Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Andrade i Charlo slaví a sledují Alvareze. Koho si nakonec Canelo vybere?

Jermal Charlo vs. Brandon Adams / zdroj foto: PBCJermal Charlo vs. Brandon Adams / zdroj foto: PBCPRAHA – Američané Demetrius Andrade (28-0, 17 KO) a Jermall Charlo (29-0, 21 KO) za sebou mají úspěšný víkend. Prvně jmenovaný obhájil pás světového šampiona WBO ve střední váze, ten druhý ve stejné divizi vybojoval titul federace WBC. A oba mají stejný cíl – krále Canela Alvareze (52-1-2, 35 KO), který bude boxovat znovu na začátku září.

Oba potřebovali nutně vyhrát. A oba to zvládli. Andrade si s přehledem poradil 3-0 na body (3x 120-107) s Polákem Maciejem Suleckim (28-2, 11 KO), Charlo pak podobně přesvědčivě s krajanem Brandonem Adamsem (21-3, 13 KO). Dlužno dodat, že mu u některých fanoušků i expertů poklesl kredit, když po duelu svedl skutečnost, že vyhrál „jen“ na body (2x 120-108 a 119-109) na zraněnou levou ruku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zajímavé, že mu zranění nebránilo zasypat Adamse dlouhou kombinací v kole číslo pět. Poražený navíc po duelu pronesl: „Měl se mnou problémy. Pocítil některé moje údery. Vím to. A pokud je on upřímný, tak to přizná. Stejně jako já dokážu přiznat, že mne některé jeho zásahy dostaly do potíží. Osobně si myslím, že ten zápas byl vyrovnanější, než co říkají body.“

To Charlo už se k zápasu tolik nevracel, spíše sledoval věci příští. „Všichni moji fanoušci mi musí pomoct k tomu, abychom donutili Canela Alvareze k zápasu se mnou. Moje 'Lions Only' mi musí pomoct. Ale i tak si myslím, že se jednou potkáme, protože jsem jeden z nejlepších v divizi, nemůže mne pořád přehlížet,“ bouřil novopečený šampion WBC.

Tím byl dosud právě slavný Mexičan, z toho ale udělala federace tzv. „Franchise champ“ (něco na způsob super-šampiona). „Musíme spolu boxovat v Dallasu, abychom boxovali před pořádným davem,“ usmíval se Charlo, který narážel na duel svého kamaráda Errola Spence Jr. Ten 16. března porazil Mikeyho Garciu před více než 47 tisíci diváky na fotbalovém stánku AT&T Dallas Cowboys.

Jenže podobné tužby má také Andrade. „Kde je Canelo? Kde je GGG? To není o přehlížení Suleckiho, jen jsem prostě věděl, že ho zbiju. A to se také stalo,“ rozpovídal se jednatřicetiletý levoruký čahoun. „Chci se stát legendou, proto musím porazit ty nejlepší z divize,“ přidal bijec, který proti Suleckimu trefil 133 z 496 úderů (Polák jen 51 z 331), za což si vydělal rekordních 1,5 milionů dolarů (Sulecki bral 400 tisíc dolarů).

Andrade vs. Sulecki / zdroj foto: Matchroom BoxingAndrade vs. Sulecki / zdroj foto: Matchroom Boxing

Andrade vs. Sulecki / zdroj foto: Matchroom BoxingAndrade vs. Sulecki / zdroj foto: Matchroom Boxing

Andrade vs. Sulecki / zdroj foto: Matchroom BoxingAndrade vs. Sulecki / zdroj foto: Matchroom Boxing

Životní výplatu mu zajišťuje kontrakt s DAZN a Matchroom Boxing. Právě s prvně jmenovaným subjektem jsou svázaní jak Alvarez, tak jím zmíněný Kazach Gennadij Golovkin. Obecně se ale čeká, že v září završí do dvou let a dvou dní trilogii. To se ale Andrademu příliš nelíbí a rozhodl se „pálit“ pořádně ostrými.

„Sulecki patří mezi deset nejlepších v této váze. A já ho zničil. Není to žádný Steve Rolls, nebo Rocky Fielding. Takže Canelo, kde jsi? Kde jsou tvé kanóny? Pojďme si promluvit v ringu našimi pěstmi,“ rýpl si do posledního soupeře „GGG“ a prosincového mexické hvězdy.

Je pravda, že má momentálně k oběma blíže než Charlo, který patří do konkurenčního projektu Premier Boxing Champions. A že momentálně nepřichází v úvahu ani případný duel Andrade – Charlo, pokud bude trilogie #CaneloGGG, protože by nejspíše nestála oběma subjektům za dohodu.

Tedy pokud by se snad všichni zúčastnění nedomluvili a nepostavili tuto čtyřku na jeden galavečer s vizí, že si to vítězové rozdají o všechny čtyři pásy.

Tedy pokud všechny plány nezhatí tužba Alvareze o souboj se Sergejem Kovaljovem, o kterém jsme vás více informovali včera...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DEMETRIUS ANDRADE VS. MACIEJ SULECKI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JERMALL CHARLO VS. BRANDON ADAMS

Charlo vs. Adams / zdroj foto: PBCCharlo vs. Adams / zdroj foto: PBC

Charlo vs. Adams / zdroj foto: PBCCharlo vs. Adams / zdroj foto: PBC

Charlo vs. Adams / zdroj foto: PBCCharlo vs. Adams / zdroj foto: PBC

Charlo vs. Adams / zdroj foto: PBCCharlo vs. Adams / zdroj foto: PBC

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze