Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Huck s Bojcovem slaví výhry, fanoušci je přesto odepisují

  • Napsal Antonín Vavrda

Huck vs. Larghetti / zdroj foto: ard.deHuck vs. Larghetti / zdroj foto: ard.deHALLE – Už třináctkrát obhájil Němec Marco Huck (38-1-2) svůj titul mistra světa WBO v křížové váze, čímž vyrovnal rekord této divize Brita Johnnyho Nelsona, přesto domácí fanoušky výhrou nad Italem Mirkem Larghettim (21-1) nenadchnul.

„Bylo to jasné vítězství. Svého soupeře respektuji, ale vyhrál jsem zaslouženě," pronesl devětadvacetiletý rodák ze srbského Ugaa a aktuální světová jednička křížové divize. Proti podceňovanému Italovi Larghettimu se ale až nečekaně trápil. Důvodů je hned několik – tradiční malá úderová aktivita Hucka, přehnané sebevědomí a také slušná kvalita a bojovnost soupeře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chtěl jsem ho dorazit, jak mi říkal trenér, ale byl jsem unavený," přidal ještě další důvod sám Huck. A to únavu. Jeho soupeři – respektive trenéru Mariu Maasaii se nelíbil i tradičně nečistý styl boje šampiona.

Ten kromě úderů do zátylku často v klinčích ve snaze trefit protivníka na krátkou vzdálenost hákem, protáhl pohyb ruky tak, že trefil Larghettiho do obličeje loktem. Zkušený americký sudí Jack Reiss jej za to ale napomínal pouze jednou v desátém kole. „Byly to nesportovní údery a v tu chvíli musí sudí zasáhnout," rozčiloval jsem Maasai. Tomu od poloviny zápasu v rohu sekundovala také manželka italského boxera. A nutno uznat, že svého manžela „nakopla" k bojovnému výkonu.

Zatímco tak Larghetti zanechal v Německu slušný dojem a i přes první porážku v profesionálním ringu se bude moct těšit na další zajímavé souboje, Huckův výkon po zranění ruky opět přinesl více otázek, než odpovědí.

Stačí jen krátké shrnutí: od sporné porážky s Alexandrem Povětkinem v těžké váze z února 2012, předvedl „Kapitán Huck" přesvědčivý výkon pouze v odvetě s Firatem Arslanem letos v lednu. Jinak ve dvou soubojích s Olou Afolabim, prvním duelu s Arslanem i nyní rozhodně neoslnil.

A zobrazilo se to také na mínění fanoušků – v anketě na stránkách stanice ARD, která vysílá zápasy Huckovy stáje Sauerland – si hned 71 procent myslí, že Huck upadá do průměru a že nemá šanci ani v případě přechodu do těžké váhy, o kterém on i jeho tým právě od zmíněného souboje s Povětkinem uvažují.

V supertíze má každopádně německý podnik klanu Sauerlandů hned několik želízek v ohni. Jedno z nich – osmadvacetiletý Denis Bojcov (34-1) se představil také v Halle. Poté, co padl loni na konci roku s Alexem Leapaiem, vyhrabal se ze zdravotních problémů a hlavně přešel pod křídla kouče Karstena Röwera si vybral pro comebackový souboj Němce s uzbeckými kořeny Timura Musafarova (6-2).

A jak správně poznamenal jeho nový trenér, má stála na čem plánovat. Bývalý velký talent supertíhy, kterého už kde kdo viděl v duelu s Vladimirem Kličkem, sice odolného protivníka jasně přeboxoval, trápil se s ním ale více, než asi sám očekával a nakonec se musel spokojit jen s výhrou na body.

„Bude potřebovat ještě tak dva, tři zápasy, aby se dostal zpět do bývalé formy," nechal se slyšet Röwer. Zda-li jsou jeho slova pravdivá, to se teprve uvidí, nejen na jeho zápas se ale můžete podívat již nyní...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MARCO HUCK VS. MIRKO LARGHETTI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DENIS BOJCOV VS. TIMUR MUSAFAROV

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ENRICO KÖLLING VS. GUISSEPPE BRISCHETTO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VINCENT FEIGENBUTZ VS. SLAVISA SIMEUNOVIČ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze