJ a který chce Furyho

  • Napsal Profiboxing.cz

Otto WallinOtto WallinPRAHA – Už v sobotu vstoupí v T-Mobile Arena v Las Vegas na scénu proti jednomu z nejlepších boxerů v těžké váze současnosti. Osmadvacetiletý Švéd Otto Wallin (20-0, 13 KO) si to rozdá s vysoce favorizovaným a o dva roky starším Britem Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Kdo vlastně je Otto Wallin?

Má za sebou solidní amatérskou kariéru, boxuje od dětství, kdy se věnoval na vysoké škole ale také lakrosu. Což by mu mohlo pro box pomoct s koordinací, rychlostí a také šikovností.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pravdou ale, že i on sám si moc dobře uvědomuje, že jeho sobotní soupeř tyto vlastnosti má také. Navíc prověřené na nejvyšší úrovni. „Je velmi zručný a je schopný v ringu dělat hodně zajímavých věcí. Ale já jsem si jistý sám sebou,“ prohlašuje stále teprve osmadvacetiletý talent těžké váhy, který dlouhé roky boxoval pod hlavičkou německé stáje Sauerland Event.

Stačilo ale podepsat s progresivním Dmitrijem Salitou, debutovat za velkou louží, byť zápas proti Američanovi Nicku Kisnerovi (21-4-1, 6 KO) netrval ani jedno kolo a byl vyhlášen jako „No Contest“, a už je tu souboj s Furym.

To ostatně kritizuje i jeho protivník z amatérského ringu a bývalý sparingpartner, Brit Anthony Joshua (22-0, 21 KO). „Nikdy bych se nesnížil k tomu, abych boxoval s tak nezkušeným boxerem jako je Otto,“ nechal se v červenci slyšet AJ.

„Nebojím se toho, i když mne lidi neznají. Anthony ví, že jsem dobrý bojovník. Sice jsem neboxoval s elitními soupeři, přesto jsem s velkými jmény spároval a obstál. Vím, že jsem na úrovni kluků jako AJ, Kubrat Pulev, Adam Kownacki či Jarrell Miller,“ kontroval 197 centimetrů vysoký blonďák, který se letos přestěhoval do New Yorku, kde spí, bdí a trénuje jen kvůli svému snu.

Jaké jsou tedy jeho největší bitvy, díky kterým se dostal až k souboji v Mekce boxu, Las Vegas?

21. DUBNA 2018 – OTTO WALLIN (19-0, 13 KO) vs. ADRIAN GRANAT (15-1, 14 KO) – Výhra 3-0 na body

Jednoznačně dosud největší Wallinova bitva, ve které obstál. Švédské derby bylo hodně očekávané, hodně sledované a jeh vítěz v něm předvedl kvalitní, vyzrálý výkon proti kvalitnímu soupeři. Dá se říct, že oba předvedli nejlepší výkon kariéry.

19. PROSINCE 2015 – OTTO WALLIN (13-0, 10 KO) vs. SAMIR KURTAGIČ (12-7, 8 KO) – Výhra 3-0 na body

Srbský veterán žijící ve Vídni není žádnou top jménem, ovšem na evropské scéně dokázal znepříjemnit život nejednomu favoritovi. Ano, velké zápasy prohrával, ale pouze Adrian Granat ho dokázal ukončit před limitem (navíc sporně). Kurtagič zvládl v roce 2014 odolávat osm kol Polákovi Mariuszi Wachovi, o rok stejný počet tříminutovek Rusovi Denisi Bojcovovi, v prosinci 2012 pak málem v Ústí způsobil senzaci, když v osmém kole poslal k zemi Němce Alexandra Dimitrenka.

20. ČERVNA 2015 – OTTO WALLIN (11-0, 9 KO) vs. ALEX MAZIKIN (14-11-2, 4 KO) – Výhra KO 2. kolo

Ano, tenhle Ukrajinec možná na první pohled nevypadá jako nějaké nebezpečí, ale boxovat určitě uměl, byť podobně jako například Audley Harrison nenaplnil mezi profíky ani zdaleka svůj potenciál. Nevěříte? Pak vězte, že Mazikin má za sebou dvě olympijské účasti (2000 a 2004) a je vicemistrem světa z roku 2001, když při cestě do finále zdolal 36-30 na body i Rusa Alexandra Povětkina.

DALŠÍ ZÁPASY OTTO WALLINA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze