Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Pacquiao vs. Thurman: boj o pás WBA ve velteru a také nejspíše o Khana!

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Už jen desítky hodin chybí k zápasu července a možná celého léta. V MGM Grand vyzve regulérní šampion WBA ve velteru Manny Pacquiao (61-7-2, 39 KO) „super“ šampiona WBA ve velteru Keitha Thurmana (29-0, 22 KO).

Jak tento duel vypadá na papíře, kdo je favoritem a kdo má v čem navrch? O tom více následující řádky...

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

RYCHLOST: Nikdo nemládneme. A Filipínci už je 40 let, už není tak rychlý a extrémně výbušný jako býval deset, patnáct let zpět. Stále ale přesto patří mezi to nejrychlejší ve velterové váze a hlavně, svůj styl boje věku postupně upravil. Thurman má nesmírně rychlé jednotlivé údery, ovšem na nohou to občas není úplně ono. Přece jen mu více vyhovují soupeři, se kterými si může pohrát, kteří postojí.

VERDIKT: Pacquiao 8 ; Thurman 8

SÍLA: Tak trochu vysněný knockout po deseti letech zapsal Pacquiao proti Argentinci Lucas Martinu Matthyssemu. Dlužno ale dodat, že i přesto, že nevítězil před limitem, všechny soupeře v posledních letech vyjma Floyda Mayweathera dostal do viditelných a výrazných problémů (a toho lehce také), nebo k zemi. Pořád to v sobě má.

Ač byl a je Thurman brán za jednoho z nejtvrdších puncherů ve velteru, paradoxně jsou na tom oba soupeři v posledních pěti zápasech podobně, ba co více, statisticky je na tom dokonce Filipínec lépe. Ano, Lopeze dokázal naposledy poslal k zemi, jenže nakonec s ním boxoval dvanáct kol, navíc Josesito není typický velter.

VERDIKT: Pacquiao 8 ; Thurman 8

OBRANA: Oba mají defenzivu postavenou na reflexech, oba se umí postavit do dvojitého krytu, který ale nemají ani jeden zrovna neprůstřelný. Když na to ale přijde, tak na krátkou vzdálenost a v boji na tělo je o něco lepší Filipínec. Thurman je zase skvělý contra-puncher, vyhovuje mu, když na něj protivník tlačí, rozhodně se pod tlakem nerozsype.

VERDIKT: Pacquiao 8 ; Thurman 8

ÚTOK: Jak už bylo psáno, Pacman musel svůj styl přece jen lehce poupravit, pořád je v ofenzivě nesmírně nebezpečný. Má skvělý zadní cross, ponoření se pod přední ruku soupeře, na čemž postupně hodně zapracoval. Stejně jako na předním jabu. Jediným nedostatkem budiž, že do útoků hodně prolítává a ztrácí vzdálenost. Na druhou stranu bere soupeři možnost mu ublížit, trefit ho.

Thurman není směrem dopředu tak kreativní, opravdu mu více sedí, když tvoří soupeř. Pokud má tlačit, hodně vyčkává, předvádí jednotlivé údery, čeká na správnou chvíli, kdy zaútočit a rozjet delší kombinaci. Na druhou stranu, pokud má soupeře chycené, je schopen ho efektivně ukončit.

VERDIKT: Pacquiao 10 ; Thurman 9

PSYCHIKA: Málokdo má tak bezproblémově nastavenou hlavu jako Pacquiao. V tomto ohledu trochu připomíná tenisového elegána Rogera Federera. Ano, je možno jej porazit, ale vyloženě rozhodit, zničit jeho pohodu, dostat se do jeho zóny? Téměř nemožné. Minimálně tedy na první, a možná i na druhý pohled.

Thurman je v nejlepším věku, dostatečně zdravě sebevědomý, navíc moc dobře ví, že za ním stojí projekt Premier Boxing Champions. Málokoho Al Haymon tak podržel jako právě jeho. Naposledy proti Lopezovi ale dvakrát po dlouhé zdravotní pauze nepřesvědčil. Zůstal mu v hlavě červíček pochybnostní?

VERDIKT: Pacquiao 10 ; Thurman 9

CELKEM: Pacquiao 8,8 ; Thurman 8,4 (díky posledním dvě faktorům u nás vítězí Pacquiao, u bookmakerů je favoritem ale Thurman. Tak, jako tak jde o nesmírně vyrovnaný duel, kde oba mají zbraně na to, aby toho druhého porazili.)

POHLEDEM AUTORA: Pacquiao je o něco rychlejší, pohyblivější a o hodně zkušenější. Thurman je ale skvělý kontra-puncher a Filipínec v posledním duelu hodně prolítával do útoků. Broner toho nedokázal využít, jeho úderová síla v takové chvíli není dostatečná, protože se hodně zaklání, jde spíše o takové plácnutí, Thurman je v podobných chvílích daleko lépe postavený, jeho údery jsou daleko tvrdší. Pokud Pacquiaa trefí, může to mít finální následky. Jestli si ale s tímto nebezpečím legenda poradí, pak zvítězí. A zvítězí jednoznačně.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze