Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Quillin vs. Konečný: Má vůbec český bijec šanci?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Konečný vs. Quillin / zdroj foto: Profiboxing.czKonečný vs. Quillin / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Vrchol „Zlatého měsíce" českého boxu obstará jeho styčný důstojník Lukáš Konečný (50-4), jehož ve Washingtonu čeká poslední titulová šance, když se postaví neporaženému šampionovi WBO ve střední váze Peteru Quillinovi (30-0).

Papírově není co řešit, český veterán je jasným outsiderem, ovšem jak je to po boxerské stránce? O tom více v našem tradičním srovnání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Peter Quillin je skvěle atleticky vybavený boxer, na nohách rychlý, kombinace dynamické, rychlé přesné ruce a zároveň bleskurychlé reflexy. Lukáš Konečný nikdy nepatřil mezi ty nejrychlejší boxery.

Na nohou Lukáš není zrovna dvakrát pohyblivý a mnozí právě jeho statický boj považují za hlavní problém v souboji s Quillinem. Jednoduše se předpokládá, že i když Lukáš se bude snažit útočit, každý jeho případný útok Quillin buďto zachytí, vyhne se, nebo dynamicky zakontruje.

Verdikt: Quillin 8 ; Konečný 6

Síla: Lukáš se pohybuje celou kariéru na přelomu lehké střední – střední váhy a dalo by se říci, že ani v lehké střední váze nedisponoval příliš silným úderem a příliš vysokou knockoutovou bilancí. Jeho kombinace jsou zajímavé, obzvláště na spodek, na sílu Quilina to však ani zdaleka nestačí.

Ten nejen, že disponuje silnými údery a vysokou knockoutovou bilancí, zároveň i v ringu pusobí silnějším dojmem, lepší muskulaturou a i tolik potřebnými fyzickými parametry. I v síle je rozdíl mezi bijci větší, než o jednu třídu.

Verdikt: Quillin 8 ; Konečný 6

Obrana: Lukáš chodí z dvojitého krytu a dalo by se říct, že ho má pevný, otázkou je, jak pevný bude, když ho začne testovat jeden z nejsilnějších puncherů střední váhy. Velkým mínusem českého boxera, který jej v tomto směru bude stát bod dolů, je jeho velký problém s cuty. Poslední zápasy doboxovával vždy s tržnými ranami a otázkou je, jak by na tyto cuty dále působily bomby Quillina.

Ten sám je univerzální obranář, pro kterého není žádná technika cizí. V posledních duelech se však ukázalo, že i on se dá zasáhnout a dá se s ním otřást.

Verdikt: Quillin 7 ; Konečný 7

Útok: Ústecký boxer je válečník, který se nikdy nevzdává a jde vždy vpřed. Jeho kombinace jsou vyhlášené a pokud v něčem, tak v různorodosti a úderech na spodek, může soupeře překvapit.

Rodák z Kuby je obávaný útočník, dokáže systematicky své soupeře rozbíjet, nebo je ničit drtivými údery. Nedá se očekávat, že Quillin bude mít s Konečným slitování, jde mu o hodně. Střední váha je momentálně velmi sledovaná a po blížícím se odchodu Martineze se hledá případný nový král, kterým by mohl být právě Quillin.

Verdikt: Quillin 8 ; Konečný 7

Psychika: Konečný nemá co ztratit, může jít do zápasu uvolněný s tím, že může jedině překvapit. Je to zároveň dříč, který bude rozhodně bude stoprocentně připravený. Quillin v ringu působí sebevědomě, vše mu hraje do karet. Prostředí, domácí stáj, domácí publikum. Pro Konečného je situace přesně opačná. Cizí prostředí, cizí stáj a aklimatizace hrají proti našemu „Chirurgovi".

Verdikt: Quillin 8 ; Konečný 7

Celkem: Quillin 7,8 ; Konečný 6,6 (Bodový rozdíl je zcela jasný, bude to tak i v ringu?)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze