Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Další africký býk! Kalenga sestřelil Daleye drtivým KO ve 12. kole

  • Napsal Antonín Vavrda

Kalenga (vpravo) vs. DaleyMISSISSAUGA – Tohle už nebude náhoda. Youri Kayembre Kalenga (21-1) v noci na neděli poslal na prdel v kanadském Ontariu domácího Dentona Daleye (12-1) a hlasitě si už podruhé řekl o to, aby se postavil ruskému šampionovi WBA křížové váhy Denisi Lebeděvovi (26-2)...

Černý kontinent si jednoduše vzal na paškál právě tuto divizi! Během posledních dvou let do ní vlétli jako uragán Ilunga Makabu a Thabiso Mchunu (17-1), nyní se k nim přidal právě Kalenga. Všem je šestadvacet let, všichni už okusili hořkost porážky, ale dokázali se z ní zvednout a nyní útočí na tradiční to účastníky této váhy v čele s Markem Huckem, Yoanem Pablem Hernandezem či Denisem Lebeděvem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kalenga si udělal jméno už v červnu, když napodobil současného šampiona WBC této divize Grigorije Drozda a poradil s polským talentem Mateuszem Masternakem. Toho sice porazil jen 2-1 na body, ovšem především díky zhruba hodinové slepotě jednoho ze tří bodových. Zápas měl totiž jasně pod kontrolou celou dobu.

A podobně tomu bylo i nyní na severoamerickém kontinentu. Daley sice do souboje vstoupil aktivněji, jenže postupně začala v ringu Hershey Centre úřadovat síla a agresivita „Býka" z Konga, který ale již nyní boxuje pod francouzskou vlajkou. „Je to fakt silný a tvrdý chlap," poznamenal dvaatřicetiletý Daley po zápase.

Ten skončil sice po dvanácti kolech, ovšem nikoliv na body. Kalenga se nehodlal spoléhat na přízeň, či tedy spíše nepřízeň trojice rozhodčích kolem ringu, a tak do Daleyho šlápl a po počítání v kole devátém jej poslal k zemi i v posledním dějství.

To se sice ještě Kanaďan přezdívaný „Dangerous" postavil na nohy, ovšem zjevně otřeseného jej ringový pustil dále do boje. Kalenga jej poslal k zemi znovu, jenže dle sudího se jednalo o uklouznutí, i když byl Daley zjevně otřesený a zpět na nohy se mu už nechtělo. A tak jej sestřelil Francouz potřetí a tentokrát jej už definitivně uspal!

„Jestli to bylo moc brzo, že jsem dostal šanci bojovat o titul mistra světa? Myslím, že ne, makal jsem, nedostal jsem nic zadarmo. Soupeř byl ale prostě lepší," řekl poražený poté, co spočítal všechna světla nad ringem.

„Pracoval jsem tvrdě, podruhé jsem získal prozatímní verzi tohoto pásu. Jdu si pro tebe Denisi, to je můj vzkaz. Jsem šťastný, že jsem dneska vyhrál knockoutem," pronesl Kalenga po čtvrtém knockoutovém triumfu z posledních pěti duelů.

Podruhé byl ve hře titul WBA a dá se očekávat, že nyní už bude muset následovat konfrontace právě s jeho regulérním držitelem – Lebeděvem. Dle zákulisních informací by na tento souboj mohlo dojít někdy v březnu, či dubnu, velmi pravděpodobně v Rusku.

A není vyloučené, že součástí galavečera bude i duel Drozd vs. Makabu o pás mistra světa WBC. Rusko-polský duel domácí zvládli, jak si poradí s africkými divokými nájezdníky?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU YOURI KAYEMBE KALENGA VS. DENTON DALEY

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze