Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dva jednou ranou! Kovaljov zametl s Caparellem i Stevensonem

  • Napsal Antonín Vavrda

Sergej Kovaljov slaví / zdroj foto: Ring MagazineSergej Kovaljov slaví / zdroj foto: Ring MagazineATLANTIC CITY – Dvě velké výhry slavil v noci na neděli ruský bohatýr Sergej Kovaljov (25-1-0). Ve dvou kolech totiž vyřídil sedmadvacetiletého Australana Blaka Caparella (19-1-1), aby si tím pojistil listopadový šlágr s americkou legendou Bernardem Hopkinsem (55-2-6).

Před dvěma týdny jsme vám přinesli první část článku o síle zákulisí Ala Haymona, v pátek pak bude následovat druhá. Tenhle nenápadný muž hraje v posledních měsících doslova ruskou ruletu a v tomto týdnu dostal tvrdý zásah.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bernard Hopkins totiž ukázal, že je nejen kluzký jako úhoř v ringu, ale že má i obrovský zákulisní vliv. Během dvou dnů dokázal něco, o co se mocní boxu snaží neúspěšně několik let. Ač vázán v Golden Boy Promotions, která spolupracuje s televizí Showtime, domluvil se na souboji o tři tituly mistra světa v polotěžké váze právě s Kovaljovem pod hlavičkou HBO a Main Events.

Ruského „Ničiteli" pak stačila maličkost – dostat z cesty australského vyzývatele Caparella. To se mu i přes zaváhání v prvním kole povedlo hned o rundu později, kdy soupeře načal nádherným protaženým direktem na žebra, aby jej pak doslova umlátil těžkou kombinací do hlavy.

„To byl úder jako od Roye Jonese juniora," svěřil se po porážce Caparello svému manažerovi. Mimochodem, tato americká legenda, které se s Hopkinsem utkala dvakrát (1-1), zápas Kovaljova symbolicky pro HBO spolukomentovala jako expert. Stejně jako André Ward, jednička super střední váhy, která taky po Hopkinsi toužila.

Ten ale rozhodně tolik nesmutní z výběru, jako Adonis Stevenson. Kanadský „Superman" právě kvůli souboji s B-Hopem, nyní „Vetřelcem", toužil natolik, že utekl od HBO k Showtimu. Jenže, tak dlouho licitoval se svým manažerem o peníze, až to téměř padesátiletého bojovníka přestalo bavit.

„Když neumí počítat do desíti, je to těžké. Chtěli na mě tlačit, abych se vzdal titulu IBF, jenže na to mohou zapomenout. Nešel jsem tuhle cestu proto, abych o své pásy přicházel. A nehodlám na něco takového čekat a jen jednat. Proto jsem se obrátil na HBO a Kovaljova. Na nich bylo vidět, že ten zápas chtějí a podle toho se také chovali," veřejně setřel Hopkins kanadského rivala po zápase Rusa, který pochopitelně sledoval v Revel Resort osobně.

„Konečně se ukázalo, jaká je Stevenson sračka. Všichni to věděli, teď se to potvrdilo. Moc se těším na výzvu jménem Hopkins. Nepůjdu do toho zápasu s tím, že ho knockoutuji, ale pokud se mi to povede, určitě budu rád. Je to legenda, ale já hodlám tohoto Vetřelce vystřelit zpět na Mars," dodal za pomoci tlumočníka v rozhovoru s Maxem Kellermanem Kovaljov.

„Tohle bude úžasný souboj. Hopkins je pořád velkým boxerem s obrovskými zkušenostmi. Podle mě je to nejlepší obranář v divizi. Kovaljov má zase neskutečně tvrdý a silný úder, o čemž se přesvědčila žebra Caparella. Tohle bude fantastický duel," doplnil oba promotér Australan Lou DiBella.

„Těšte se na 8. listopadu, protože nás čeká největší boxerská událost tohoto roku! Sjednocující souboj v polotěžké váze, který zároveň může sjednotit také box," zakončil Hopkins. Většina s ním jistě souhlasí, Stevenson se svým týmem ale nyní rozhodně ne. Zástupci kanadského boxera dokonce zvažují žalobu. Nikoliv ale na Hopkinse, ale na Kovaljova.

Ten se tím ale nyní nemusí zabývat. V neděli večer dorazil na Floridu, kde žije, i se svým pásem. Jak se dopracoval k jeho obhajobě, to se můžete podívat na videu níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SERGEJ KOVALJOV VS. BLAKE CAPARELLO


SK by venu44

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ISAAC CHILEMBA VS. CORY CUMMINGS

(video dodáme později, jakmile bude k dispozici)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze