Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Brooklynským králem Malignaggi, šokovaný Alexander

  • Napsal Antonín Vavrda

Malignaggi vs. Judah / zdroj foto: www.boxingscene.comMalignaggi vs. Judah / zdroj foto: www.boxingscene.comNEW YORK – Další špičkově obsazený galavečer zorganizovala v noci na neděli stáj Golden Boy Promotions. A dá se říct, že tři ze čtyř hlavních zápasů celé show skončily tak, jak se příliš neočekávalo...

Kamerunec Sakio Bika (32-3-5) si rozhodně první obhajobu titul mistra světa WBC v super střední váze, který tato organizace odebrala André Wardovi, představoval jinak, než remízovým soubojem s Anthonym Dirrellem (26-1-0).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bijec, který překonal rakovinu a „rozchodil" i nepříjemnou nehodu na motorce, přistoupil se šampiónem na rvačku a výsledkem byl celkový verdikt bodových rozhodčích, se kterým se dá souhlasit. Ani jeden ze soupeřů totiž neměl v tomto souboji výrazněji navrch. I když oba boxeři si pochopitelně mysleli něco jiného.

Stats Bika vs. DirrellStats Bika vs. Dirrell„Přijde mi, že jsem dnes nebojoval jen s Dirrellem, ale také rozhodčími. Byl jsem aktivnější, chci další velké zápasy," pronesl Bika. „Dal jsem do výkonu maximum, předvedl se v tom nejlepším světle, z výsledku jsem zklamaný kontroval Dirrell. Statistiky ale především Kamerunce usvědčují z omylu – v poměru přesných úderů totiž „vyhrál jen" 170 ku 167.

Dominanci naopak předvedl Erislandy Lara (19-2-1), který konečně vyhrál zápas nad skutečně špičkovým soupeřem. Austin Trout (26-2) proti němu neměl nárok, stejně jako s Alvarezem si sedl na zadek a zdá se, že jeho kariéra se hodně, hodně zabrzdila. „Příprava na zápas byla v pořádku, ale souboj samotný už mi nevyšel, tak jak jsme očekávali, on je skutečně velmi nepříjemný soupeř. Těžko se mi to teď hodnotí, prostě vyhrál lepší," pronesl zklamaný Američan.

Naopak levoruký Kubánec a mistr světa WBA v lehké střední váze si troufá. A to dokonce i na mexického mladíka Saula Alvareze. „Chci Canela. A pokud se mi on bude chtít vyhnout, budu bojovat s kýmkoliv jiným z této divize, kdo se mě bát nebude. Nepřišel jsem do Ameriky na výlet, chci tu bojovat s těmi nejlepšími, nebudu se vyhýbat nikomu," pronesla třicetiletá trojka této divize. Dle všeho by nebyla stáj Golden Boy Promotions proti.

Stats Lara vs. TroutStats Lara vs. TroutO největší překvapení celého galavečera se postaral Shawn Porter (23-1-0). Kamarád Timothyho Bradleyho, se kterým se na tento souboj mimo jiné připravoval, totiž dokázal celkem jasně na body porazit Devona Alexandra (25-2). S tím se dle indícií ze zámoří počítalo jako s květnovým soupeřem hvězdného Floyda Mayweathera juniora.

„Tvrdě jsme dřeli, abychom se dostali až sem. Udělal jsem přesně to, co jsme si s trenérem před zápasem řekli, splnil jsem bojový plán a myslím, že zaslouženě vyhrál. Jsem zkušenější, větší a to potvrdil i v ringu," pronesl šťastný Porter, který kromě výtahu v ratingu BoxRec.com obral soupeře o jeho titul IBF ve velterové váze.

„Jsem na Shawna neskutečně hrdý," doplnil syna jeho otec a trenér v jedné osobě Kenny Porter. „Jsem zklamaný. Neudělal jsem to, co jsem udělat měl. Nedokázal jsem se držet taktiky, byl příliš zbrklý," sypal si popel na hlavu Alexander, který utrpěl druhou porážku kariéry, když nestačil v roce 2011 právě na Bradleyho. Mimochodem, s Porterem se potkali v ringu již coby desetiletí kluci a tehdy vyhrál na body Alexander.

Jestliže on rozesmutnil své fanoušky a také sebe, jelikož přišel o možnost životního zápasu (i výdělku) s Mayweatherem, možná potěšil ostatní příznivce boxu. Je možné, že jeho porážka přiblížila svět šlágru americké hvězdy s Mannym Pacquiaem. Pomoci by tomu mohla i organizace WBC, která hodlá Filipínce dosadit na pozici číslo 1 ratingu své federace ve velterové váze, kde drží pás právě Mayweather.

Stats Porter vs. AlexanderStats Porter vs. AlexanderVe vrcholu celé show si to pak rozdali Malignaggi (33-5) s Judahem (42-9) o vládce Brooklynu a s ohledem na další výsledky také o možnost vyzvat Portera. Z očekávaném otevřené války nakonec nic nebylo – prvně jmenovaný opanoval souboj celkem přesvědčivě díky skvělému taktickému výkonu.

„Tenhle triumf mi zachránil kariéru. Nevím, jestli bych v ní pokračoval, pokud bych prohrál," pronesl šťastný Malignaggi, kterého ale téměř 10 tisíc fanoušků v aréně vypískalo. Nejen proto, že fandili většinou Judahovi, ale především proto, jak defenzivně souboj pojal.

„Šel jsem do tohoto zápasu hodně namotivovaný, bohužel to nevyšlo. Přišel jsem bojovat, ne tak Paulie. Tím ale nesnižuji jeho výkon, odvedl dobrou práci, prostě si mě nepustil k tělu a mě se nepovedlo s tím něco udělat," uznal sportovně porážku Judah. Jeho protivník mu komplimenty po zápase vrátil.

„Když jsem šel do ringu, tak to pro mě bylo hodně, hodně emotivní. Jako teenager jsem viděl Judahovy zápasy. Ne, že bych nikdy nečekal, že se můžeme také utkat, ale i tak to bylo velmi zvláštní, když jsem nyní šel do ringu na souboj právě s ním," řekl s uznáním bijec přezdívaný „Magic Man". Ten si nyní troufá opět na ty největší výzvy. A kromě Portera má v hledáčku především Adriena Bronera, který jej letos v červnu porazil 2:1 na body.

„Tato výhra mě opravňuje bojovat s těmi nejlepšími ve velterové divizi. Pokud bych si měl vybrat, chci odvetu s tím sráčem Bronerem, pokud jej tedy neporazí už Maidana. Pak bych rád vyzval jeho," potvrdil Malignaggi, že s dosud neporaženým Američanem má od jejich vzájemného střetu nevyřízené účty. A to nejen kvůli dění v ringu...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SAKIO BIKA VS. ANTHONY DIRRELL

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ERISLANDY LARA VS. AUSTIN TROUT

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SHAWN PORTER VS. DEVON ALEXANDER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU PAULIE MALIGNAGGI VS. ZAB JUDAH

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze