Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Amerika chce šampiona, zuří Perez. Zklamal mě, kontruje Jennings

  • Napsal Antonín Vavrda

Jennings vs. Perez, stržení bodu / zdroj foto: Fightnews.comNEW YORK – Hodně zajímavý souboj, alespoň dle postavení ve světovém žebříčku, nabídl galavečer z Madison Square Garden, kde si to o právo vyzvat lepšího z dvojice Bermane Stiverne-Deontay Wilder rozdali Bryant Jennings (19-0) a Mike Perez (20-1-1).

Byl blízko druhé remíze v řadě, nakonec ale pořádně zuřil po první prohře kariéře. Mike Perez – Kubánec žijící v Irsku – totiž okamžitě po zápase našel viníka své porážky. „Rozhodčí (Harvey Dock) ovlivnil zápas. Nechápu to," kroutil hlavou osmadvacetiletý bijec. O co mu šlo?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O stržení bodu za nesportovní chování v posledním kole poté, co nejdříve málem poslal o rok staršího Jenningse z ringu a poté jej praštil po stopu. Díky ztrátě bodu určil Glenn Feldmann – jeden ze třích bodových – za vítěze právě Američana a tím spolurozhodl o jeho triumfu. Pokud by odečet bodů nepřišel, na jeho kartě by svítil verdikt 114-114 a souboj byl skončil remízou.

„Nikdy během zápasu mě nenapomínal, nevaroval, neříkal, že toto nesmím. Naopak mě neustále napomínal na to, že jej odtlačuji ramenem a trhal nás tak, že mě točil jemu do rány, až jsem se proti tomu musel ozvat," zuřil boxer přezdívaný „Rebel".

Jennings vs. PerezJennings vs. Perez„Amerika nemá mistra světa v těžké váze od roku 2006 a dělají vše pro to, aby to změnili. Pokud si Jennings myslí, že ten zápas vyhrál, lže sám sobě," dodal nabroušeně. K jeho slovům lze dodat jediné: tak dlouho se chodí se žbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Perez po fantastické bitvě s Magomedem Abdusalamovem, kterou ale Rus zaplatil trvalými zdravotními následky, selhal už v následném souboji s Carlosem Takamem a stejný scénář se opakoval i nyní. Tedy skvělá první polovina duelu a špatná ta druhá.

S ohledem na výrazný nárůst jeho váhy lze za tím hledat dvojí: špatnou disciplínu spojenou s nahlodanou psychikou. Perez totiž může navenek působit sebevědomě a chladně, pokud se ale stejně jako on díváte prostřednictvím soupeře doslova smrti do očí, jen s málokým by to nezamávalo.

Dlužno dodat, že se dá souhlasit s tím, že vstup ringového byl skutečně hodně necitlivý. Ano, Perez udeřil soupeře po stopu, ano, může mu za to strhnout bod bez napomínání, na druhou stranu, je to jako při hokeji a vylučování v poslední minutě zápasu. Zvláště u takto vyrovnaného souboje to bylo zbytečné, na druhou stranu, kdyby Perez udržel emoce na uzdě a Jenningse po stopu neudeřil...

Statistiky Jennings vs. PerezJenže na kdyby se nehraje, Američan, který se boxu věnuje zhruba sedm let, vyhrál a může v klidu doma na gauči čekat, jak dopadnou dohady mezi Bermanem Stivernem a Deontayem Wilderem. Obě strany už totiž jednají hodně dlouho, ovšem bezvýsledně. Je dokonce možné, že situace dojde do takové fáze, že Wilderovi ukáže Stiverne „By-By", či-li sáhne pro rodákovi z Philadelphie s touto přezdívkou.

„Čekal jsem od Pereze více. Byla to hra kočky s myší, bylo to hodně taktické a já jsem rád, že jsem i v tomto boji uspěl. Je to pro mě další zkušenost. Perez má i s amatérskou kariérou na kontě přes 450 duelů, já všehovšudy 36 za pět let. Vyhrál jsem, o tom není třeba pochybovat," rýpl si Američan po zápase celkem trefně a bolestně do soupeře.

A jeho manažer Gary Shaw následně dodal: „Jednání Stiverne vs. Wilder musí skončit do konce srpna a zápas by měl být na přelomu listopadu a prosince. Myslím, že na Jenningse přijde řada někdy na začátku jara 2015."

Jestli se do té doby bude jeho chráněnec válet doma v křesle a odpočívat, nebo se postaví ještě jednou letos do ringu, aby se udržel v zápasovém rytmu, to neřekl. I z toho je zřejmé, že Shaw čeká, zda-li skutečně jednání výše zmíněných mužů nezkrachují a šampiona WBC Stiverna nevyzve právě Jennings...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU BRYANT JENNINGS VS. MIKE PEREZ

Jennings vs. Perez / zdroj foto: Fightnews.com

Jennings vs. Perez / zdroj foto: Fightnews.com

Jennings vs. Perez / zdroj foto: Fightnews.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze