Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Golovkin vs. Mayweather! Kazach už lepší než legenda?

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij Golovkin slaví další triumfGennadij Golovkin slaví další triumfPRAHA – Kazašská mlátička Gennadij Golovkin (31-0) zbila dalšího soupeře, když v noci na neděli nedala šanci Mexičanovi Marku Antoniu Rubiovi (59-1-7). A celý svět zajímá jediné: kdo bude mít „koule" se „GGG" postavit nyní?

„Na seznamu máme několik velkých jmen, jenže nikdo z nich nechce proti Gennadiji nastoupit. Rubio se nebál, proto s ním boxoval," řekl na konto dalších zápasů své hvězdy Thomas Löffler, sportovní ředitel K2 Promotions, která Golovkina zastupuje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chci Cotta, Alvareze, nebo Chaveze. A pokud to nebude nikdo z nich, tak s nejlepším bojovníkem, který se mi bude chtít postavit," dodal klidně dvaatřicetiletý Kazach, který rozsévá hrůzu na všechny strany. A donutil respektované boxerské weby – nyní Fightnews.com – po dlouhé době zpochybnit pozici krále králů, Floyda Mayweathera.

V anketě, kterou server zveřejnil ihned po Golovkinově výhře (VÍCE ZDE!) si dvě třetiny hlasujících myslí, že právě Golovkin je momentálně světovou jedničkou napříč všemi vahami.

Stats Golovkin vs RubioA na závěr přidávají jeden logický dodatek – tento spor vyřešit v ringu, zvláště, když je Golovkin i dle svého promotéra ochoten shodit do lehké střední váhy! A zvláště, když jak Mayweather, tak Golovkin mají naplánovaný zápas na květen příštího roku. S jediným rozdílem – Kazach si ještě v únoru zaboxuje (nejspíše) v Monte Carlu. A (nejspíše) s Britem Martinem Murrayem.

„Pokud Murray o víkendu vyhraje svůj duel (s Domenikem Spadou), tak se tomu bránit nebudeme, naopak mi to přijde jako celkem logický krok. Gennadij chce boxovat v roce 2015 čtyřikrát, ví, že je v nejlepších letech, nemá důvod odpočívat. Takže v únoru Monte Carlo a v květnu návrat do Ameriky," nastínil další Golovkinovy plány – alespoň termínově – Löffler.

Dlužno dodat, že „GGG" si může takovou porci dovolit. Zatímco totiž Mayweather čeká na skutečné knockoutové vítězství (nepočítame-li duel s Victorem Ortizem) od roku 2007, Golovkin strávil za posledních sedm duelů (od začátku roku 2013) v ringu dohromady se svými rivaly 33 kol. Američan přezdívaný „Money" za stejné období ve čtyřech soubojích kol 48!

„Myslím, že by to byl parádní duel! Myslím, že pro něj je krok s vahou směrem dolů daleko logičtější, než směrem nahoru. A kromě Floyda se mu tam rýsují další zajímaví soupeři jako Alvarez, Cotto, Pacquiao. Myslím, že se mu celkově nabízí kolem střední váhy směrem dolů hodně zajímavých duelů, u kterých by bylo škoda, kdyby se nestaly skutečností," řekl pro Sky Sports například George Groves.

Stats Donaire vs. WaltersA přestože je otázkou, zda si nedělá jen alibi pro to, aby se nemusel bát příchodu Kazacha do „své" super střední divize, na jeho slovech něco je. Ano, Golovkin byl v minulosti za výběr váhově „slabších" protivníků kritizován, na druhou stranu – nikdy se nejednalo o skutečně světové hvězdy, jako v případě výše zmíněných a navíc zde je řeč o jeho přesunu o divizi níže.

Kromě hlavního souboje se děly zajímavé věci také v duelu pérových vah mezi Nicholasem Waltersem (25-0) a Nonitem Donairem (33-3). Přestože i bookmakery byl favorizován prvně jmenovaný, fakt, že Filipínce knockoutuje na konci šestého kola, moc lidí neočekávalo. Vyjma tedy obou bojovníků.

I když je pravda, že Donaireho předpověď o tom, že se tento zápas nedoboxuje na body, nezahrnovala podobný osud, který jej potkal. „Říkal jsem vám, že knockout přijde. Ať již do pátého kola, nebo později. Byl jsem ten větší, rychlejší a mladší bojovník v ringu. Vítězství nad Donairem si cením. Porazit velkého šampiona v jeho top formě je skvělé," řekl po zápase vítězný Jamajčan.

Ten měl gentlemansky ještě v ringu svému soupeři říct, že i tak stále zůstává jeho hrdinou a idolem. „Je to skvělý boxer. Dneska vyhrál ten lepší, já holt musím změnit pohled. Tato divize, respektive její špička je na mě už moc velká a silná. Rozhodně nehodlám končit, ale přesun zpět do super bantamové váhy je více než reálný," kontroval Donaire za přizvukování svého kouče a otce v jedné osobě.

Kdo ví, třeba dojde na jeho odvetu s kubánským „Šakalem" Guillermem Rigondeauxem, pokud ten ale bude chtít – s ohledem na ne příliš přátelské ukončení spolupráce s Top Rankem – do tohoto souboje jít. Zajímavé bude také sledovat, kdo se nyní postaví Waltersovi, o kterém sám šéf Top Ranku Bob Arum prohlásil, že „dosud nikdy neviděl tak rychlou a energickou pérovou váhu".

Roy Jones jr. o odpočítání Rubia v zápase s Golovkinem: „Nevím, co si mám o Rubio myslet. Říkal jsem si, že chce bojovat. Pracoval celkem dobře, ale pak inkasoval dobrý úder na hlavu a šel dolů. Na podlaze vypadal, že vnímá všechno, co se děje, ale nevstal. A když už vstal, bylo pozdě. Bylo to, jako kdyby 'čekal právě na to, až bude příliš pozdě'. Nevím, třeba se pletu a on se snažil, ale mě to tak přišlo a vůbec se mi to nelíbilo."

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GENNADIJ GOLOVKIN VS. MARCO ANTONIO RUBIO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NICHOLAS WALTERS VS. NONITO DONAIRE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze