Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Loma vs. Campbell: olympijští šampioni proti sobě. Favorit je ale jasný!

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Loma vs. Campbell / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Loma vs. Campbell / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Víkendovým šlágrem bude bezesporu duel o vládu nad lehkou vahou mezi Vasilem Lomačenkem (13-1, 10 KO) a Lukem Campbellem (20-2, 16 KO), který bude vrcholem galavečera Matchroom Boxing v londýnské O2 Arena.

Zda nakonec bude slavit hvězdný Ukrajinec, nebo šikovný Brit nevíme. Ale srovnání vám nabídnout můžeme.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Od úvodního bodu našeho hodnocení bude Campbell pod tlakem. Jeho ruce jsou nesmírně rychlé, o tom žádná. Jenže co ty nohy? Campbell je šikovný, dynamický, ale přece jen to typický Brit, který je přece jen tužší na nohou. Naproti tomu Lomačenko, to je pohyb a ladnost sama. Asi nemá smysl se nad ním opětovně rozplývat, kde, koho by to mohlo nudit. První absolutní známka budiž na světě.

VERDIKT: Loma 10 ; Campbell 9

SÍLA: Aspekt, ve kterém si soupeři nezadají, dle všeho naprosto vyrovnaný. Oba umí předvést jednoúderové K.O., přesto jsou typy boxerů, kteří si soupeře postupně pro finální úder připravují. Ostatně i s ohledem na jejich váhu prostě nejde o bijce, který trefí soupeře prvním zásahem a ten se buď podělá, nebo padne k zemi. Ve své divizi ale i v tomto aspektu patří mezi absolutní špičku.

VERDIKT: Loma 8 ; Campbell 8

OBRANA: Jestli má někde jednatřicetiletý Brit proti svému ukrajinskému vrstevníkovi slabinu, pak v defenzivní práci. Oficiálně o pět centimetrů vyšší ostrovní bijec inkasuje zbytečně mnoho úderů, což je způsobeno mimo jiné i zmíněným pohybem na nohou a relativně statickou horní polovinou těla. Pokud na tomto nezapracoval, pak to bude mít proti „Hi-Tech“ technologii z Východu těžké. Hodně těžké. Co vytknout v obraně Lomačenkovi? Omlouvám se všem, ale prostě a jednoduše nic.

VERDIKT: Loma 10 ; Campbell 7

ÚTOK: Jestliže směrem dozadu je Campbell o třídu horší než Lomačenko, v ofenzivě je nesmírně šikovný, i když opět – musí soupeře „najít“. Nejefektivnější je, když se může zapřít nohama a vyslal na protivníka delší kombinaci. V tom je skvělý. Má i celkem kvalitní práci přední rukou, podobně jako soupeř a většina otočených gardů umí také kvalitně pracovat s úhly.

Byť je pravda, že ani v tomto se sobotnímu rivalovi nevyrovná. Jenže v tom na něj prostě ztrácí jakýkoliv boxer na světě. Úhly, úhly a úhly. Ostatně všichni jeho soupeři, až tedy na sebevědomého přemožitele Orlanda Salida vždy po zápase tvrdili: „Přilétaly od něj rány z úhlů, odkud si myslíte, že ani přijít nemohou.“

Každopádně je tu jeden nesmírně zajímavý aspekt. Byť jsou oba nesmírně zkušenými amatéry a Lomačenko si s tímto poradil vždy i mezi profíky, tak ten potkal v profi pouze dva otočené gardy. Campbell jeden, a to navíc už ve svém čtvrtém zápase. U Ukrajince pak šlo o Guillerma Rigondeauxe, který byl výrazně menší, a o Garyho Russella, pro kterého platí totéž. Campbell je dlouhoruký, vysoký levák, což je něco, s čím se dosud mezi profíky nesetkal.

Je pravděpodobné, téměř jisté, že ho to ze spaní sice nebudí, na druhou stranu, jistá komplikace a výhoda pro Brita to být může. Minimálně ze začátku zápasu, které mívá Lomačenko vlažnější. Zároveň je třeba dodat, že pokud se dostane Campbellovi pod ruce, bude ten mít kvůli své slabší obraně vážné problémy.

VERDIKT: Loma 10 ; Campbell 9

PSYCHIKA: Drtí jednoho soupeře za druhým, jediným, kdo jej de facto může ohrozit, je on sám, ve chvíli, kdy soupeře podcení a ztratí pokoru. Tak ale zatím Lomačenko nepůsobí. Campbell „nemá, co ztratit“, je outsiderem, byť je taktéž olympijským šampionem, navíc de facto ve stejné váze (nástupnická po rozšíření). Jeho triumf by i přesto byl srovnatelný se šoky, které v minulosti způsobili například Hasim Rahman (výhra nad Lennoxem Lewisem), nebo Buster Douglas (triumf nad Mikem Tysonem).

VERDIKT: Loma 10 ; Campbell 8

VERDIKT: Loma 9,6 ; Campbell 8,2 (Brit je špičkovým boxerem lehké váhy, jenže Lomačenko je prostě Lomačenko.)

POHLEDEM AUTORA: Ukrajinec má vše na své straně, kromě výšky. To by mu mohlo dělat ze začátku problémy. Pokud tedy zároveň Campbell zapracoval na práci tělem a obraně. V opačném případě bude mít potíže, a to velké a klidně se můžeme dočkat celkem rychlého knockoutu, byť bych to Britovi nepřál, protože jde o skvělého boxera. Bohužel pro něj styl, kterým se dosud prezentoval, by měl Lomačenkovi sedět.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze