Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Ortiz vs. Thompson: poslední šance 'Tygra' na titul mistra světa

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Ortiz vs. ThompsonOrtiz vs. ThompsonPRAHA – Již tento víkend vstoupí do ringu po relativně krátké nečinnosti prozatímní regulérní mistr světa organizace WBA Luiz Ortiz (24-0, 21 KO). Soupeřem mu bude americký veterán Tony Thompson (40-6, 27 KO).

Zvládne Ortiz papírově jasnou záležitost, nebo Thompson jako již po několikáté šokuje svět? O tom více v následujících řádcích. Mimochodem, titulek zavádějící skutečně není: v sobotu večer sice v DC Armory ve Washingtonu titul Ortize ve hře nebude, pokud by ale Američan zvítězil, je velmi pravděpodobné, že by následně ještě jednu velkou titulovou šanci dostal.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Ani jeden z borců nepatří v tomto faktoru mezi nejužší špičku těžké váhy. Na druhou stranu, oba borci dokáží svoji rychlost maximálně efektivně využít. Oba se prezentují spíše úsporným stylem boje, hodně pracují dlouhou přední rukou. Ortiz je však znatelně dynamičtější směrem dopředu.

Verdikt: Ortiz 7 ; Thompson 5

Síla: Ortiz je díky otočenému gardu a hodně nepříjemným boxerem. V posledním duelu prokázal i skvělý úderový arzenál. Navíc v jeho prospěch hraje i vyšší procento duelů ukončených před limitem.

Thompson na tom silově také není špatně, podobně jako Ortiz disponuje širokou a zajímavou škálou úderů, stejně jako Kubánec boxuje z obráceného gardu. Po technické a vyloženě hrubé silové stránce však za „Real King Kongem“ zaostává.

Verdikt: Ortiz 8 ; Thompson 7

Obrana: Když odmyslíme Vladmira Klička, nenašel se borec, který by dokázal ukončit Thompsona před limitem. Američan nemá skvělé reflexy a ani nemá nejpevnější dvojitý kryt. To, co ho však zdobí, je přirozená boxerská inteligence, kterou velmi výrazně prezentuje i v defenzivě.

Ortiz rozhodně není žádný velký obranář, jeho styl je založen na útoku a opět útoku. Pokud se ale dostane do defenzivy, dokáže si poradit i v ní. Navíc v posledním duelu proti Bryantu Jenningsovi prokázal i pevnou bradu.

Verdikt: Ortiz 6 ; Thompson 6

Útok: Elitní disciplína obou borců, ve které má ale Ortiz jasně navrch. Pro mnohé je právě Kubánec momentálně nejkomplexnější útočník v těžké váze. Dokáže soupeře stejně dobře upinkat, jako dorazit ve chvíli, kdy pocítí jeho slabost. Knockoutovat protivníky navíc zvládne stejně dobře kombinací, jako i jednotlivým úderem. Thompson není v útoku špatný, ale jeho styl je založen na využívání chyb soupeře, kterých mu ale Ortiz pravděpodobně příliš nenabídne.

Verdikt: Ortiz 9 ; Thompson 7

Psychika: Thompsona kde kdo odepisoval už před pěti lety. Dnes už čtyřiačtyřicetiletý veterán se ale nikdy nevzdává a výhrami nad Davidem Pricem a Odlanierem Solisem se nadále udržel v užší světové špičce. Nyní má poslední šanci na zisk titulu, avšak možná víc než kdy jindy, je v pozici outsidera a to by mu mohlo paradoxně vyhovovat.

Na druhou stranu Thompson je „vyhlášený“ tím, že se mimo zápasy příliš neudržuje v kondici (což ostatně ochotně potvrdil i na tiskovce před duelem s Ortizem) a tak je otázka, jak bude na možná poslední velký duel kariéry připraven.

Ortiz se veze na vítězné vlně, psychicky se prezentuje hodně přesvědčivě a nutno říci oprávněně. Navíc již není nejmladší a případné zklamání se vzhledem k náročnosti jeho stáje Golden Boy rovná konci velké kariéry. I proto by neměl Ortiz nic podcenit.

Verdikt: Ortiz 8 ; Thompson 8

Celkem: Ortiz 7,6 ; Thompson 6,6 (Favorit je zcela jasný a tím je Luis Ortiz. I když je Tony Thompson jeden z nejhůře odhadnutelných boxerů, jde autor těchto řádků s kůží na trh a tipuje výhru Ortize před limitem v první polovině duelu.)

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Komentáře   

# TonyHank 2016-03-03 16:17
Tony podle mě odděluje širší špičku od užší. Je to sympaťák a umí překvapit. Možná by mohl dokázat víc, pokud by měl větší profesionální přístup. Ale to je spekulace. Každopádně frajer. No ale mám ten dojem, že Ortiz ho přejede. Ortiz ví, že taky už není nejmladší a musí do toho šlapat, jak již bylo psáno v článku. Může ještě velmi zamíchat kartama v těžký váze, protože je to nepříjemnej a silnej levák. Takovej souboj s Hayem nebo v budoucnu s Povětkinem, to může bejt opravdu lahůdka. Nepohrdl bych u Ortize ani případnou popravou Chisory, aby Chisorovi už došlo, že v užší špičce nemá co dělat.
Ohlásit správci
# ...vassa 2016-03-04 02:56
Chisora je v užší špičce? :-D
Ohlásit správci
# ChisoraHank 2016-03-04 13:09
Del Boy tam už rozhodně není, ale pořád se snaží každýho přesvědčit, že tam patří viz prohlíšení hned jak vyhrál Martin titul. Další jasná prohra by ho mohla konečně usměrnit, aby skončil. Už mě nudí.
Ohlásit správci
# ...Ferguss 2016-03-03 08:59
Mě Tony baví, vždycky to vypadá, že už je s ním konec, ale on se zvedne z popela a sundá prospekta. Tím se udržuje vysoko v ratingu a je pořád dost atraktivní soupeř aby si mohl říct o slušný honorář. Tentokrát je myslím bez šance, Ortizovi jde o hodně, takže to v žádném případě nepodcení.
Ohlásit správci
# xxxRiky 2016-03-02 20:36
Thompson nema na Ortize sanci,jde si hlavne vydelat a taky to samozrejme zkusit,ale narazi a ko by mohlo byt.
Ohlásit správci
# Jirka.KTony Thompson 2016-03-02 20:01
Tony Thompson šel do téhle výzvy asi hlavně s tím, že už celkově nemá moc co ztratit a do důchodu je každý dolar dobrý.:-)
Ohlásit správci
# .Joe 2016-03-02 16:36
Od Thompsona už se asi zlepšení očekávat nedá, spíš naopak. Podle mě si tentokrát ustele.
Ohlásit správci

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze