Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Stiverne vs. Wilder: Nový 'Ali' proti brutální síle!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Bermane Stiverne vs. Deontay WilderBermane Stiverne vs. Deontay WilderPRAHA – Dámy a pánové, vážení fanoušci boxu, je to tady. Již tento víkend budeme moct být svědky velkého a velmi očekávaného souboje mezi šampionem WBC těžké váhy Bermanem Stivernem (24-1-1) a vyzývatelem Deontayem Wilderem (32-0).

Zapomeňte na Kličky a jakýkoliv jejich zápas z posledních let. Toto je událost na kterou všichni čekají a to nejen v zámoří, ale podle častých ohlasů i v Evropě na profiboxing.cz nevyjímaje. Pojdmě si oba borce představit v tradičním srovnání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Šampion Stiverne, ,ač se to na první pohled nezdá je velmi, velmi rychlý. Nejen, že dokáže své soupeře zasypat skvělými kombinacemi, výborně pracuje trupem, má bleskurychlé reflexy a jednu z nejrychlejších předních ruk, kterou současná těžká váha nabízí.

I skvělou atletickou postavou se chlubící Wilder je vzhledem ke své výšce nadprůměrně rychlý boxer. Oproti Stivernemu, který působí jako tank, je ladný na nohou a disponuje rychlou kombinací přední-zadní. To, jak rychlost prezentuje v defenzivě, je velká neznámá. Pokud bych mohl udělovat půlbody, byl by jazýček vah lehce u Stiverna, takto to však vidím na remízu.

Verdikt: Stiverne 8 ; Wilder 8

Síla: Nepamatuji si (případně mě opravte v komentářích), že bychom někdy v historii byli svědky duelu dvou procentuálně takto skvělých knockoutérů. Wilder disponuje bez debat jednou z nejsilnějších pravaček historie, avšak tím jeho arsenál v podstatě končí. To Stiverne, nejen že má v pravačce granát, dokáže silně udeřit i z druhé ruky a je v podstatě jedno, o který úder se jedná.

Zároveň dokáže i dobře útočit na tělo a myslím, že právě v cestě přes spodky bude hledat klíč k vítězství. Stiverne v minulosti prokázal, že dokáže udeřit silně jak v prvním, tak i v posledním kole. To síla Wildera je obrovská, jaká je však jeho kondice, je obrovská neznámá. Opět vyrovnaný atribut.

Verdikt: Stiverne 9 ; Wilder 9

Obrana: Těžko hodnotit něco, co může člověk prakticky hodnotit jen z několik let starých amatérských duelů. Tedy v případě Wildera. Jeho profi-kariéru sleduji podrobněji zhruba poslední tři roky a opravdu si nepamatuji, že bych ho někdy za tu dobu viděl v obraně. Nejradši bych u jeho čísla udělal velký otazník.

Stiverne je v obraně sice silný, avšak na druhou stranu jeho obliba bojovat opřený o provazy by mohla být proti dlouhorukému střelci cesta na popravu. Stiverne je každopádně odolný borec s pevným krytem. Zároveň jak již bylo nastíněno, má skvělé reflexy a práci trupu. Právě vysoký standart ve všech atributech dělá ze Stiverne jednoho z nejobávanějších a nejrespektovanějších borců současnosti.

Verdikt: Stiverne 8 ; Wilder 7(?)

Útok: Ať si každý říká co chce, 32 knockoutů v řadě je 32 knockoutů v řadě a ač mnoho lidí podobně jako o Golovkinovi řekne, že zatím má „umělé" soupeře, maximální známku si Wilder zaslouží. Možná se budu mýlit, jako se mnoho lidí mýlilo v Michael Grantovi – to uvidíme v neděli ráno. Stiverne je silný útočník, to jakým způsobem během chvíle zničil Arreolu a získal titul, bylo úžasné.

Verdikt: Stiverne 9 ; Wilder 10

Psychika: Když mluví Stiverne, úplně mě mrazí v zádech – nejen pro jeho přízvuk, ale i proto, že na rozdíl od mnoha dalších těžkých vah svá slova přetavuje v činy. Vzhledem ke zkušenostem, boxerské inteligenci, kvalitní přípravě a renomovanému trenérovi si zaslouží opět vysokou známku. To, že bojuje na půdě soupeře mu nevadilo v soubojích s Arreolou, nebude mu to vadit ani nyní.

Naopak „Bronzový bombardér" stojí před velkou výzvou. Nejen, že musí ukojit náročné americké publikum a stát se po dlouhé době americkým světovým šampionem, zároveň čelí těžkému a nebezpečnému sokovi, odhodlaného v ringu klidně i „zemřít". Jak si případně poradí s nepříznivým vývojem duelu? Toť také otázka, na kterou nelze odpovědět.

Verdikt: Stiverne 8 ; Wilder 7

Celkem: Stiverne 8,4 ; Wilder 8,2 (Sázkové kanceláře sice favorizují Wildera, v našem srovnání však vítězí Stiverne, který je z našeho pohledu prověřenější a komplexnější borec. Ať tak, či onak se máme na co těšit!)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze