Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Porter vs. Brook: bude slavit Showtime, nebo Special One?

  • Napsal Antonín Vavrda

Shaw Porter vs. Kell BrookPRAHA – Po historickém srovnání tu máme to aktuální, které se váže k sobotní noci. V kalifornském Carsonu si to totiž rozdají o titul mistra světa IBF ve velterové váze domácí Shaw „Showtime" Porter (24-0) a Brit Kell Brook (32-0).

Kdo z této dvojice špičkových boxerů a potencionálních dalších soupeřů Floyda Mayweathera, nebo Mannyho Pacquiaa přijde o neporazitelnost (tedy pokud nedojde na remízu pochopitelně)? To zkusí napovědět následující řádky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Hned v prvním aspektu ostrovní bijec ztrácí. Možná je to optický klam s ohledem na dynamický styl Portera a úsporný Brooka, rychlostně je ale dle nás mezi oběma rozdíl. A je jedno, jestli porovnáváme rychlost nohou, či rukou.

Verdikt: Porter 9 ; Brook 7

Síla: Jediný vyrovnaný bod našeho srovnání. Knockoutovou bilanci má lepší Brook, Porter ale stál proti lepším soupeřům. Silově jsou na tom dle nás stejně, tj. mají co nabídnout, mezi špičku velterové váhy ale tak úplně nepatří.

Verdikt: Porter 7 ; Brook 7

Obrana: Slabina Brooka. Ten si sice „hraje" na Floyda, moc mu to ale nejde. Nachytat jej dokázal například Ukrajinec Senčenko, který tohoto nedokázal využít jen vlastní chybou a podceněním. Brook prostě a jednoduše inkasuje údery, které by neměl, problémy má s háky z přední ruky, což zrovna v souboji s Porterem může sehrát klíčovou roli.

Ani Američan není defenzivní specialista, ovšem na to, jak agresivním a výbušným bojovníkem je, dokáže zvládat i velmi slušně obrannou část boje. Díky své postavě a relativně dlouhým rukám se umí hodně slušně zabalit do dvojitého krytu, na slušné úrovni je také jeho práce trupu.

Verdikt: Porter 8 ; Brook 7

Útok: Silná stránka obou. Porter je jako zmenšená kopie Mika Tysona, to jakým způsobem vyřídil Paula Malignaggiho, bylo jedním slovem úchvatné. Dobrou zprávou pro fanoušky, špatnou pro Brooka budiž, že se bijec přezdívaný „Showtime" lepší každým zápasem. Také proto, že je skvěle vedený svým otcem Kennym.

Britský „Special One" není tak výbušný, agresivní a dynamický jako Porter, jeho devízou je ale přesnost a šikovnost. Údery šetří, pokud ale už nějaký vyšle, většinou nemine cíl, umí rozjet i velmi slušné kombinace a je jedno, jestli na hlavu, či spodek. Přestože na pohled působí Američan jako ofenzivní stroj, Brook má co nabídnout. A právě ofenzivou, případně nějakým „lucky punchem" může nakonec protivníka zaskočit.

Verdikt: Porter 9 ; Brook 8

Psychika: Oba nemají s tímto faktorem problém a dle nich samotných není jistě důvod. Zápasů má sice na kontě více Brook, zkušenější je ale Porter, má za sebou těžší protivníky a uspěl. Naprosto otevřeně se dá říct, že nikdo z jeho soupeřů ani z poloviny nedosahoval kvalit rodáka z Ohia. Jak se s tím Brook psychicky popasuje? Ukočíruje agresivního soupeře, který po něm půjde od úvodního gongu do konce zápasu stejně dravě, stejně lačně? Jednoduše tak, jako pitbull?

Verdikt: Porter 9 ; Brook 8

Celkem: Porter 8,4 ; Brook 7,4 (Možná to bude od autora těchto řádků unáhlené a přehnané, ale Kell Brook nemá kromě síly nic, čím by mohl Portera ohrozit. Myslím, že je to jen uměle vytvořená „hvězda", která splaskne podobně, jako například David Price. Podle mne nebude zápas trvat ani polovinu vypsaných kol a Porter s klidem uhájí svůj pás mistra světa)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze