Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Wilder vs. Breazeale: americký knockoutér ve vyhecované bitvě s krajanem

Srovnání Wilder vs. BreazealeSrovnání Wilder vs. BreazealePRAHA – Vrcholem víkendu bude bezesporu souboj o titul šampiona WBC v těžké váze, který bude hájit Američan Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO). Jeho devátým vyzývatelem bude další zámořský bijec Dominic Breazeale (20-1, 18 KO).

Touto bitvou začne trojboj elitních těžkých vah, když v pěti týdnech uvidíme v ringu postupně Wildera, Anthonyho Joshuu (22-0, 21 KO) i Tysona Furyho (27-0-1, 19 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

RYCHLOST: Třiatřicetiletý Wilder má šikovné a rychlé nohy, stejně tak má velký švih ve svých pažích. Také s ohledem na váhu, která v posledním střetu činila 96,4 kg (nyní se očekává, že bude vážit opět kolem metráku), by bylo zvláštní, kdyby byl pomalý. Breazeale má rychlé paže, je vidět solidní amatérská kariéra na jeho pohybu po ringu, kdy umí kvalitně zašlapovat protivníky, rozhodně ale v tomto aspektu na Wildera ztrácí.

VERDIKT: Wilder 9 ; Breazeale 7

SÍLA: Nemusíte mít Wildera rádi, sílu úderu mu ale lze jen těžko zpochybnit. Všechny své dosavadní soupeře buď ukončil před limitem – byť Bermana Stiverna až na druhý pokus – nebo poslal do počítání. V tomto ohledu je naprostá jednička těžké váhy.

Stejně vysoký vyzývatel (201 cm) na tom taktéž není vůbec špatně. Dlužno dodat, že pokud se zpochybňuje kvalita soupeřů Wildera, pak protivníci Breazealeho jsou ještě o level níže. Dokázal ale ukončit v hodně líbivém souboji Izu Ugonoha, z počítání Amira Mansoura v jeho ještě dobrých letech, či Erika Molinu, který se utkal s Wilderem i Joshuou.

VERDIKT: Wilder 10 ; Breazeale 8

OBRANA: Dá se říct, že slabina obou soupeřů. U Wildera hlavně ve chvíli, pokud je delší chvíli pod tlakem, nebo se až moc otevře v ofenzivě. Na to jej načapal Ortiz. Stejně tak chybuje při svých „větrných mlýnech“. Jak Ortiz, tak následně především Tyson Fury ukázali, že pokud se jich nezaleknete, je Wilder zranitelný. Pamatujete? Fury po obou počítáních dostal Wilder krásným kontrem do problémů. A dá se říct, že ani jedno z kol, kdy byl na podlaze ringu, neprohrál.

Breazeale nemá příliš těžký styl. Spíše takovou klasiku. Snaží se hrát na housle, umí postavit dvojitý kryt, zranitelným je ale tím, že dvoják má až příliš otevřený, aby skrze něj viděl. Navíc chodí k soupeřům čelem, což by mělo Wilderovi vyhovovat. Rozhodně by pro něj neměl být problém ho poslat do počítání. Je ale velmi pravděpodobné, že se mu „Trouble“ minimálně jednou postaví zpět na nohy.

VERDIKT: Wilder 8 ; Breazeale 7

ÚTOK: Když máte takovou bilanci jako Wilder, a vlastně i jako Breazeale, tak směrem vpřed asi něco umět musíte. „Bronzový Bombardér“ vyzrál, umí si načíst soupeře, najít si skulinku, postupně zkouší, co by mohlo platit. Zároveň stále se nejvíce spoléhá na svoji přední rovnou – zadní rovnou/cross. A to jej dělá zároveň i hodně čitelným, což ukázal Fury. Je ale otázka, zda je takto boxersky inteligentní také Breazeale.

Ostatně ani on nepředvádí v ringu nic neobvyklého a neočekávaného. Byť se dá říct, že je v ofenzivě kreativnější než Wilder, umí zajímavě střídat pásma, má tvrdé obě ruce. Každopádně i on má hlavní oblíbenou zbraň – přední rovná a k ní zadní seknutý cross. Pokud jej ale promáchne, je v tu chvíli velmi zranitelný, protože do této kombinace dává hodně energie a dost úder prodlužuje.

VERDIKT: Wilder 9 ; Breazeale 9

PSYCHIKA: Wilder si nemá důvod nevěřit. Celou dosavadní kariéru mu hraje všechno do karet. Je třeba přiznat, že on šel přízni Paní Štěstěny také hodně napřed. Breazeale není nesložitelný, na druhou stranu je to obrovský bojovník, který se nikdy nevzdává. Sedm kol vzdoroval Joshuovi, v posledních třech letech dokázal dvakrát vyhrát z počítání po vůbec ne snadném průběhu. O žádného labilního bijce rozhodně nejde.

VERDIKT: Wilder 10 ; Breazeale 9

CELKEM: Wilder 9,2 ; Breazeale 8 (rozdíl na papíře je výrazný, bude takový i v ringu?)

POHLED AUTORA: Breazeale je obrovský bojovník, možná největší, kterého dosud Wilder potkal. Má solidní amatérskou kariéru, má tvrdý úder, na druhou stranu mu chybí rychlost a je příliš jednoduchý na rozebrání. Takže, moc bych si přál, aby překvapil, aby pokračovala tendence, kdy je Wilder pod větším a větším tlakem v ringu, na druhou stranu by mu měl Breazeale sedět více než Ortiz i Fury.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze