Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Část II.: 'Plechovky' aneb Kdo toho snese nejvíce? Nechybí i Čech!

  • Napsal Antonín Vavrda

Lukáš Konečný vs Zaur BajsangurovLukáš Konečný vs Zaur BajsangurovPRAHA – Již pátý díl našeho miniseriálu o „nej" v boxerském světe současnosti vám nabízíme v našem dalším pravidelném čtvrtečním video článku.

Po obranářích, útočnících, i „rychlících", je zde kategorie, kterou ocení milovníci drsných boxerských válek, pouličních rvaček. Bijců, kteří se nebojí rány rozdat, ale i přijmout a ještě se u toho umí usmívat – prostě těch nejodolnějších bojovníků současnosti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Do výběru jsme nakonec zařadili hned deset válečníků, sedm z nich dle oficiálních statistik ještě nikdy v profesionální kariéře nezažilo, jaké to je okusit podlahu ringu, i když George Groves i Glen Johnson již mají porážku před limitem. Minule jsme vám nabídli pořadí od 10. do 5. místa, nyní je řada na pětici nejlepších...

5. LUKÁŠ KONEČNÝ (50-4) – střední váha

Fanouškovství? Nikoliv! Konečný má za sebou i s amatérským ringem už téměř 400 zápasů, knockoutován nebyl ani jednou, mezi profíky dokonce nikdy nebyl ani počítán! Ano, proti jménům výše nemá v rekordu tolik světových jmen, přesto brněnský rodák platí za extrémně odolného tvrďáka, který se nebojí rány rozdávat a už vůbec ne přijímat.

4. JAMES TONEY (76-3-9) – těžká váha

Možná vůbec nejlepší obranář všech dob, i když fanoušci Floyda Mayweathera si o tomto myslí své. Toney sice už nějakou dobu přesluhuje, jenže i tak se nevyhýbá velkým výzvám i tak ho neuvidíte v problémech. K zemi ho nedostali ani v nejlepších letech boxující Roy Jones, či Sam Peter, později ani Lucas Browne, nebo Denis Lebeděv. To, jak Toney vycvičil Holyfielda je zase trochu jiná písnička.

3. BERNARD HOPKINS (54-2-6) – polotěžká váha

Rozdělit medailové pozice bylo neskutečně těžké. Americká legenda je možná dle většiny nejodolnějším bojovníkem všech dob a my bychom jej asi také zařadili na první místo, pokud by zde nebyly dva downy v souboji se Segundem Mercadem. Ano, byly tak trochu podivné, ale byly. Proto je Hopkins „až" třetí v těsném medailovém souboji.

2. BRANDON RIOS (31-1-2) – velterová váha

Jednoznačně největší mladý borec dle tohoto našeho hodnocení v současném boxerském světě. Můžete ho mlátit, on se vám bude ještě smát a dráždit, abyste si bouchli znovu. Ano, Pacquiao a především Alvarado jej dokázali párkrát roztančit, jenže vždy jen na chvíli, po dvou, třech vteřinách byl zase Rios v pohodě. Otázkou je, jak dlouho může tenhle styl tělo teprve sedmadvacetiletého Američana ještě snášet.

1. OLIVER MCCALL (57-13) – těžká váha

Odpověď může dát třeba právě tento osmačtyřicetiletý Američan. Bijcí přezdívanému „Atomový Býk" jako kdyby vážně pomáhalo ještě něco mezi nebem a zemí. McCall byl v počátcích mistrovské éry oblíbeným sparingpartnerem Mika Tysona, který jej nikdy k zemi neposlal (na rozdíl od jiných, naopak se dočkal downu od McCalla).

Rodák z Chicaga sice prohrál v roce 1997 před limitem s Lennoxem Lewisem, o této porážce už se ale napsaly stohy papíru i wordovských dokumentů. Lewis protivníka, který se de facto vůbec nebránil řezal dvě kola, přesto s ním neotřásl. A stejně tak i další jeho přemožitelé i soupeři. Za téměř třicet let profesionální kariéry a více jak 70 zápas se prostě nenašel nikdo, kdo by McCalla třeba jen roztančil. Dle všeho se dá říct, že je to možná největší držák vůbec v historii boxu!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze