Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Gassijeva čeká Usyk. Ruský talent utěšoval na tiskovce zlomeného Dorticose

  • Napsal Antonín Vavrda

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: Boxingscene.comGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Finále boxerské Ligy mistrů – World Boxing Super Series (WBSS) – v křížové váze obstarají v květnu Ukrajinec Alexander Usyk (14-0, 11 KO) a Rus Murat Gassijev (26-0, 19 KO). Ten v sobotu knockoutoval ve dvanáctém kole Kubánce Juniera Dorticose (22-1, 21 KO), aby následně ukázal velkého sportovního ducha.

„Bude pokračovat prášky na bolest hlavy. Ukážu jemu i všem fanouškům, že nemám přezdívku 'Doktor KO' jen tak pro nic za nic,“ prohlašoval v průběhu celého týdne před sobotním soubojem o tituly IBF a WBA v křížové váze jednatřicetiletý Kubánec.

O sedm let mladší Rus jej nechával mluvit. Dokonce mu „nechal“ úvod očekávaného druhého semifinále WBSS. Jenže postupně se stávala bitva stále více a více záležitostí mladého ruského bohatýra, který dal všemu parádní tečku – Dorticose v posledním dvanáctém kole málem poslal na občerstvení mimo ring.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následoval face to face s Usykem, společné selfie, na kterém Ukrajinec svému příštímu soupeři pogratuloval a ocenil jeho výkon, aby následně Gassijev, který přímo v ringu věnoval vítězství svému bratrovi k narozeninám, ukázal svoji skromnost a lidskost také na tiskové konferenci.

Na ní hledal Kubánec těžko slova. Vlastně je zprvu nebyl schopen nalézt vůbec, zato se objevily v jeho očích slzy. Rus neváhal, zvedl se ze svého místa, přešel stůl, za kterým oba seděli, a soupeře objal a řekl mu pár slov do ucha.

Po tiskovce pak se svým trenérem Abelem Sanchezem zamířil za protivníkem do jeho šatny a přinesl mu pás WBA, se kterým vstupoval do ringu právě Dorticos. Mohl si to ostatně dovolit, proti Usykovi bude ve hře varianta tohoto titulu s označením „Super“.

Tento status dosud požíval Rus Denis Lebeděv, který by se měl následně s vítězem utkat. A kterého dokázal v prosinci 2016 Gassijev už porazit, jenže tehdy tento titul ve hře nebyl.

A který byl v sobotu také pod ringem v Bolšoj Ice Dome v Soči. „Nemám problém s tím, že mi byl status superšampiona odebrán. Pás jsme dlouho neobhajoval, takže je to myslím spravedlivé, navíc mám šanci se utkat s vítězem WBSS. Protože vítěz musí s mým týmem do tří dnů od zápasu začít jednat.

„Gassijev je navíc opravdu skvělý chlap, dobrý člověk. A duel s Dorticosem? Parádní bitva, krásný zápas. A že v úvodu dominoval Kubánec? Podle mne taktika,“ dodal osmatřicetiletý veterán, který se v posledních dvou letech připravuje pod vedením Američana Freddieho Roache.

Výkon Rusa ocenil i Lebeděvův promotér Andrej Rjabinskij: „Jeden z nejlepších zápasů, které jsem dosud viděl. Sakra hezký box z obou stran. Murat hodně vyrostl po taktické stránce, je vidět, že s ním dělá Abel Sanchez skvělou práci. Murat je skvělým boxerem a tím, jak se po zápase zachoval k Dorticosovi dokázal i to, jak velkým člověkem je.“

Gassijev vs. Dorticos - bodoví rozhodčíGassijev vs. Dorticos - bodoví rozhodčí

Gassijev vs. Dorticos - úderové statistikyGassijev vs. Dorticos - úderové statistiky

Mimochodem, on i například Leon Margules, manažer Gassijeva, je přesvědčen, že květnové finále WBSS bude patřit právě čtyřiadvacetiletému ruskému bijci. „V sobotu večer jsme viděli jednoho z nejlepších boxerů světa, novou superstar tohoto sportu. Jak ho může Usyk porazit? Ve finále bude slavit Murat,“ řekl ruským médiím zkušený manažer.

A názor opěvovaného sobotního vítěze? „Nejprve bych chtěl poděkovat Junierovi a jeho týmu. Odvedli skvělou práci. Je to silný boxer s tvrdým úderem. Vyhrál jsem sice já, ale mohlo to dopadnout i opačně. Doufám, že Junier je v pořádku a brzo se vrátí. Děkuji mému týmu i fanouškům. Doufám, že tohle je jen začátek. Myslím, že zápas s Usykem bude stejně povedený jako tento. Dám do něj sto procent,“ nechal se slyšet rodák z Vladikavkazu.

Dorticos následně jeho slova potvrdil. Tedy ve chvíli, kdy byl konečně schopný mluvit: „Je to velmi silný boxer. Chtěl bych odvetu, ale nejdříve si odpočinu. A pak se pustím do tréninku, vrátím se zpět na vrchol. Děkuji Soči, promotérům, bylo o mě krásně postaráno. Byla to těžká prohra, pro mě hodně emocionální, protože cítím, že jsem zklamal hodně lidí v Miami (Kubánec tam žije) i ve své vlasti. Každopádně patří velké díky také mému týmu. Všichni jsme udělali maximum.“

O pravdivosti toho, co vyřkli, se můžete nyní přesvědčit na videu níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MURAT GASSIJEV VS. JUNIER DORTICOS

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze