Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Spence-Porter: velterová váha čeká na krále. Kdo se jím nakonec stane?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Spence vs. PorterSrovnání Spence vs. PorterPRAHA – Jednoznačným šlágrem víkendového boxerského dění je střet mezi šampionem IBF ve velterové váze, Američanem Errolem Spencem Jr. (25-0, 21 KO) a jeho krajanem Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO), který drží pás WBC.

Kdo nakonec uspěje a nasadí si korunu krále své váhy?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

RYCHLOST: Oba jsou nesmírně rychlý, oba ale tak trochu jinak. Spence, který je o sedm centimetrů vyšší (177 ku 170), je spíše dynamický a elegantní boxer. Jeho protivník naopak nesmírně výbušný, tak trochu malý Mike Tyson. Na nohou pak oba fungují zhruba stejně, tak velký rozdíl není.

VERDIKT: Spence 9 ; Porter 9

SÍLA: Až v posledním duelu se Spence zasekl. Byť zasypal menšího Mikeyho Garciu více než 300 přesnými údery, k zemi jej neposlal. Ani s ním vlastně výrazněji neotřásl. Jeho knockoutová bilance je skvělá, je ale faktem, že k zemi posílal borce, u kterých se tak nějak i čekalo. Porter dokáže také zasadit drtivé K.O., ale klasickým knockoutérem rozhodně není.

VERDIKT: Spence 8 ; Porter 8

OBRANA: Oba pracují v defenzivě hodně tělem, Spence je velmi elegantní, má postřeh, pohyb. Pokud se na něj dá dostat, pak přes jeho přední ruku. Jednoduše, jak umí svého otočeného gardu v ofenzivě náležitě využít, tak v obraně jde o jeho slabinu. Porter se často balí do dvojitého krytu, ze kterého vyráží ke svým výpadům, umí ale „hrát na housle“, jeho horní polovina těla ale občas působí moc strnule, kvůli čemuž inkasuje zbytečné údery.

VERDIKT: Spence 8 ; Porter 8

ÚTOK: Šikovnost, trpělivost a přesnost. Toť atributy Spenceho v ofenzivě. Má šikovnou přední ruku, skvělý zadní cross, rychlé delší kombinace, umí si počkat na svoji chvíli. A také zvyšovat tempo, bývá výborně fyzicky připravený.

Kondice je devízou také Portera, který ale sám sebe umí utahat. Nepřesností a také shazováním, vždyť v amatérském ringu chodil střední váhu do 75 kg, zatímco v profesionálním většinu času tráví ve velteru do 66,7 kg. „Showtime“ je nesmírně dynamický, jeho devízou je ale především „otravnost“, neustálý tlak na soupeře a také nečistý styl boje, kterým dokáže soupeře dokonale otrávit.

VERDIKT: Spence 10 ; Porter 8

PSYCHIKA: Spence ještě neprohrál, pro mnohé je aktuálně nejlepší velter světa, který jednou zkusí také váhu lehkou střední. V zápasech působí suverénně, dosud nemusel řešit žádnou výraznou krizi. Nemá důvod si proti Porterovi nevěřit, dá se říct, že jej čeká trošku něco podobného jako s Garciou. To jeho protivník už prohry poznal, vždy se ale dokázal poučit a vzpamatovat, navíc s Thurmanem to měl být spíše remízový duel než porážka. Určitě má zbraně, kterými může porazit i Spenceho.

VERDIKT: Spence 9 ; Porter 9

CELKEM: Spence 8,8 ; Porter 8,4 (Spence je mladším, neopotřebovanějším a o něco lepším boxerem. Do duelu jde coby favorit, ale to nemusí nakonec nic znamenat. Porter umí překvapit)

POHLEDEM AUTORA: Bude hodně záležet, zda si nechá Spence vnutit styl svého soupeře, zda se nechá nahánět po ringu, otrávit různými menšími fauly, hlavičkami a podobně. Pokud ano, může mít obrovské problémy a Porter může slavit. Jestli ale pojede Spence svoji hru, měl by celkem s přehledem zvítězit, má techniku, sílu i šikovnost na to, aby klidně jako první ukončil protivníka před limitem.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze