Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Usyk vs. Huck: potvrdí Ukrajinec svoji nadvládu nad křížovou vahou?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Usyk vs.HuckSrovnání Usyk vs.HuckPRAHA – Kromě pro Česko extrémně zajímavého souboje Magomed Kurbanov vs. Štěpán Horváth se uskuteční po celém světě o tomto víkendu několik dalších parádních galavečerů. Na německé půdě se pak mohou fanoušci těšit na první čtvrtfinálový duel v rámci World Boxing Super Series.

Boxerská Liga mistrů otevře svůj první ročník možná nejlépe, jak může. Na německé půdě a duelem bývalého dlouholetého šampiona WBO Marka Hucka (40-4-1, 27 KO) proti současnému držiteli tohoto titulu – Alexandru Usykovi (12-0, 10 KO).

VÍCE K WORLD BOXING SUPER SERIES:

Rychlost: Pokud něčím všechny své soupeře v křížové váze třicetiletý Usyk převyšuje, pak je to jeho rychlost. Ať už ta na nohou, tak i ta týkající se jeho paží. Těžko Usykovi v tomto ohledu cokoliv vytknout. Holt trochu jiný svět a prototyp téměř dokonalé křížové váhy. Oproti tomu Huck nikdy nebyl žádný expres a byť je pouze o dva roky (!) starší než Usyk, rychlostně na svého soupeře ztrácí. A to tak, že výrazně.

Verdikt: Usyk 10 ; Huck 7

Síla: Ukrajinec je fyzicky hodně silný, ale vyloženě čistý KO úder nemá. Jeho síla se skrývá jinde než v hrubé síle jako tomu je například u Kudrjašova, Briedise či Dorticose. Huck má v tomto lehce navrch, jeho úder je tvrdší, na druhou stranu to nevypadá, že by v tomto ohledu rostl. Spíše stagnuje, možná dokonce lehce „uvadá“.

Verdikt: Usyk 8 ; Huck 8

Obrana: Usykova defenziva je založená na pohybu, postřehu, práci těla. Zároveň je náchylný na zbytečné údery, občas ve své ofenzivě přepadává a propadá. Umí se ale šikovně zabalit do dvojitého krytu, otočit si protivníka. Takže, rozhodně není v obraně stoprocentní, zatím to ale v pohodě stačí. A Huck je na tom také v tomto aspektu výrazně hůře. Kromě dvojitého krytu nemá ve své obraně co nabídnout. Pokud se u něj nic nezměnilo, bude mít proti Usykovi obrovské problémy.

Verdikt: Usyk 8 ; Huck 6

Útok: Jak už bylo napsáno výše, v otočeném gardu boxující Ukrajinec občas při své ofenzivě přepadává a je náchylný na kontry, právě proto nedostává v tomto faktoru plnou známku. Jinak je ale útočná práce parádní, umí pracovat s úhly, hledat si místo pro tvrdý a hlavně přesný úder.

Huckova útočná inteligence je rozhodně vyšší než ta defenzivní, to si není třeba nalhávat. Má tvrdý úder, umí měnit pásma, především jeho výbušnost je pro mnoho soupeřů nepříjemná. V posledním souboji ji ale dokázal Briedis eliminovat a z Němce se stal lehce čitelný stroj opakující neustále ty stejné kombinace. Jeho výhodou budiž kvalitní kontry a také fakt, že to na levoruké boxery umí, ve své kariéře jich potkal hned několik.

Verdikt: Usyk 9 ; Huck 8

Psychika: Ukrajinec zatím ve své kariéře nezažil žádný slabší okamžik, se všemi nástrahami si poradil s obrovským přehledem. Zaslouženě je jedničkou této váhy, Hucka si vybral on sám, chtěl se s ním utkat, takže i to značí, že s psychikou problém mít nebude.

Jeho soupeř pořád platí za nebezpečného boxera. A stále respektovaného. Kdyby ne, těžko by mohl po ztrátě pásu s Glowackim vlastně téměř okamžitě naskočit do titulového vlaku. Nejprve dvakrát vítězně pod kvalitní federací IBO, následně pod hlavičkou nejprestižnější WBC, nyní dostává opětovnou šanci ve „své“ WBO. On sám moc dobře ví, že tohle je poslední šance na velký úspěch, je otázkou, zda je ale při nepříznivém vývoji svým tempem Usyk nakonec nezlomí.

Verdikt: Usyk 9 ; Huck 7

Celkem: Usyk 8,8 ; Huck 7,2 (Snad jen fakt, že má velké zkušenosti proti otočeným gardům může Huckovi dávat menší naděje na úspěch. Jinak je jasným favoritem Usyk, který je ve všech ohledem lepší než jeho rival.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze