Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Lomačenko vs. Marriaga: Ukrajince čeká další knockoutér

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Lomačenko vs. MarriagaSrovnání Lomačenko vs. MarriagaPRAHA – Když se nepovedlo domluvit odvetu mezi Vasilem Lomačenkem (8-1, 6 KO) a jeho jediným přemožitelem mezi profesionály Orlandem Salidem, utká se tuto sobotu fenomenální Ukrajinec s jiným tvrďákem – Kolumbijcem Miguelem Marriagou (25-1, 21 KO).

Uspěje skvělý bijec přezdívaný „Hi-Tech“, nebo si na něj počíhá nebezpečný „Škorpión“ z Kartageny, města, kde se narodila například nejlepší boxerka současnosti Cecilia Braekhusová?

DALŠÍ SROVNÁNÍ K TOP ZÁPASŮM:

Rychlost: Chyť mě, když to dokážeš. Mantra, kterou se devětadvacetiletý Ukrajinec řídí při svých zápasech. Zatím se to povedlo pouze zmíněnému Salidovi, o okolnostech, proč se tomu tak stalo, už se popsaly stohy papíru. Není třeba to dlouze okecávat, Lomačenko v tomto hodnocení bude opět excelovat a desítka za rychlost je jasná volba. Nebo vás napadá, proč by ji dostat neměl?

Marriaga má rychlé ruce, hlavně v kombinacích, ve chvíli, kdy mu zůstane soupeř stát a on se může do svých úderů zapřít. Jeho slabinou ale jsou – jak už to, tak u podobných střelců bývá – nohy, které hodně tahá za sebou a je otázka, zda na nich dokáže vůbec výtečně se pohybujícího Lomačenka dohonit. Váhali jsme mezi sedmičkou a osmičkou, vyšší hodnocení ale dostává Marriaga za to, jakým způsobem dokáže kontrolovat ring a zašlapovat si soupeře do provazů.

Verdikt: Lomačenko 10 ; Marriaga 8

Síla: Ukrajinec je rozhodně silově skvěle vybavený sportovec, ale přece jen tu skutečnou čistou a knockoutovou sílu ve svém úderu prostě nemá. Osmička je ale známka extratřídy a tuto skutečnost nahrazuje Lomačenko jinými parametry.

Marriaga se může jevit opticky o něco silnější a možná tomu tak i bude, na druhou stranu, boxovat se bude v super pérové váze a on se dosud pohyboval do posledního svého souboje ve váze pérové. Jeho knockoutová bilance je vynikající, na druhou stranu k zemi neposlal nikoho z věhlasných jmen, ale často jen průměrné soupeře a rváče, kteří jeho stylu dokonale sedí.

Verdikt: Lomačenko 8 ; Marriaga 8

Obrana: Největší rozdíl mezi oběma bijci. Lomačenkova defenziva je jedním slovem dokonalá, tak prostě nelze najít slabé místo, naopak Marriaga má sice celkem slušné oči, dokáže kvalitně povolovat, ale zůstane jen u prvního pohybu, pokud soupeř v útoku pokračuje, není problém jej zasáhnout, Kolumbijec spoléhá jak na svoji odolnost, tak v krizových situacích na klinčích.

Verdikt: Lomačenko 10 ; Marriaga 6

Útok: Stejně obdivovaná jako jeho defenziva je také Lomačenkův útok. Jeho měnění úhlů, situace, kdy si naťukne soupeře zleva a ten ve chvíli, kdy se otevře z dvojáku, najednou schytá další sérii úderů zleva, prostě berou dech. Tohle se nedá natrénovat, to musíte mít v sobě od narození.

Marriaga je každopádně také skvělý útočník, jeden z nejlepších, které tyto váhové divize nabízejí. Má kvalitní přední ruku, výborné oči, tvrdé kombinace, které navíc variuje na hlavu i tělo, podobně jako v minulosti náš Lukáš Konečný, také on se zaměřuje na žebra protivníků. Pokud není Lomačenko robot potažený lidskou kůží, pak právě údery na tělo jsou případně cestou, jak jej zdolat – klíčem je totiž mu sebrat kyslík a zpomalit ho, pak se z něj už může stát „pouze“ špičkový boxer.

Verdikt: Lomačenko 10 ; Marriaga 9

Psychika: Stále se tak nějak zdráháme dát v tomto faktoru Lomačenkovi absolutní známku. Pořád tady je Orlando Salido a dokud se s ním nepopasuje v odvetě, nejspíše si ji nevyslouží. Lomačenko je fenomén, který bojuje v první desítce duelů se soupeři, které by jiným nedali mnohdy ani po třiceti zápasech, jenže Ukrajinec je prostě jiná třída. Na druhou stranu a při vší úctě – ani Nicholase Walterse, ani Romana Martineze nepotkal na vrcholu jejich kariér a schopností.

Marriaga nemá v tomto souboji co ztratit. Zároveň už oba své titulové zápasy v pérové váze prohrál a jak s Oscarem Valdezem, tak Nicholasem Waltersem celkem jasně na body. V obou případech musel vědět, že prohrává, přesto se ani nepokusil o něco nového, překvapivého, stále byl tím strojem jako v úvodu. Je otázka, zda hledat tuto příčinu v jeho hlavě, nebo schopnostech. Nebo v obojím.

Verdikt: Lomačenko 9 ; Marriaga 7

Verdikt: Lomačenko 9,4 ; Marriaga 7,6 (Rozdíl je drtivý a cokoliv jiného než výhra Lomačenka před limitem v závěrečných kolech by bylo obrovským překvapením. Marriaga má jedinou možnost – údery na spodek zkusit soupeře zpomalit, je ale otázka, zda mu toto Ukrajinec dovolí. Jinak na něj ale ztrácí naprosto ve všech faktorech.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze