Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Benavidez se zapsal do historie. Mayweather ale nechápal a vztekal se

  • Napsal Antonín Vavrda

Benavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBCBenavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBCPRAHA – Americký talent David Benavidez (19-0, 17 KO) potvrdil v noci na sobotu pozici favorita a stal se nejmladším mistrem světa v super střední váze historie a také nejmladším současným světovým šampionem. Vítězství nad Rumunem Ronaldem Gavrilem (18-2, 14 KO) se ale nerodilo snadno.

Byla to tvrdá, tvrdá bitva. Ani jeden z rivalů sice nebyl první volbou pro duel o uvolněný titul mistra světa WBC v super střední váze, se svojí pozicí se ale popasovali na výbornou.

Tak trochu by se dalo říct, že každý chvilku, tahal pilku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Úvod se povedl lépe favorizovanému dvacetiletému mladíkovi, který byl před duelem na ratingu WBC na 4. příčce, jenže o jedenáct let starší Gavril (číslo 6) nedal svoji kůži zadarmo. V prostřední pasáži duelu to byl on, kdo byl aktivnější a tvrdší. Přesnější ale po většinu souboje zůstával Benavidez.

Ten zároveň ovládl svoji aktivitou i mistrovská kola – 11., 12. - byť se v nich objevil poprvé v kariéře. Totéž ale platilo také pro jeho soupeře, který podporován bývalým držitelem titulu a svým tréninkovým parťákem Badouem Jackem a také promotérem Floydem Mayweatherem, dokázal Benavideze ve dvanáctém dějství nachytat přesným kontrem a poslat poprvé v jeho kariéře do počítání.

Benavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBCBenavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBC

Bijec z Phoenixu ale nijak výrazněji otřesený nebyl a další komplikace již nepřipustil. „V posledních čtyřech kolech jsem mu hodně ublížil a byl až příliš sebevědomí. Až moc jsem přemýšlel nad tím, jak ho knockoutovat, až jsem na to doplatil. Ale vrátil jsem se a věděl jsem, že bych dokázal boxovat klidně dalších pět kol. Víte, mám ve svém otci toho nejtvrdšího kouče na světě, připravil mě skvěle,“ usmíval se nový šampion.

Verdikt bodových ale bude ještě nějaký ten pátek předmětem diskuzí. Zatímco Adalaide Byrdová a Dave Moretti nabodovali duelu 116-111, respektive 117-111 pro vítěze, Glenn Trowbridge jej viděl zcela opačně a jeho bodování znělo 116-111 pro Gavrila.

„Myslím, že jsem vyhrál. Ovládl jsem tento boj, nevím, co více bych k tomu řekl,“ hlesl naštvaně bijec žijící v Las Vegas v obklopení svých parťáků a také Mayweathera, který dal ještě před vstupem do ringu hodně rázně najevo svoji nespokojenost s verdiktem.

Benavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBCBenavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBC

„Dominoval jsem tempu, cítím, že jsem zvítězil v tomto souboji. Chci odvetu, to je jediné, co mohu požadovat,“ dodal s odstupem několika desítek minut na tiskové konferenci. Minimálně úderové statistiky si ním ale příliš nesouhlasí. Zatímco on sám trefil 162 úderů z 817, Benavidez 222 z 863. Jak už navíc bylo zmíněno, nejen statisticky jasně ovládl závěr duelu. Počítání navzdory.

„Je úžasné, že jsem vyhrál tento titul. Je to všechno, o čem jsem snil coby malý klub. Je to všechno, čemu jsem obětoval poslední roky života, tvrdě jsem dřel a ono se to vyplatilo,“ zářil štěstím vítěz, který ještě před pěti lety vážil více jak 115 kilogramů a kterého objevil Sampson Lewkowicz. Ten samý Lewkowicz, který do Ameriky přivedl Sergia Gabriela Martineze a Mannyho Pacquiaa.

Našel v Benavidezovi další hvězdu světového boxu?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DAVID BENAVIDEZ VS. RONALD GAVRIL

Benavidez vs. Gavril / zdroj foto: PBC

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze