Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Concepción měl skvělou koncepci: Sancheze zbil! Slaví také Bösel

Concepcion vs. Sanchez / zdroj foto: internetConcepcion vs. Sanchez / zdroj foto: internetPRAHA – Poslední víkend sice nebyl tak nabitý boxerskými zápasy hvězd jako ten předchozí, nebo ten, který bude následovat. To ale neznamená, že se fanoušci museli zákonitě nudit. Pojďme si přiblížit textem i videem nejzajímavější souboje posledních tří dnů.

Hodně zajímavá bitva se odehrála v mexické Sonoře, kde si to o volný světový pás WBA v super muší váze rozdala domácí hvězda David Sanchez (28-2-3) s panamským bijcem Luisem Concepciónem (33-4). A ten dokonale dostál svému jménu, které v překladu znamená „koncepce“ nebo „taktika“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Jdu do ringu se vším, co umím. Nemohu před svými fanoušky utíkat, od začátku to tam bude jiskřit. Bůh mi další šanci boxovat o titul a já ji musím využít. V ringu se ukáže, kdo je lepší,“ prohlašoval před zápasem sebevědomě třiadvacetiletý Sanchez.

V poslední větě měl pravdu. Ovšem prorokem byl trochu jinak, než čekal. Hodně napovědělo hned první kolo, ve kterém se ocitl Sanchez na zemi. A i poté o šest let starší Concepción postupně domácího miláčka ničil, v desátém jej poslal k na podlahu ringu podruhé a po konci kola bylo jasno: KONEC! Sanchez jednoduše nemohl pokračovat, i když by uvnitř moc chtěl, a na stoličce ve svém rohu se rozplakal.

James vs. Abreu / zdroj foto: Fightnews.comJames vs. Abreu / zdroj foto: Fightnews.comDaleko lépe skončili další favorité víkendu. Sedmadvacetiletý Jamal James (18-0) udržel svoji neporazitelnost, když po deseti kolech zdolal 3-0 na body Dominikánce Juana Carlose Abreua (18-1-2). A to přesto, že byl poprvé v kariéře na podlaze ringu, i když o počítání se jednat nemělo, James nejdříve o svého protivníka zakopl.

V šestém kole ale i on poslal Abreua k zemi, tentokrát proběhlo vše dle pravidel. Oba vysocí bijci velterové váhy (188 cm Jamese ku 178 cm Abreua) bojovali dál a fanouškům nabídli skutečně tvrdou a těžkou bitvu, která musela bavit. Verdikt rozhodčích byl jasný a spravedlivý: 2x 96-92 a 91-91 pro Jamese.

Na ostrovech se radoval třicetiletý Stephen Smith (23-1). Bijec z boxerského klanu Smithů, kam patří ještě Paul, Liam a Callum, dokázal v šesti kolech zničit bývalého mistra Evropy z Itálie Devise Boschiera (37-1-4) a vybojoval si právo vyzvat na souboj šampiona IBF v super pérové váze, Portoričana Joseho Pedrazu (20-0).

James vs. Abreu / zdroj foto: Fightnews.comJames vs. Abreu / zdroj foto: Fightnews.comU našich západních sousedů se v dalším vítězném souboji i před zraky televizních fanoušků v Česku (díky Nova Sport) či stájové kolegyně z SES Boxing Lucie Sedláčkové představil Dominic Bösel (20-0), toho času mimo jiné jednička federace WBO v polotěžké váze. Svoji pozici i Mezinárodní pás této federace obhájil po osmikolové demolici Maxmiliana Jorgeho Gomeze (18-5). Výhry slavili také Moritz Stahl (12-1), Tom Schwarz (14-0) a Tom Pahlmann (10-0).

Mnout prsty si mohou také u konkurence – v Sauerland Event. První titulový galavečer na švédské půdě s více než čtyřkolovými duely totiž bez výjimky patřil domácím talentům tohoto německého boxerského giganta. V hlavním chodu večera dokázal Erik Skoglund (23-0) po dvanácti kolech obhájit titul Mezinárodního šampiona IBF v polotěžké váze, když vybodoval zkušeného Ukrajince Alexandra Červjaka (15-1-5).

Bösel vs. Jorge Gomez / zdroj foto: Fightnews.comBösel vs. Jorge Gomez / zdroj foto: Fightnews.com

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LUIS CONCEPCION VS. DAVID SANCHEZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DOMINIC BÖSEL VS. MAXMILIANO JORGE GOMEZ

SESTŘIH ZÁPASU JAMAL JAMES VS. JUAN CARLOS ABREU

VIDEO CELÉHO ZÁPASU STEPHEN SMITH VS. DEVIS BOSCHIERO

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze