Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kam až to dotáhne obrozený Povětkin? On sám chce Klička!

  • Napsal Antonín Vavrda

Povětkin vs. Takam / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Loni v říjnu Alexandra Povětkina (28-1) deklasoval Vladimir Kličko a byla z toho nejtěžší porážka v historii titulových duelů těžkých vah. Jenže za posledních pět měsíců udělal Rus dva pořádné skoky směrem k další šanci bojovat o světový titul...

Už květnová sedmikolová demolice Manuela Charra zanechala ve fanoušcích i expertech pozitivní dojem. Sobotní desetikolová knockoutová výhra nad v posledních dvou letech velmi progresivním Takamem mnohé nadchla.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kamerunec žijící v Paříži byl totiž polovinu z vypsaných dvanácti kol tím lepším mužem v ringu a Povětkin občas vypadal, jako by si nevěděl se soupeřem rady. Jenže věděl. Takama postupně stupňovaným a takticky skvělým výkonem uštval tak, že ten v deváté rundě během několika desítek vteřin totálně vytuhl.

Výsledek? Už v tomto dějství se čtyřiatřicetiletý Afričan ocitl poprvé v kariéře na podlaze ringu, v desátém jej pak poslal Povětkin krásným levým hákem do říše snů definitivně. „Můj roh mi řekl, že prohrávám, musel jsem s tím něco udělat," pronesl spokojený pětatřicetiletý rodák z Kursku.

„Udělal všechno, na čem jsme se domluvili, vnímal pokyny, plnil taktiku," pochválil svého svěřence kouč Ivan Kirpa. Stejně nadšený byl také Povětkinův manažer Andrej Rjabinskij, který už plánuje jeho další kroky. Ovšem příliš sdílný v tomto ohledu nebyl.

„Nemyslím si, že je reálně uspořádat duel s Vladimirem Kličkem, po kterém všichni touží, v příštím roce. Alexander dostane ale už na jaře 2015 dalšího důstojného protivníka. Koho? To vám nepovím," usmál se ještě v mezi šestnácti provazy Rjabinskij, jehož vliv ve světovém ringu neustále roste.

Nevěříte? Pak vězte, že stojí za mistrem světa WBC křížové váhy Grigorijem Drozdem i jeho parťákem v této divizi a šampionem WBA Denisem Lebeděvem, novopečeným mistrem Evropy Rachimem Čachkijevem, právě Povětkinem, nebo třeba i Eduardem Trojanovským. Všichni tito bojovníci letos ještě neprohráli, až na jednu výjimku pak vždy vítězili před limitem a rozhodně ne proti béčkovým soupeřům.

Ostatně, přesvědčit se můžete na videích nejen zápasu Povětkin vs. Takam níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER POVĚTKIN VS. CARLOS TAKAM

VIDEO CELÉHO ZÁPASU RACHIM ČACHKIJEV VS. GIACOBBE FRAGOMENI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MANUEL CHARR VS. MICHAEL GRANT

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SERGEJ JEKIMOV VS. MIGUEL VELOZO

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze