Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 47 stehů, 12 kol krve, vzpomínka na Lewis-Kličko. 'Kdokoliv jiný byl prohrál,' zní

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Top Rank BoxingFury vs. Wallin / zdroj foto: Top Rank BoxingLAS VEGAS – V noci na neděli zapsal Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) další povinné vítězství, které se ale rodilo hůře, než se obecně očekávalo. Švéd Otto Wallin (20-1, 13 KO) ostrovního favorita trápil celých dvanáct kol, než padl 0-3 na body (112-116, 111-117 a 110-118).

Po závěrečném gongu to byl osmadvacetiletý Seveřan, kdo jako první zvedal ruce nad hlavu. Přesto moc dobře tušil, že tuto krvavou bitvu nevyhrál.

„Myslím, že využil svých zkušeností, aby ovládl některá těsná kola. Vím, že tam byla některá kola, která mohla jít na obě strany, ale Tyson je získal coby šampion pro sebe. Přál bych si, aby to bylo opačně, ale chápu to. Rozhodnutí bodových bylo spravedlivé,“ zaznělo od švédského sympaťáka, který si získal v noci na neděli hodně nových fanoušků.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Furyho trápil svým otočeným gardem, sebevědomím, bojovným srdcem, které ukázal ve druhé polovině zápasu, kdy byl často pod velkým tlakem. Ani jednou ale nepoklesl v kolenou. Nešel na zem. Naopak byl schopen rozdávat údery zpět. V šestnácti duelech sledoval CompuBox úderové statistiky v zápasech britského obra. Nikdo jej nedokázal zasáhnout častěji než Wallin (127krát, Fury se trefil 179krát).

„Udělal jsem všechno, co jsem mohl. Nechal jsem v ringu maximum, bohužel to nestačilo. Tyson je skvělým boxerem a zaslouženě zvítězil,“ dodal Wallin. Pochvala se ale snášela také na jeho hlavu. Od soupeře, fanoušků i z vlastních řad.

„Dnes večer jsme viděli v akci novou zajímavou těžkou váhu. Otto odvedl opravdu skvělou práci, myslím, že lepší, než od něj kdokoliv očekával. Předvedl, že má dovednost. Že má bradu, sílu, srdce a odhodlání. A Joey Gamache ukázal, jak umí pracovat coby taktik. Připravil Otto na vše, s čím Fury přišel,“ pochválil svého chráněnce promotér Dmitrij Salita.

„Nikdy na této úrovni nebojoval, nikdy nebyl pod takovým tlakem okolí, nezažil podobnou akci. Přesto byl dostatečně sebevědomý a bojoval jako válečník. Odvedl parádní práci a měl by být uznán coby jedna z nejlepších těžkých vah současnosti,“ přidal.

Pravdou je, že ač se to nyní nemusí zdát, Wallin byl blízko vítězství. Už ve třetím kole způsobil obrovský řez nad pravým okem favorita a ten byl od té chvíli pod ohromným tlakem. Stalo se mu de facto totéž, co na jaře Kubratu Pulevovi s Bogdanem Dinuem. Ve chvíli, kdy by ringový zápas ukončil, zvítězil by technickým KO švédský vyzývatel.

„U kohokoliv jiného by tento duel byl zastavený pro podobný cut,“ napsal například na sociální sítě Američan Terence Crawford, taktéž chráněnec Boba Aruma a jeho stáje Top Rank. Mnozí další si vybavili paralelu se zápasem Lennoxe Lewise a Vitalije Klička, kde právě podobné zranění (byť na vnitřní straně oka) stálo druhého jmenovaného zápas.

Ostatně zranění Furyho si vyžádalo celkem 47 stehů a také obavy, zda náhodou nedojde k odložení jeho plánované únorové odvety s Američanem Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) za loňskou prosincovou kontroverzní remízu. „Pokud nebude Tyson stoprocentní, ten zápas nebude. Na nejsilnější těžkou váhu posledních dvaceti let musíte být stoprocentní,“ řekl jasně Furyho spolu-promotér Frank Warren.

Dle všeho by ale do února měl být vše v pohodě. Alespoň dle samotného Furyho a zmíněného Aruma. Oba totiž hodně touží po zmíněné odvetě se šampionem WBC, který ale ještě předtím chce absolvovat další odvetu, s Kubáncem Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Ta ale už byla dvakrát potvrzena, poté ale dvakrát změněn termín, aby v tuto chvíli úplně vypadla z oficiálních prognóz.

Ani to ale nebránilo, aby se „Bronzový Bombardér“ připomněl. Alespoň slovně. „Ukázalo, že prostě končím boxerům jejich kariéry. Není to stejný bojovník jako před naším duelem. Každý, kdo viděl jeho zápas s Wallinem, to uzná, či pochopí. Už to není ten stejný Tyson Fury. Až se potkáme znovu, dokončím pouze to, co jsem začal. Je s ním konec,“ pronesl sebevědomě.

Dočkáme se? A má pravdu?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TYSON FURY VS. OTTO WALLIN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze