Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Jeden knockout za druhým. V Omaze bavili Crawford, Stevenson i Alvarado

  • Napsal Antonín Vavrda

Alvarado v akci / zdroj foto: Boxingscene.comAlvarado v akci / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Galavečer Top Ranku a ESPN v CHI Health Center v Omaze se v noci na neděli povedl na výbornou. A nejen zásluhou hvězdného domácího bijce Terence Crawforda (34-0, 25 KO), který ve dvanáctém kole knockoutoval svého vyzývatele Joseho Benavideze Jr. (27-1, 18 KO).

Nakonec téměř čtrnácti tisícům fanoušků se v CHI Health Center představilo hned několik zajímavých jmen. A všechna se předvedla ve skvělém světle.

VÍCE Z RUBRIKY:

Dosud nepříliš známý bijec polotěžké váhy Steven Nelson (12-0, 9 KO) předvedl parádní knockout proti Oscaru Riojasovi (17-11-1, 6 KO), kterého uspal ve čtvrtém kole. „Chtěl jsem pobavit fanoušky v rodném městě, dostal jsem pár rad od trenéra (Brian McIntyre) a ty zabraly skvěle,“ usmíval se třicetiletý místní bijec, který je ženatý s neporaženou boxerkou Raquel Millerovou, která je aktuálně číslem pět střední váhy.

O dvě kola dříve zaúřadoval vlastně téměř stejným způsobem i úderem bývalý šampion lehké velterové váhy organizace WBO Mike Alvarado (40-4, 28 KO). Ten ukončil Robbieho Cannona (16-14-3, 7 KO) a znovu potvrdil, že by si po svém loňském návratu zasloužil ještě jednu velkou šanci. Byť tu poslední, z ledna 2015, proti Brandonu Riosovi z mnoha různých důvodu absolutně nezvládl.

„Bylo skvělé být opět před takovým publikem. Cítil jsem se dobře se svým novým týmem, jsem zpět. Opět jsem připravený na tu nejvyšší úroveň. Nějakou dobu mi trvalo, abych se sem dostal, ale jsem zpátky,“ vzkázal po drtivém vítězství osmatřicetiletý bijec přezdívaný „Mile High“.

Taktéž ve druhém kole úřadoval Carlos Adames (14-0, 11 KO), který si poradil snadno s Joshuou Conleyem (14-2-1, 9 KO). „Cítím se v této váze velmi pohodlně. Na tento duel jsem trénoval velmi tvrdě, rád bych nyní čelil lepším soupeřům, rád bych šířil slávu Dominikánské republiky,“ pronesl po triumfu čtyřiadvacetiletý talent, který loni zaujal promotéry Top Ranku během sparingů s Crawfordem.

A v osmi kolech pak zbila Vanessu Bradfordovou (4-1-2) stále se lepšíci Mikaela Mayerová (8-0, 4 KO). „Poprvé v profesionální kariéře jsem se cítila opravdu skvěle. Připadalo mi, že bych dneska mohla klidně boxovat patnáct kol. Titulový zápas na deset kol pro mne nebude žádný problém,“ zaznělo od osmadvacetileté čtvrtfinalistky OH 2016.

Největší pozornost v předzápasech ale poutal americký mladík a chráněnec Andreho Warda – Shakur Stevenson (9-0, 5 KO). Jednadvacetiletému stříbrnému olympijskému medailistovi z Ria z před dvou let stačilo na knockoutování zkušeného Rumuna Viorela Simiona (21-3, 9 KO) přesně 180 sekund. Zkušeného rodáka z Bukurešti ukončil před limitem jako první z jeho přemožitelů – Brit Scott Quigg a Lee Selby s ním pokaždé strávili v ringu plných dvanáct kol.

„Můj dědeček mi řekl, že to bude o tom, abych trefil přesně svůj hák a měl pravdu. Nemyslel jsem si, že budeme boxovat jen jedno kolo, ale nebudu lhát, viděl jsem příležitost, tak jsem jí využil. Jsem rád, že jsem ukázal zlepšení,“ usmíval se veselý talent, který poté z první řady fandil kamarádovi Crawfordovi.

„Tvrdil, že už se chystal na jiný zápas, ale to si myslím, není omluva nebo výmluva. Chtěl jsem od Top Ranku velkou výzvu a já ji zvládl. A nyní chci Leeho Selbyho,“ přidal sebevědomě levoruký Stevenson. „Pokusíme se pro ten zápas udělat maximum,“ pousmál se vedle něj stojící Arum, šéf stáje Top Rank.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SHAKUR STEVENSON VS. VIOREL SIMION

Ten bude mít velkou práci také s domlouváním zápasu pro Crawforda. Ten by totiž po demolici Benavideze rád bojoval s krajanem a šampionem IBF Errolem Spencem (24-0, 21 KO), který ale stejně jako další šampioni – Keith Thurman (super-šampion WBA), Manny Pacquaio (regulérní šampion WBA) a Shawn Porter (WBC) – patří do projektu Premier Boxing Champions. Tomu velí mocný Al Haymon, se kterým ale Arum nemá zrovna přátelské vztahy.

„Rád bych ten zápas. Mimo jiné také proto, že ti zbylí nejsou ve stejné lize jako Terence. Jenže nám jde o to, abychom měli jistotu v tom, že nikdo nebude ošizený, že se domluvíme my, televize, prostě všichni,“ řekl krátce po akci promotérský bard. „Měli by se posadit a začít komunikovat,“ řekl svému šéfovi následně Crawford, šampion velterové váhy organizace WBO.

„Nikdo ho nevidí, nikdo s ním nemluví. Není to normální. Kdy jste ho naposledy někde viděli a mluvili s ním? Já nikdy (krom domlouvání souboje Mayweather vs. Pacquiao). Je to s ním jiné než obchodování s normálním člověkem. Uvidíme, jak to dopadne, ale moc naší dohodě nevěřím,“ prohlásil Arum, který se v boxerské branži pohybuje přes padesát let, o pár dní později.

Zda na jeho slova dojde, nebo ne, je otázkou. Byla by ale škoda pro obě strany, pokud by na zmíněný souboj nedošlo. Crawford táhne, na ESPN jeho souboj s Benavidezem sledovalo 2,245 milionů diváků, což je nejvíce od zápasu Jeff Horn vs. Manny Pacquiao (2,8 milionů s vrcholem na 4,4 milionů diváků).

„Dokud nebudu bojovat s těmi nejlepšími, pak si nezískám kredit, který si zasloužím. Vím, co ve mně je, nebojím se nikoho. Doufám, že se dočkám,“ dodal sám „Lovec z Omahy“. A není jediný...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TERENCE CRAWFORD VS. JOSE BENAVIDEZ JR

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze