Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Garcia s Petersonem si drtivými knockouty řekli o vzájemný duel

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Salka / zdroj foto: Sports YahooGarcia vs. Salka / zdroj foto: Sports YahooNEW YORK – Zajímavé, ostré a tvrdé. Tak by se dal charakterizovat galavečer v brooklynské Barclays Center, kde v noci na neděli uspořádala svůj galavečer stáj Golden Boy Promotions a televize Showtime.

Hodně z více jak sedmi tisíc fanoušků zajímaly i některé další zápasy, než tři hlavní televizní. Především polotěžká váha Marcus Browne (12-0) opět dokázala, co v něm dříme za potenciál a je více než jasné, že brzo by se měl postavit už výraznější zkoušce, než jakou byl Paul Vasquez (10-1-6).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na toho potřeboval třiadvacetiletý talent vedený Alem Haymonem jen 28 vteřin. „Vybrali mi ho, tak jsem s ním boxoval. Nejsem nadšený, že to byl tak krátký zápas, ale nedá se nic dělat. Já jen na sobě mohu dále dřít a čekat jméno dalšího soupeře," řekl americkým novinářům talentovaný mladík.

Ten má všechny aspekty na to, stát se hvězdou a třeba v blízké budoucnosti vyzvat hvězdy této divize Sergeje Kovaljova, Adonise Stevensona a jiné. Jediné, co před takovým zápasem zbývá otestovat je jeho kondice a odolnost. Dubnový soupeř Otis Griffin to sice dokázal, jeho silový potenciál ale rozhodně kvalit zmíněného dua nedosahuje.

Fanoušci se jistě nenudili ani u dalších zápasů talentů Zacharyho Ochoy (8-0), či Anthony Petersona (34-1), který by po výhře nad Edgarem Riovallem rád napodobil svého staršího bratra Lamonta a zaútočil konečně na světový titul. „Chci Crawforda, Vazqueze, nebo Figuerou," vyjmenoval devětadvaciletý bojovník jména šampionů v lehké váze. Za současné konstelace hvězd – rozložení sil v boxerském zákulisí – není vyloučen souboj ani s jedním ze zmíněných boxerů.

Na jaký zápas ale určitě nedojde, je jasné. Petersonovi po vzoru Kličků a dalších slavných sourozenců minulosti nechtějí nastoupit proti sobě. „Do ringu jdu s tím, že chci svému soupeři ublížit. Jenže Lamont je můj bratr, nemohl bych mu ublížit. Byl by to nudný tréninkový zápas, nikdy na něj nedojde," pronesl po galavečeru za oba Anthony.

Ten pak jako vždy fandil i o rok staršímu sourozenci, kterému se postavil pětatřicetiletý Portoričan Edgar Santana (29-5). Ten sice ukázal agresivitu a i slušnou odolnost, silově a rychlostně byli oba soupeři zcela někde jinde. Petersonovi sice trvalo deset kol, než ringový demolici ukončil, ani jednou v zápase ale nebylo pochyb o tom, kdo je vládcem ringu.

„Nejsem zklamaný tím, že jsem ho nesundal rychleji. Byla to těžká zkouška, důležitá zkouška. A proč? Je jasné, co chci, stejně jako fanoušci a experti – duel s Dannym Garciou," pronesl po vítězství ještě v ringu washingtonský rodák. A co na to o čtyři roky mladší Garcia?

Nejprve si ve dvou kolech poradil s krajanem Rodem Salkou (19-4) a poté začalo vzájemné hecování. „Chci bojovat s těmi nejlepšími. Má-li to být Lamont, bude to Lamont, nemyslím si ale, že se se mnou chce skutečně utkat. Porazil jsem lepší boxery, než je on," pronesl po zápase rodák z Philadelphie.

A jeho otec a trenér v jedné osobě – Angel Garcia – si přisadil: „Bylo správné, že roh Salky hodil do ringu ručník, cítil jsem se i za něj špatně, bylo to tvrdé, ale jinak to není moje starost. Myslím, že stejně dopadne i Peterson. A je jedno, jestli se bude bojovat v lehkém velteru, nebo velteru."

Dle zpráv ze zámoří by mělo na duel dojít na začátku září a ať bude v jakékoliv váze, ve hře by měly být všechny tituly – WBA, WBC (Garcia) a IBF (Peterson) a fanoušci se tak dočkají v některé z vah dalšího absolutního šampiona.

Sjednocující duel se možná bude chystat také ve střední divizi. Poté, co se v jediném souboji galavečera o světový pás (WBA) zvítězil Daniel Jacobs (27-1) v pěti kolech nad Jarrodem Fletcherem (18-2), zatoužil Američan, který překonal rakovinu, po dvojici Peter Quillin-Gennadij Golovkin.

Prvně jmenovaný mu ihned po zápase přes twitter pogratuloval a pronesl, že je připraven se s ním utkat, s tím druhým to bude trochu složitější. Práva na něj totiž „vlastní" za velkou louží stanice HBO, promotérsky za ním pak stojí K2 Promotions bratří Kličků. A je otázkou, zda-li je vůbec reálně, aby se tento trojlístek objevil u jednacího stolu.

Daleko reálnější je, že Golovkina vyzve prozatímní šampion WBA Dmitrij Chudinov a Jacobs si to v zámořském souboji rozdá s Quillinem. A nutno dodat, že ani tato vize není vůbec špatná...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LAMONT PETERSON VS. EDGAR SANTANA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANNY GARCIA VS. ROD SALKA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANIEL JACOBS VS. JARROD FLETCHER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MARCUS BROWNE VS. PAUL VASQUEZ

(video dodáme později)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTHONY PETERSON VS. EDGAR RIOVALLLE

(video dodáme později)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze