Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Pacquiao vs. Broner: zvítězí legenda, nebo údajně napravený průšvihář?

Srovnání Pacquiao vs. BronerSrovnání Pacquiao vs. BronerPRAHA – Vrcholem prvního „pracovního“ víkendu v boxerském světě je bez diskuzí souboj Mannyho Pacquiaa (60-7-2, 39 KO) a Adriena Bronera (33-3-1, 24 KO). Ve hře bude pás regulérního šampiona WBA prvně jmenovaného. A nejspíše také daleko více.

Podívejme se na oba v našem tradičním srovnání.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

RYCHLOST: Jeden rychlý, druhý rychlejší? Uvidíme v ringu. Co se týče práce rukou, jsou oba skvělí, na nohou také, ale v obou aspektech by na tom měl o něco lépe být v prosinci čtyřicetiletý Filipínec. Uvidíme, zda to potvrdí také v ringu.

VERDIKT: Pacquiao 9 ; Broner 8

SÍLA: Téměř deset let čekal Pacquiao na knockoutové vítězství. Dočkal se loni v červenci, když ukončil v sedmém kole skvělého Argentince Lucase Martina Matthysseho. Ten svým ofenzivním stylem ale „Pacmanovi“ vyloženě seděl. Broner je trochu jiný typ bojovníka. Obráceně ale platí totéž. Američan má lepší knockoutové procento, z těžkých soupeřů posledních čtyř let ale dokázal poslat do počítání „jen“ Shawna Portera. Ani jeden není typický velter.

VERDIKT: Pacquiao 7 ; Broner 7

OBRANA: Silná stránka obou, na druhou stranu – oba jsou ofenzivní boxeři. Pacquiao má skvělý pohyb, umí se zabalit do dvojitého krytu, čte dění, využívá svých obrovských zkušeností. Broner je „vychcánek“, který ale umí chybovat, pokud mu nedá soupeř moc prostoru dělat blbiny. Má skvělé oči, umí se zabalit do dvojitého krytu, je nebezpečný kontra-puncher. Nepřekonatelná jeho obrana ale není, navíc proti otočenému gardu by se mohla vymstít jeho chuť údery soupeře srážet.

VERDIKT: Pacquiao 8 ; Broner 8

ÚTOK: Směrem dopředu je Filipínec stále výborný. Jeho styl je pořád těžko čitelný, umí útočit z „nesmyslných“ úhlů, umí skvěle kombinovat, nebo si jen „tak“ pinkat na efekt. Cokoliv si přejete. Broner je v první řadě nebezpečný v tom, že umí skvěle přebírat. Pokud má něco vymýšlet, kreativity soupeře nedosahuje, umí být ale velmi přesný.

VERDIKT: Pacquiao 10 ; Broner 9

PSYCHIKA: Kolikrát už byl Pacquiao odepsán, posílán do důchodu? A on následně ukázal, že na to stále má. Někdo se fighterem nestane, i kdyby se na hlavu stavěl. Někdo se jím prostě a jednoduše narodí. Tím, že si z ničeho moc nedělá hlavu, je navíc i nesmírně psychický odolný, moc vyložených chyb kvůli tlaku na svoji osobu v ringu během dlouhé kariéry neudělal.

Jenže psychiku má silnou také Broner. Jako by mu ulevilo, když poprvé v kariéře prohrál, v roce 2013 jej zdemoloval Marcos Rene Maidana. Můžete si o Bronerovi myslet cokoliv, pravdou ale je, že se nevyhýbá nikomu, že je tvrdý a nepříjemný protivník. A hlavně, že dokáže stupňovat tempo, ač se to mimo kempy nezdá, umí se perfektně kondičně připravit. Opět, škola od Maidany zabrala...

VERDIKT: Pacquiao 10 ; Broner 9

CELKEM: Pacquiao 8,8 ; Broner 8,2 (Na papíře se jeví lehkým favoritem Pacquiao, ale uvidíme, co se bude dít v ringu po zaznění úvodního gongu.)

POHLEDEM AUTORA: Hodnotit Pacquiaa, pokud jste jeho fanouškem, není nic snadného. Mladší sice už nebude, na druhou stranu, momentálně těží ze svých obrovských zkušeností, lehce upravil styl, naučil se využívat co nejvíce svých silných stránek, naopak skrývat slabiny. Pokud jej chtěl Broner porazit, musí tlačit, zkusit jej zdolat přes kondici, kterou by měl mít i s ohledem na věk lepší. Pokud bude jen vyčkávat a nechá soupeře rozboxovat, mohl by se dostat hodně naloženo.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze