Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder a jejich top 3 zápasy!

  • Napsal Profiboxing.cz

Stiverne vs. WilderStiverne vs. WilderPRAHA – Do souboje o titul mistra světa WBC v těžké váze mezi kanadským obhájcem titulu Bermanem Stivernem (24-1-1) a americkým vyzývatelem Deontayem Wilderem (32-0) chybí už jen několik desítek hodin.

Před klasickým preview na celý duel včetně velké fotogalerie vám nabízíme ještě jeden článek. V něm vám připomeneme dle nás tři nejdůležitější zápasy obou protivníků mezi profesionály. Přednost dostává vyzývatel...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

DEONTAY WILDER (29 LET, 32-0, 32 K.O., americký šampion WBC, bronzová medaile na OH 2008 v těžké váze, americký národní šampion a vítěz národního formátu „Golden Gloves")

15. ŘÍJNA 2010 – DEONTAY WILDER (12-0) VS. HAROLD SCONIERS (17-2-20)

Proč právě tento zápas jako první v edici amerického obra (bohužel bez videa)? To napoví nejspíše foto níže, kde sedí Wilder v provazech a přemýšlí o tom, co se právě stalo. Ano, Sconiers je jediný muž, který poslal mezi profíky „Bronzového bombarďáka" do počítání. „Nikdy jsem netvrdil, že chci snadné soupeře. Chytil mě, nemám se nač vymlouvat," pronesl tehdy Wilder.

Wilder na zemiWilder na zemi

Wilder ale kritickou chvíli druhého kola přežil a souboj nakonec sám ukončil o dvě dějství později. Není bez zajímavosti, že se stejným soupeřem se utkal také Stiverne a ten jej o tři roky poslal k zemi hned v prvním kole.

26. ŘÍJNA 2013 – DEONTAY WILDER (29-0) VS. NICOLAI FIRTHA (21-1-10)

Měla to být pro Wildera další snadná práce, jenže Firtha odmítl hrát jen roli obětního beránka, a přestože jeho boxerské kvality byly daleko za těmi soupeře, dokázal jej občasnými výpady zlobit i značně zbitý čtyři kola. Právě tento sympaťák z Akronu v Ohiu dokázal poukázat na velkou Wilderovu slabinu: defenzivu a náchylnost zastavovat přední ruku protivníka čelem. Kdy ale úder dopadl na bradu...

15. BŘEZNA 2014 – DEONTAY WILDER (30-0) VS. MALIK SCOTT (36-1-1)

Souboj dvou velkých kamarádů skončil ještě větší fraškou. Dvoumetrový rodák z Tuscaloosy sestřelil svého protivníka hned první tvrdím drtivým úderem po 96 vteřinách. Byl stejně „skutečný", jako rána Muhammada Aliho, kterou ve druhém vzájemném souboji knockotoval Sonnyho Listona?

BERMANE STIVERNE (36 LET, 24-1-1, 21 K.O., úřadující mistr světa WBC v těžké váze, amatérský rekord 49-10, přemožitel Roberta Helenia, Davida Price, sedminásobný vítěz „Golden Gloves" státu Québec)

7. ČERVENCE 2007 – BERMANE STIVERNE (12-0) VS. DEMETRICE KING (11-15)

První a zatím jediná profesionální porážka Stiverneho. A hodně sporná. King, který sice nemá působivý rekord, ale patří mezi ty hodně nepříjemné journeymany, a který dokázal zaskočit i Bowie Tupoua a ustát všechna kola mimo jiné také Davidu Tuovi, sice dostal Kanaďana v polovině čtvrtého kola lehce do problémů a pod tlak, jenže ringový Johnny Callas se s ukončením souboje hodně unáhlil.

Pro Stiverneho je to ale varování pro sobotní noc. Přestože je mistr světa a těžko si představit, že by zkušený Tony Weeks podlehl síle okamžiku, na druhou stranu: v první řadě zde je o Wildera a pokud by se pro něj zápas nevyvíjel dobře, je klidně možné, že by se jakákoliv chvilková známka slabosti mohla Stivernemu vymstít. Tak jako proti Kingovi, zvláště když Stiverne rád využívá své odolnosti, práci v provazech a dvojitého krytu.

29. LEDNA 2011 – BERMANE STIVERNE (19-1-1) VS. KERSTON MANSWELL (20-0)

Ano, rekord urostlého rodáka z Trinidadu a Tobaga je nyní 24-10, jenže... Všechny jeho další porážky přišly až po zápase se Stivernem v posledních třech letech! Tento souboj měl být otevřený na obě strany, jenže Kanaďan z něj udělal jednoznačnou záležitost. Ve druhém kole Manswella před kamerami HBO knockoutoval a rázně se tak ukázal americkému publiku na velkém galavečeru. Právě tento duel de facto nastartoval jeho vzestup!

27. DUBNA 2013 – BERMANE STIVERNE (22-1-1) VS. CHRIS ARREOLA (34-2)

Měla to být šance druhého jmenovaného vrátit se do titulové hry. Jenže ten ji propásl. Těžko říct, jestli Stiverneho povědomě podcenil, nebo nikoliv, pravdou je, že ten jej jednoznačně zbil. Ano, zápas by se vyvíjel jinak, kdyby americký rváč neboxoval dvě třetiny souboje se zlomeným nosem, na druhou stranu, ten mu ale přerazil drtivý úder Stiverna, kterým poslal soupeře do těžkého downu.

Jejich odveta o rok později, ve které šlo již o regulérní titul mistra světa, byla ještě jednoznačnější a to přesto, že do ní šel Arreola po nejtěžší přípravě kariéry a možná v životní formě. Jenže Stiverne jej takticky jasně předčil a když došlo na lámání chleba, tak také silově. Předvede podobnou dominanci také proti Wilderovi?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze