Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Briggs vs. 'plavec' Phelps: Ring snů? Spíše hospodská rvačka

  • Napsal Antonín Vavrda

Briggs se svým koučem po výhře nad Phelpsem / zdroj: instagramWINSTON-SALEM – Další snadné vítězství má za sebou dvaačtyřicetiletý Američan Shannon Briggs (56-1-6), který se zdržel v ringu s krajanem Corym Phelpsem (16-1-7) zhruba minutu, aby s přehledem obhájil titul NABA a získal volný pás WBC Latinské Ameriky.

Co k samotnému „zápasu" říct? Že Phelps dělal čest svému příjmení a na podlahu ringu skočil tři solidní šipky, za které by se nemusel stydět ani jeho jmenovec Michael. A že si Briggs vydělal (díky titulům tam jistě byly relativně zajímavé peníze) na letenky do Hamburku, jenže si s jejich zabukováním bude muset počkat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho pronásledování Vladimira Klička totiž dostalo „bicepsovou trhlinu", když se Ukrajinec zranil a zápas s Bulharem Kubratem Pulevem byl odložen na konec října (některé zdroje uvádí termín 15. listopadu).

Briggs se připojuje k ALSJinak byl ale tento souboj naprosto zbytečný. Sice se uskutečnil v tělocvičně se vznešeným názvem „Ring of Dreams Boxing Gym", jenže Phelps skutečně mohl o nějakém úspěchu jen snít a o snovém výkonu Briggse se dá také směle spekulovat. Opět platí, že podobně „kvalitního" soupeře by si nepozval ani do tréninkového kempu.

Obrovský rozdíl obou protivníků ukazuje jasně moment před třetím a posledním počítáním, kdy se třicetiletý rodák z Catlettsburgu pokusil o sérii tří úderů, ale působilo to spíše jako když se malý kluk pokouší fackovat s otcem. Briggsova odpověď byla o poznání důraznější a finální.

Jediné pozitivum tak lze hledat v tom, že se Američan přidal do výzvy ALS Ice Bucket Challenge a to přímo v ringu po zápase. „Hodně jsem o tom četl a jedná se o velmi vážné onemocnění. Radím všem, aby učinili totéž, jedině společně můžeme vyhrát," nechal se slyšet Briggs po ledové sprše.

Je otázkou, co bude s americkým bouřlivákem – který je za velkou louží velmi populární – po studené koupeli dále. Dá se čekat, že WBA mu podobné soupeře dlouho trpět nebude, navíc o druhý titul – WBC Latinské Ameriky – bude na začátku září boxovat jeho dlouhodobý držitel Billy Wright (44-4). Jeho soupeřem bude Brazilec Gilberto Matheus Domingos (22-2).

Není vyloučeno, že by si posléze mohl bijec přezdívaný „Kanón" vyplnit nucenou pauzu od show s Kličkem vyplnit právě duelem se stočtyřicetikilovým Wrightem. Mimochodem, ten je ještě o sedm let starší, než Briggs, a jeho „nejslavnějšími" počiny jsou tři rychlé knockoutové porážky s Tonym Tuckerem, Fransem Bothou a Michaelem Moorerem ještě v minulém století...

VIDEO SESTŘIH ZE ZÁPASU SHANNON BRIGGS VS. CORY PHELPS

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze