Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Whyte vs. Rivas: kdo bude po víkendu vyzývatelem šampiona Wildera?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Whyte vs. Rivas / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Whyte vs. Rivas / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Hlavním zápasem víkendového programu v Evropě je vrchol galavečera Matchroom Boxing mezi Dillianem Whytem (25-1, 18 KO) a Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO) v londýnské O2 Arena.

Kdo bude na konci této těžkotonážní bitvy slavit? Na odpověď si budeme muset ještě chvíli počkat, zatím si můžete přečíst naše tradiční srovnání.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

RYCHLOST: Whyte vyrostl postupně ve skutečně elitní těžkou váhu. A platí to také pro tento aspekt. Hlavně co se týče jednotlivých úderů a krátkých kombinací. Pravdou ale je, že nohy mu zase tolik nefungují, že by mohly být lepší. Rivas je typický bijec a ala Mike Tyson. Menší, podsaditý, výbušný, má rychlé ruce, ani nohy nejsou špatné. Právě úderová a pohybová rychlost přitom může hrát v tomto souboji hlavní roli.

VERDIKT: Whyte 8 ; Rivas 9

SÍLA: Dostal do problémů Anthonyho Joshuu. Stejně tak Roberta Helenia. Knockoutoval Lucase Browna, poslal na zadek Josepha Parkera, knockoutoval Derecka Chisoru. Je třeba více důkazů toho, že především zadní cross Whyta je smrtící?

Rivas může proti tomu položit na stůj jediný opravdu cenný skalp, ten poslední. Bryanta Jenningse ale dokázal ukončit parádním nástupem do dvanáctého kola, čímž ukázal, že je silný a nebezpečný i v pozdějších kolech, což je další důležitý aspekt soubojů s Whytem.

VERDIKT: Whyte 10 ; Rivas 8

OBRANA: Whyte je hodně rozvláčný, co se defenzivy týče, využívá srážení úderů, když jde do tuhého, umí se zabalit do dvojitého krytu, přidržet se, vyvěsit na soupeře, což by především proti menšímu Rivasovi mohlo fungovat. Dá se totiž čekat, že ten se mu bude snažit dostat pod ruce. Kolumbijec prošel amatérskou kariérou a je to na jeho stylu znát. Má kvalitní boxerské základy, každopádně při dvojáku hodně odkrývá spodky a ty má Whyte hodně rád...

VERDIKT: Whyte 7 ; Rivas 7

ÚTOK: Whyte je zvláštní boxer, dá se říct, že má tak trochu anti-styl, na druhou stranu možná proto je tak úspěšný. Má tvrdý zadní cross, celkem kvalitní jab, stejně jako přední hák. Umí tvrdý zvedák, hodně rád chodí do přestřelek a přebírá útok soupeře, v tom je momentálně absolutní špička v těžké váze. Rád soupeře postupně rozebírá, hledá si mezírku pro svůj finální úder.

Rivas je na tom podobně, co se týče té postupné demolice protivníka. Nikam nespěchá, umí si najít svoji šanci, rozebírá své protivníky, dobře pracuje přední rukou, má taktéž kvalitní spodky a tvrdou zadní v přímce. Technicky je na tom lépe než Whyte, což z něj ale paradoxně dělá lépe čitelného boxera, na kterého se dá „snáze“ připravit.

VERDIKT: Whyte 9 ; Rivas 8

PSYCHIKA: Whyte už dva roky hájí pozici jedničky federace WBC, která ho úspěšně ignoruje. K tomu je taktéž jedničkou federace WBO. Na jednu stranu je kvůli tomu pod tlakem, na druhou stranu se s ním dokázal dosud skvěle vyrovnat. Pro Rivase jde bez diskuzí po různých zdravotních potížích o životní zápas. Zkušeností má na rozdávání, působí klidně až chladně, ovšem londýnské peklo už semlelo hodně špičkových boxerů.

VERDIKT: Whyte 10 ; Rivas 8

CELKEM: Whyte 8,8 ; Rivas 8 (Whyte je na papíře favoritem především pro to, že je prověřenější než „křehký“ Rivas. Ten má ale všechny zbraně na to, aby Whyta porazil, ve chvíli, kdy rozhýbe své tělo a stane se pro Whyta těžko zasažitelným, pak ten může mít velké problémy. Pokud dojde zápas na body, mohl by Rivas překvapit.)

POHLEDEM AUTORA: Kolumbijec je i přes výhru nad Jenningsem velkou neznámou. Kvalitu má nespornou, kondičně a rychlostně je na tom také lépe než Whyte, jenže ten má v zádech domácí prostředí a psychiku nabitou výborným rokem 2018. Jenže právě skutečnost, že sám tvrdí, že je rád v tempu a nyní z něj vypadl, by mohla hrát také roli. Pokud neudělá Rivas chybu a nenaběhne si na tvrdý Whytův kontru, mohli bychom se dočkat velkého překvapení.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze