Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Spence Jr vs. Garcia: bitva jara o krále velterové váhy i celého boxu?

Srovnání Spence vs. Garcia / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Spence vs. Garcia / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Už v noci na neděli se mohou fanoušci profesionálního boxu těšit na skutečnou lahůdku. Do jednoho ringu se proti sobě postaví světový šampion IBF ve velterové váze Errol Spence Jr. (24-0, 21 KO) a držitel pásů mistra světa IBF a WBC v lehké váze Mikey Garcia (39-0, 30 KO).

Jak dopadne tento – především v zámoří – extrémně očekávaný souboj? Věšteckou kouli nemáme, tradiční srovnání vám ale nabídnout pochopitelně můžeme. A také je třeba dopředu poznamenat, že s ohledem na skutečnost, že ve velteru ještě ani jednou neboxoval, tak kromě psychiky má Garcia svoji známku vždy sníženou už předem o jeden bod.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Kde, kdo si může říct, že přirozeně menší Garcia bude mít v tomto aspektu výhodu, ale Spence rozhodně není pomalým boxerem. A to ať to vezme dle jeho nohou, nebo rukou. Garcia má velmi rychlé paže, opravdu hodně rychlé. Ale třeba na nohou už nyní působí pomaleji než jeho rival. A to dosud boxoval maximálně v lehkém velteru.

VERDIKT: Spence 9 ; Garcia 8

SÍLA: Spence platí za možná aktuálně nejnebezpečnější velterovou váhu na světě. Jeho údery z obou rukou jsou nesmírně tvrdé, mimo jiné i díky skvělému švihu. Jenže švih – tj. doména také jeho soupeře. Přestože ani Spence nemá na svém kontě proti kvalitním soupeřům skutečná jedno-úderová KO (Carla Ocampa do tohoto ranku nepočítáme), měla by být silová výhoda na jeho straně.

VERDIKT: Spence 9 ; Garcia 7

OBRANA: Ani jeden nemá neprostupnou defenzivu, oba hodně spoléhají na zkušenosti, postřeh, pohyb na nohou. Pokud už dojde na dvojitý kryt, působí v něm jistěji Garcia, který má i kvalitní kontry, což by na v otočeném gardu boxujícího Spenceho mohlo platit.

VERDIKT: Spence 8 ; Garcia 7

ÚTOK: Spence je v tom, co v útoku dělá, skvělý. Má výbornou přední ruku a jeho zadní, protažený cross se opravdu těžko, těžko chytá. Stejně tak si umí velmi dobře a rychle přiskočit s přední rukou a poté vysypat do soupeře delší kombinaci. Hodně menších soupeřů, což je i případ Garcii (168 cm ku 177 cm), se snažilo se Spencem bojovat na krátkou vzdálenost, jenže tenhle Američan to umí na blízko opravdu výborně. Skvěle variuje údery na spodek, hlavu, za ruce, mezi ruce. Radost pohledět.

Totéž se ale dá říct také o jeho rivalovi, který navíc má zmíněný skvělý kontr úder ze zadní ruky, což by na otočený gard Spenceho mělo platit. Pokud by se měl někde Garcia inspirovat, pak u Kella Brooka. Ano, ten nakonec prohrál před limitem, ale několikrát Spencemu zatopil, zradilo jej až poraněné oko. Navíc je sice o něco vyšší než Garcia, ale rozpětí paží mají oba už zhruba stejné, stejně jako pohyb po ringu a styl boje. Právě ofenziva by měla být klíčem ke Garciově triumfu.

VERDIKT: Spence 10 ; Garcia 9

PSYCHIKA: Spence si nemá důvod nevěřit, moc dobře ví, že mu hraje do karet hodně aspektů. Jenže podobné je to i na druhé straně. Garcia ho chtěl a chtěl ho hodně, šel v tomto ohledu doslova přes „mrtvoly“, když nedal ani na rady svého týmu. Na Spenceho se připravuje dlouho, pokud někdy zkusit velter, pak právě nyní. A hlavně, pokud v něm může boxovat možná ještě menší (fyzicky) Manny Pacquiao...

VERDIKT: Spence 9 ; Garcia 9

CELKEM: Spence 9 ; Garcia 8 (rozdíl je sice mezi oběma markantní, dlužno ale dodat, že pokud by dostal Garcia své plné známky tak, jako kdyby se boxovalo v lehké váze, či lehkém velteru, byli na tom oba rivalové naprosto rovnocenně)

POHLEDEM AUTORA: Pořád si myslím, že si Garcia ukousl až moc velké sousto, že silový aspekt nakonec bude hrát v jeho neprospěch. Na druhou stranu, je v nejlepších letech, zná dokonale své tělo, boxersky na Spenceho rozhodně má, za zády má výborný tým, takže kdy jindy než teď. Načasování je pro oba ideální, tedy pokud nejsou v kempech nějaké skryté problémy (zranění). Možná budu za kacíře, ale já Garciovi věřím, že na body dokáže Spenceho porazit.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze