Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Whyte vs. Chisora II.: kdo si řekne o britský šlágr s Joshuou?

Srovnání Whyte vs. Chisora II.Srovnání Whyte vs. Chisora II.PRAHA – Posledním světovým tahákem boxerského roku bude londýnský střet mezi Dillianem Whytem (24-1, 17 KO) a Dereckem Chisorou (29-8, 21 KO). A byť bilance mluví jasně pro prvně jmenovaného, realita může být trochu jiná.

Oba ostrovní rivalové se utkali už v prosinci roku 2016 a byla z toho nádherná bitva, kterou 2-1 na body (115-113, 115-114 a 114-115) vyhrál Whyte. Pro mnohé nezaslouženě. Jak si oba povedou tentokrát?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Absolutně nemá smysl řešit, jak si oba rivalové vedli v dalších duelech od vzájemného střetu. Pokud budeme vycházet z jejich souboje, nelze oběma dát naprosto vyrovnanou známku. Na nohou i co se týče rychlostí paží ani jeden druhého nikterak nepřevyšoval.

VERDIKT: Whyte 8 ; Chisora 8

SÍLA: Knockoutová bilance sice mluví lehce pro Chisoru, Whyte naopak dokázal poslat k zemi kvalitnější soupeře než jeho rival. Na druhou stranu – ve vzájemném střetu měl daleko více problémů „The Body Snatcher“. A teď si vyberte.

Pravdou je, že daleko čistější údery předvádí Whyte. Umí využívat svého rozpětí paží, zvedáky i háky má velmi účinné, stejně jako zadní cross. To je i nejčistější úder v podání Chisory. Při ostatních přichází o svoji sílu tím, že je netrefuje čistě, často své soupeře de facto fackuje.

VERDIKT: Whyte 8 ; Chisora 8

OBRANA: Defenzivní skill oba příliš nemají. Oba jsou to chlapi ulice, oba se museli obraně učit a je cítit, že jim příliš defenziva nevoní. Raději pořádné přestřelky a rvačky. Whyte hodně zapracoval na obraně pod kouče Johnathonem Banksem, uvidíme, co po této stránce přinese Chisorovi jeho nová spolupráce s bývalým rivalem Davidem Hayem.

Už čtyřiatřicetiletý „Del Boy“ více než kohokoliv jiného svojí obranou připomíná Joa Fraziera, kdy spoléhá na svoji nezdolnou bradu, kterou doteď dokázal zbourat jen Haye. Whyte je v obraně přece jen pozornější, směrem dozadu je ukázněnější.

VERDIKT: Whyte 7 ; Chisora 6

ÚTOK: Ano, oba útočí rádi a ofenzivu mají zvládnout skvěle. Znovu, jde o typické rváče, který nikdy nebudou dokonalí technici, což už bylo naznačeno výše. Především u Chisory. Ten ale čerpá z obrovských zkušeností, je poznat, že má oko, ví, kdy má smysl zatlačit, kdy naopak trošku polevit. Také v tomto ohledu v prvním duelu Whyta lehce převyšoval. Ten je sice na tom lépe technicky, stále se ale občas chová jako splašený junior.

VERDIKT: Whyte 8 ; Chisora 9

PSYCHIKA: Ač to může znít neuvěřitelně, na tiskovkách i při face to face rozhovoru v televizi Sky Sports působil klidnějším a vyrovnanějším dojmem Chisora. Ano, ten Chisora, který před jejich prvním vzájemným střetem chtěl soupeře proplesknout už v lobby salónku před tiskovkou. A který má už hodně slušný účet průšvihů u britské boxerské federace. Holt věk a rodina dokáže zklidnit nejednoho bouřliváka a to včetně rodáka ze Zimbabwe.

Právě tento vnitřní klid by mohl být klíčem k úspěchu. Whyte jde do souboje coby favorit, je na tom lépe žebříčkově, má silnější pozici u WBC, má za sebou v posledních třech duelech tři cenné triumfy.

VERDIKT: Whyte 8 ; Chisora 8

CELKEM: Whyte 7,8 ; Chisora 7,8 (papírově naprosto vyrovnaný střet.)

POHLED AUTORA: V prvním souboji jsem viděl vyhrát Chisoru. Z nějakého důvodu mu Londýn svědčí, prohrál zde pouze s Hayem a Furym, každopádně zde vždy předvádí fantastické výkony. Pokud dokáže zopakovat ten proti Carlosi Takamovi z března letošního roku, bude to mít Dillian Whyte nesmírně těžké. Dle mého rozhodne cardio. Kdo na tom bude v pozdějších kolech lépe kondičně, ten vyhraje. A po této stránce se jevil v posledních duelech silnější Chisora.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze